Gezi Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda bulunan ve Abu Dabi, Dubai, Füceyre, Acman, Şarika, Ummül-Kayveyn emirliklerinin bir ara gelmesi ile kurulan bir Orta Doğu ülkesi olan Birleşik Arap Emirlikleri, ekonomik bakımdan dünyanın önde gelen ülkeleri arasında bulunuyor.

birlesik arap emirlikleri

Dünyadaki petrol rezervlerinin yüzde 7’sine sahip olan ülke, dünyada kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu yerlerden birisi. Ekonoik gücünün yanında Orta Doğu coğrafyasının en önemli merkezlerini bünyesinde bulundurması ile de bilinen Birleşik Arap Emirlikleri, lüks ve gösterişli bir hayatı sevenler için etkileyici seyahat noktalarından birisi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Şeyh Zeyd Camii

seyh zeyd

BAE’nin kurucusu Şeyh Zayed’in anısı için inşaa edilen Şeyh Zayd Camii, Abu Dhabi’de bulunuyor. Görkemli mimarisinin yanı sıra dünyanın en büyük el dokuması halısına sahip olduğu gibi İznik’ten getirilmiş olan çinileri ve 24 ayar altın kaplamalı avizeleri ile de biliniyor.

Burj Khalifa

burj

828 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek yapısı unvanını taşıyan Burj Khalifa, Dubai’nin en fazla ziyaret edilen adreslerinden birisi. 164 kattan oluşan bu dev gökdelen, muazzam kent manzarasını izleyebileceğiniz teraslara, lüks restoranlara ve iş merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Burj Al Arab

burj al ararb

Dubai’nin simgesel yapılarından birisi olan 7 yıldızlı otel Burj Al Arab, devasa bir yelkeni andıran mimarisi sebebi ile “Yelken otel” olarak da bilinmekte. Mimarisi ve eşsiz manzarasının yanı sıra Orta Doğu ve dünya mutfağından farklı lezzetleri deneyimleyebileceğiniz restoranları ile de ünlü olan Burj Al Arab, sosyetenin vazgeçilmez konaklama noktalarından birisi.

Yas Adası

yas adasi

Abu Dhabi merkezine yaklaşık olarak yarım saat uzaklıkta bulunan Yas Adası, ülkenin en önemli alışveriş ve eğlence merkezlerinden birisi. Adada su parkı, kafe, lüks oteller, alışveriş merkezi, restoranların yanı sıra marina ve Formula 1 pisti ile gezginlerin odağı durumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu