Chris Pine Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Chris Pine
Tam adı: Christopher Whitelaw Pine / Chris Pine
Doğum tarihi: 26 Ağustos 1980
Doğum yeri:  Los Angeles, Kaliforniya, ABD
Boyu: 1,83 cm
Kilosu: 78 kg
Burcu: Başak
Ailesi: Robert Pine, Gwynne Gilford
Kardeşleri: Katherine Pine
Mesleği: Aktör
Aktif Yılları: 2003’ten günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Chris Pine Kimdir? Chris Pine, ‘Star Trek‘ ve ‘Wonder Woman‘ gibi filmlerdeki rolleri ile tanınan Amerikalı bir aktördür. Chris, bir aktör ailesinde büyümüş; babası ve annesi dışında büyükannesi de zamanında popüler bir aktöristmiş. Chris, profesyonel oyunculuk kariyerine 2003 yılında popüler TV dizisi olan ‘ER‘nin bir bölümünde yer alarak başladı.

Aynı yılın ilerleyen zamanlarında ‘The Guardian‘ ve ‘CSI: Miami‘ gibi popüler TV programlarında görüldü. Çığır açan rolünü ise 2009 yılında ‘Star Trek‘te ‘James T. Kirk‘ oynadığında aldı. Filmin sonraki devam filmlerinde Chris Pine, ‘Kirk‘ rolünü yeniden canlandırmaya da devam etti. Ayrıca 2011 yılı yapımı süper kahraman filmi ‘Green Lantern‘de başrolü oynayacağı da söylentiler arasındaydı ama rol sonunda Ryan Reynolds‘a gitti.

Rolü Reynolds’a kaptırsa da oyunculuk yetenekleri ile eleştirmenleri etkilemeye devam etti. Daha sonra birçok filmde rol aldı ve Chris birkaç ilginç rol oynadı. Sonunda 2017 yılında vizyona giren ‘Wonder Woman‘da ‘Steve Trevor‘ rolünü oynadığında popülaritesi arttı. Ertesi yıl Chris Pine, bir devam filmi olan ‘Wonder Woman 1984‘te ‘Steve Trevor‘ rolünü yeniden canlandırmak üzere kadroya alındı.

Chris Pine, 26 Ağustos 1980 tarihinde Los Angeles, California, ABD’de Christopher Whitelaw Pine olarak, önde gelen bir aktör olan Robert Pine ve aktörden psikoterapiste dönüşen Gwynne Gilford‘un çocuğu olarak dünyaya geldi. Chris’in Katie adında bir ablası var. Chris Pine, senaryo okumalarının ve filmler hakkında konuşmaların sık olduğu bir ortamda büyüdü. Chris’in ailesi oyuncu olduğu için şov dünyasına hayatının oldukça erken dönemlerinde maruz kaldı.

Chris, gençliğinden beri oyuncu olmak istiyordu ve annesi veya babası ile birlikte sık sık Hollywood’daki film setlerini ziyaret ediyordu. Başlangıçta spor ile ilgilendi ancak lisede ilgisi oyunculuğa kaydı. Memleketinde liseyi bitirdikten sonra Chris, ‘Kaliforniya Üniversitesi‘nde İngilizce bölümünden mezun oldu ve ‘American Conservatory Theatre‘da oyunculuk öğrendi. Üzerindeki en büyük etkinin ise ‘Williamson Theatre Festival‘e katılması olduğu ortaya çıktı. Burada geçirdiği süre boyunca oyunculuğun inceliklerini öğrendi.

Chris Pine Kariyeri

Chris Pine tiyatrodan çıktıktan sonra, TV rolleri için seçmelere başladı ve sonunda da ‘ER‘, ‘The Guardian‘ ve ‘CSI: Miami‘ gibi TV dizilerinde küçük de olsa roller aldı. Aynı sıralarda Pine kısa filmler çekmeye başladı. 2005 yılına gelindiğinde Chris, birkaç kısa filmde ve doğrudan video olarak yayınlanan bir film olan ‘Confessions‘ adlı bağımsız bir filmde rol aldı.

Daha sonra Pine başka bir televizyon filmi olan ‘Surrender, Dorothy‘de rol aldı. Ve popüler Amerikalı ünlü Lindsay Lohan ile birlikte rol aldığı ‘Just My Luck‘ filminde etkin bir rol aldı. Komedi filmi 2006 yılında gösterime girdi ve aynı yıl Chris, ‘Blind Dating‘ ve ‘Smokin’ Aces‘ gibi birkaç filmde daha yer aldı. Ayrıca Chris Pine 2006 yılında New York‘ta ‘Ateist‘ adlı tek kişilik bir oyunda başrol oynaması için seçildi.

Pine’ın tiyatro performansı hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından iyi karşılandı. Daha sonra Chris Hollywood‘da istenen rolleri alamadığı için bazı oyunlarda yer almayı seçti. 2007 yılında da ‘Şişman Domuz‘ adlı oyunda baş karakterin en yakın arkadaşı rolünü oynadığı rolde görüldü ve performansı ile birçok kişiden övgü aldı. 2008 yılı yapımı olan ‘Bottle Shock‘ filminde önemli bir rol oynadı ve Napa Valley şarap satıcısı olarak güçlü performansı ile seyirciyi şaşırttı.

2009 yılı, ‘Beyaz Caz‘ ve ‘Uzay Yolu‘ olmak üzere iki filmde başrol oynaması için teklifler aldığı için Chris Pine için oldukça verimli geçti. Chris, ‘Uzay Yolu‘ ile devam etmeye karar verdi. 2009 yılında vizyona giren film, eleştirel ve ticari beğeni topladı ve Chris Pine’ın James T. Kirk karakterini canlandırması büyük beğeni topladı. Daha sonra, Pine birkaç oyunculuk rolü ile bombalandı.

Pine, filmi tanıtmak için birkaç talk show’da boy göstermeye başladı ve aralarında en öne çıkanı ‘Saturday Night Live‘daki görünüşüydü. O yılın ilerleyen dönemlerinde Pine, büyük beğeni toplayan oyunu ‘Farragut North‘a odaklandı. Daha sonra ise en iyi erkek oyuncu dalında ‘Los Angeles Drama Critics Circle‘ ödülüne layık görüldüğü ‘The Lieutenant of Inishmore‘ adlı oyunda rol aldı.

2010 yılında ise ‘Unstoppable‘ adlı başka bir büyük bütçeli Hollywood aksiyon gerilim filminde görüldü ve medya genç Chris Pine’a övgüler yağdırdı ve ondan yeni yapım aşamasındaki A List yıldızı olarak bahsettirdi. 2011 yılında Pine, ‘Captain Kirk‘ karakterine dayanan bir belgesel film için William Shatner ile el ele verdi. 2013 yılında ise ‘Star Trek‘in devamı olan ‘Star Trek Into Darkness‘ta ‘Kirk‘ rolünü yeniden canlandırdı. Ve bu film, önceki filminin başarısını tekrarladı.

Oscar adayı 2016 yılı yapımı olan ‘Hell or High Water‘ filminde Pine, ‘Toby Howard‘ın başrolünü oynadı. Aynı yıl Chris, ‘Star Trek‘ dizisinin yeniden çevrimi olan ‘Star Trek Beyond‘un üçüncü bölümündeki rolünü yeniden canlandırmak üzere seçildi. Bu arada, 2015 yılında 2016’da ‘Emmy Ödülü‘ne aday gösterildiği ‘SuperMansion‘ animasyon dizisinde bir karakteri seslendirmeye başladı. 2017 yılında ise Pine, National Geographic Channel‘ın ‘Breakthrough‘unu anlattı.

2017 yılının ortalarında, bugüne kadarki en başarılı filmi olan ‘Wonder Woman‘da bir “Dünya Savaşı” İngiliz casusu ve Gal Gadot‘nun sevgilisi olan “Steve Trevor“ı oynaması için seçildiğinde kariyerinin en önemli rolünü üstlendi. Film büyük bir ticari başarı elde etti ve Chris Pine, bir İngiliz casusunu canlandırması ile övgüler aldı.

Chris Pine, ‘Dr. Alexander Murry‘, 2018 yılı fantastik filmi olan ‘A Wrinkle in Time‘da yer aldı. Aynı yıl, İskoçya Kralı ‘Robert the Bruce‘u canlandırdığı tarihi aksiyon drama filmi ‘Outlaw King‘in de bir parçası oldu. Ayrıca Pine, ‘Spider-Man: Into the Spider-Verse‘ adlı animasyon filminde ‘Ultimate Spider-Man‘i seslendirdi.

2019 yılında yönetmen Patty Jenkins ile birlikte eleştirmenlerce beğenilen ‘I Am the Night‘ adlı altı bölümlük bir TV dizisinde görüldü. Aynı yıl Chris Pine prömiyeri ‘Sundance Film Festivali‘nde yapılan’ LoveAntosha adlı belgeselde yer aldı.

2018 yılında ‘Wonder Woman 1984‘ filmindeki ‘Steve Trevor‘ rolünü yeniden canlandırmak üzere seçildi. 2019 yılında ise ‘Violence of Action‘ adlı bir aksiyon filminde önemli bir rol oynaması için kadroya alındı.

Chris Pine Özel Hayatı

Chris Pine, pek çok röportajında ​​çok dindar bir aileden gelmesine rağmen herhangi bir dine mensup olmadığını ve kendisini agnostik olarak tanımladığını ifade etmiştir.

Pine, Yeni Zelanda‘da alkollü araç kullanmaktan suçlandı ve 2014 senesinde bu karmaşadan kurtulmak için ağır bir para cezası ödemek zorunda kaldı. Chris Pine, sık sık birlikte göründükleri için Sofia Boutella ile romantik bir bağ kurduğunu kabul etmiştir. Ayrıca Pine’ın İngiliz aktris Annabelle Wallis ile çıktığı da söylendi, fakat şimdi raporlar yollarını ayırdıklarını gösteriyor.

Chris Pine Filmleri

 1. 2003 ER / Levine
 2. 2003 The Guardian / Lonnie Grandy
 3. 2003 CSI: Miami / Tommy Chandler
 4. 2004 Why Germany? / Chris
 5. 2004 The Princess Diaries 2: Royal Engagement / Nicholas Devereaux
 6. 2005 American Dreams / Joey Tremain
 7. 2005 Confession / Luther Scott
 8. 2005 Six Feet Under / Genç Sam
 9. 2005 The Bulls / Jason
 10. 2006 Surrender Dorothy / Shawn
 11. 2006 Just My Luck  / Jake Hardin
 12. 2006 Blind Dating / Danny
 13. 2006 Smokin’ Aces / Darwin Tremor
 14. 2008 Bottle Shock / Bo Barrett
 15. 2009 Star Trek / James T. Kirk
 16. 2009 Carriers / Brian
 17. 2009 Beyond All Boundaries / Hanson Baldwin
 18. 2010 Small Town Saturday Night / Rhett Ryan
 19. 2010 Quantum Quest: A Cassini Space Odyssey / Dave
 20. 2010 Unstoppable / Will Colson
 21. 2012 This Means War / FDR Foster
 22. 2012 People Like Us / Sam
 23. 2012 Efsane Beşli / Jack Frost
 24. 2013 Untitled Star Trek sequel / James T. Kirk
 25. 2014 Jack Ryan: Gölge Ajan / Jack Ryan
 26. 2014 Stretch Roger / Karos
 27. 2014 Horrible Bosses 2 / Rex Hanson
 28. 2014 Into the Woods / Cinderella’s Prince
 29. 2015 Z for Zachariah / Caleb
 30. 2016 The Finest Hours / Bernie Webber
 31. 2016 Comancheria / Toby
 32. 2016 Star Trek Beyond / James T. Kirk
 33. 2017 Wonder Woman / Steve Trevor
 34. 2020 Wonder Woman 1984 / Steve Trevor

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu