MaksatModa

Cilt Tonunuza En Çok Yakışan Giysi Rengi Nasıl Belirlenir?

instagram takipçi hilesi

Her cilt için tonlar var. Kıyafetlerinizi daha sonra bahsedeceğimiz, renklere göre seçmeye dikkat ederseniz günlük ruh haliniz daha da yükselecektir. Ancak, sizin için en iyi olmayan bir rengi seviyorsanız, bu onu giymeyi bırakmanız gerektiği anlamına gelmediğini hatırlamak önemlidir. Bu rengi tepeden tırnağa kullanmak yerine, vurgu rengi olarak bir kemer, atkı, ayakkabı veya el çantası ile birleştirmeyi düşünün.

Gerçek cilt tonunuzu bulmak için cilt derinliğinin ötesine bakmanız gerekir. Cildinizin yüzey rengi güneşe maruz kalma, ilaç reaksiyonları veya cilt hastalıkları gibi tıbbi durumlarla değişebilmekle birlikte, cilt tonunuz aslında ortaya çıkan alt tonlarla belirlenir.

cilt tonunuza en cok yakisan giysi rengi nasil belirlenir2

Yüzey rengi ile taban rengi arasındaki bu kafa karışıklığı, bazen bir tüpte harika görünen ancak denediğimizde korkunç bir şekilde çatışan fondötenleri veya tozları tercih etmemizin nedenidir.

Yüzünüzü yeni yıkadıysanız, fırçaladıktan sonra kızarıklığın geçmesi için yaklaşık 15-30 dakika bekleyin. Yapay aydınlatma cilt alt tonlarının görünümünü değiştirebileceğinden, cilt tonunuzu iyileştirmek için doğal ışık kullandığınızdan emin olun.

Cilt Tonu Nasıl Belirlenir?

Kağıt İle Cilt tonunu belirleyin

Kağıt ile cilt tonunu belirlemek için düz, beyaz bir kağıt kullanır. Kağıdı yüzünüze koyun ve cildinizin kağıttan ne kadar farklı olduğunu karşılaştırın. Cildiniz sarı, yeşil veya açık kahverengi görünüyorsa, cilt tonunuz muhtemelen sıcaktır. Cildiniz pembe veya mavi görünüyorsa, cilt tonunuz soğuktur.

Cildiniz gri veya kirli beyaz görünüyorsa, cilt tonunuz nötrdür. Akne, sedef hastalığı gibi cilt sorunlarınız varsa veya bronzlaşmış cildiniz varsa, bir arkadaşınızdan kulağınızın arkasındaki kırışık üzerinde kağıt testi yapmasını isteyin; bu değişkenlerden etkilenmesi olası değildir.

cilt tonunuza en cok yakisan giysi rengi nasil belirlenir6

Ardından avucunuzu kaldırın ve elinizdeki ve bileğinizdeki damarlara bakın. Damarlarınız mavi veya mor ise cildiniz soğuktur. Yeşil görünüyorlarsa, cildiniz sıcaktır. Hangi rengi sevdiklerini söylemek zorsa, normal bir cildiniz var.

Cildinizin Güneş Işığına Tepkisi

Yanmak yerine bronzlaşmaya meyilli insanlar genellikle daha sıcak ten rengine sahiptir. Bronzlaşmak yerine yanan insanlar genellikle soğuk alt tonlara sahiptir, ancak bazen abanoz tenli ve yanmayan kadınlar da soğuk alt tonlara sahip olabilir.

Nötrler, bronzlaşma veya yanma söz konusu olduğunda her iki kategoriye de girebilir, ancak nötrler, belirgin zeytin, sarı veya kırmızı ten görünümüne sahip değildir.

Cilt Tonunuza En Çok Yakışan Giysi Rengi Nasıl Belirlenir?

Sıcak Cilt Tonları İçin Renkler

Sıcak bir cilt tonunuz varsa Claire Danes, Jessica Alba, Kim Kardashian ve Beyonce ile aynı özellikleri paylaşıyorsunuz. Sizin için en güzel renkler doğanın zengin yansımalarıdır.

cilt tonunuza en cok yakisan giysi rengi nasil belirlenir3

Renk çarkının daha sıcak tarafında kırmızı, şeftali, mercan, turuncu, kehribar, altın ve sarıya dönmelisiniz. Zeytin, yosun, orkide ve fuşyanın havalı “sıcak” versiyonlarını giydiğinizde de harika görünmelisiniz. Sizin için en iyi nötrler boz kahverengi, kapuçino, krema ve mantar grisidir. Buz mavisi gibi soğuk renklerden veya safir veya ametist gibi mücevher tonlarından kaçının, çünkü bunlar sizi yıkayabilir ve cildinizin gri görünmesine neden olabilir.

Soğuk Cilt Tonları İçin Renkler

Havalı bir cildiniz varsa ünlüler arasında Cate Blanchett, Nicole Kidman, Mindy Kaling ve Lupita Nyong’o var. En iyi renkleriniz, okyanusun ve kışın derinliklerinden ilham alan yelpazenin serin ucunda. Parlak maviler, zümrütler ve koyu morlar, leylak, buzlu mavi veya pembenin serin tonlarıyla birlikte harika görünür. Sıcak tarafta, yakut, parlak gül kırmızısı veya çok soluk sarıya dönebilirsiniz.

cilt tonunuza en cok yakisan giysi rengi nasil belirlenir4

Nötrleri soğuk griler, parlak beyazlar ve lacivert tonlarla eşleştirebilirsiniz. Cildinizle tamamen çelişebilecek portakal, domates kırmızısı ve güçlü sarılardan kaçınmaya çalışın.

Nötr Cilt Tonları İçin Renkler

Tarafsızlarınız sizi Julianne Moore, Angelina Jolie, Julia Roberts ve Kerry Washington ile özel bir kulübe sokar. Nötr olarak, genellikle daha parlak bir renk yerine sessiz veya mat bir renk kullanmak en iyisidir.

cilt tonunuza en cok yakisan giysi rengi nasil belirlenir5

Toz pembe, yeşim yeşili, mısır ipek sarısı veya lagün mavisi arasından seçim yapın. Nötr renkler için kirli beyaz, kahverengi, orta gri ve siyah kullanın. Elektrik mavisi gibi aşırı doygun renkler, büyük bir istisna dışında nötr cilt tonunuzu kapatabilir: Asla parlak, gerçek kırmızılar giymekten korkmayın.

Herkes İçin Renkler

Her cilt tonunda harika görünen birkaç ton vardır. Bu renkler teninizle çelişmeden sıcak ve soğuğun mükemmel dengesini sağlar.

Cilt Tonunuza En Çok Yakışan Giysi İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu