Yabancı Kadın Ünlüler

Blake Lively Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Blake Lively Yeni fotograflari 55
Tam adı: Blake Christina Lively
Doğum tarihi: 25 Ağustos 1987
Doğum yeri: Los Angeles, Kaliforniya / ABD
Boyu: 1.78 m
Ailesi: Ernie ve Elanie Lively
Eşi: Ryan Reynolds (2012’de evlendiler)
Çocuk (ları): Inez Reynolds, James Reynolds
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 1998’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Öncelikle uzun zaman sonra tekrar MaksatBilgi’de sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu ve heyecanlı olduğumu belirtmek isterim. Yine yeniden birlikte ,bütün ekibimle sizlere yeni ve kaliteli içerikler üretmeye devam edeceğiz.  Söz içerikten ve kaliteden açılmışken ,içinde bulunduğumuz Blake Lively’nin biyografi sayfasında olduğumuzu unutmadan içeriğimize dönelim değil mi?

Yeşil Fener filmindeki güzel kızımız Carol Ferris rolüyle Blake Lively, bizleri kendinden mest etti. Ama biz biz onu daha önceleri tanıyoruz. Özellikle de Gossip Girl‘de hayat verdiği Serena Van Der Woodsen karakteriyle biliyoruz.  Gelin güzel yıldız Blake Lively kimdir? daha detaylı inceleyelim.

Blake Lively, 25 Ağustos 1987 tarihinde Los angeles , Kaliforniya , Amerika ‘da dünyaya gelmiş. Anne ve babası oyuncudur. Ernie ve Elanie Lively çiftinin beş çocuğu vardır ve en küçüğü de Blake Lively’dir. Ailesinin neredeyse tamamı oyunculukla uğraşmaktadır.

İlginizi çekebilir:

Ryan Reynolds Kimdir?

Çocukken anne ve babası onu bakıcıya bırakmak yerine, oyunculuk mesleğiyle ilgili kurslara bırakmışlardır. Bu sayede ta en başından ve temelinden oyunculuğu öğrenmeye adım atmış . İlkokula 3 yaşında gitmeye başlamış ama sık sık uyuduğu gerekçesiyle okuldan atılmış (o yaşta ne bekliyorlar ki) .

6 yaşındayken okula başlar …Lise eğitimini tamamlayana kadar toplamda 13 okul değiştirmiş . Burbank Lisesinden mezun oldu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra eğitimine devam etmek için üniversiteye Standford Üniversitesine kayıt olmayı tercih eder. Fakat son anda oyunculuk isteği bunu bastırır. Bu yüzden okula gitmek yerine oyunculuk için çalışmalara başlar.

Oyunculuk mesleğini ilk kez 1998 tarihinde Sandman adlı filme küçük bir rolle başlar. Babası bu filmin yönetmenidir. Bu filmden sonra , 2005 yılına kadar hiçbir yapımda rol almaz. 2005 yılında vizyona giren Ann Brashares ‘in romanından beyaz perdeye uyarlanan ve kitapla aynı adı taşıyan, The Sisterhood of the Traveling Pants‘da rol alır.

2006 yılına gelindiğinde komedi filmi olan Accepted ‘da rol alır. Bu filmde Justin Long ile baş rolü paylaşırlar. Aynı yıl bir filmde daha rol alır. Simon Says adlı korku filminde küçük bir rol almıştır.

2007 yılında Elvis and Anabelle adlı film ile kendisinin ilk baş rol teklifini alır. Bu sayede beyaz perde oyunculuk anlamında en üst statüye yükselmiş olur. Hatta bu rolün hakkını vermek için baya bir kilo verir.

CW kanalında 2007 yılında başlayan efsane gençlik dizisi olan Gossip Girl , Blake Lively‘nin dünya çapında ünlenmesini ve hatta sevilmesini sağlar. Öyle ki bizim ülkemizde de bu dizi gösterim yapmıştır. Belki de bu yüzden hiç unutamayacağımız yüzlerden biri .

2009 yılında The Private Lives of Pippa Lee filminde Keanu Reeves ve Wiona Ryder ile baş rol almıştır.  Bir yıl sonra yine şaşalı yapım olan ve hatta yönetmenliğini de ünlü oyuncu Ben Affleck‘in yaptığı korku türündeki filmi The Town ‘da yer aldı.

2011 yılında bir yıl sonra evleneceği, kendisi gibi oyuncu olan ve baş rol arkadaşı Ryan ile Yeşil Fener adlı filmde rol aldı. Yeşil Fener filminde Carol Ferris karakterine hayat verdi.

Kanadalı oyuncu Ryan Reynolds‘la 2012  yılında dünya evine girdilerInez Reynolds, James Reynolds adında iki çocuğu vardır.

Blake Lively,  ayrıca hayır kurumları ve sosyal yardımlaşma kurumlarına vakıflarına üye gönüllü vatandaştır. Blake Lively‘nin aynı zamanda giyim tarzı da bir çok insan tarafından takip ediliyor. Özellikle de giydiği elbiseler her zaman modaya uyan veya kendine has moda yaratan bir duruşa sahiptir. Blake Lively elbisesini üstüne geçirdiğinde moda bakımından da her zaman gündem olabilen biridir. Öyle ki aşağıda Blake Lively’nin instagram adresinden aldığımız fotoğraflarda giyim tarzının farklı olduğunu göreceksiniz.

Blake Lively ‘nin Oynadığı Filmler ve Diziler

 1. 2016 – All I See Is You (Gina)(Sinema Filmi)
 2. 2015 – Ölümsüz Aşk (Adaline) (Sinema Filmi)
 3. 2012 – Vahşiler (O) (Sinema Filmi)
 4. 2011 – Yeşil Fener (Carol Ferris) (Sinema Filmi)
 5. 2011 – Hick (Glenda) (Sinema Filmi)
 6. 2010 – Hırsızlar Şehri (Krista) (Sinema Filmi)
 7. 2009 – The Private Lives Of Pippa Lee (Genç Pippa) (Sinema Filmi)
 8. 2009 – 2009 Golden Globe Awards Red C… (Kendisi) (Tv Programı)
 9. 2008 – New York, I Love You (Kız arkadaş) (Sinema Filmi)
 10. 2008 – Gezgin Pantolon Kardeşliği 2 (Bridget) (Sinema Filmi)
 11. 2007 – 2012 – Gossip Girl (Serena van der Woodsen) (TV Dizisi)
 12. 2007 – Elvis And Anabelle ( Anabelle) (Sinema Filmi)
 13. 2006 – Simon’un Laneti (Jenny) (Sinema Filmi)
 14. 2006 – Hayali Üniversite (Monica) (Sinema Filmi)
 15. 2005 – Made in Hollywood (Kendisi) (Tv Programı) (2 Bölüm)
 16. 2005 – Gezgin Pantolon Kardeşliği (Bridget) (Sinema Filmi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=g3RLYmn-kzA

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleBioPinterestYoutube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu