Mental SağlıkYaşam

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Zararları

instagram takipçi hilesi

Bilinçsiz ya da bilinçli bir biçimde yapılabilen beden dışı yolculuk olan astral seyahat, teozofi, piritüalizm kapsamında kullanılmakta olan bir anlayıştır.

Son dönemlere oldukça popüler bir hale gelen astral seyahat insanlar arasında oldukça fazla dile gelmeye başlandı. En fazla merak edilen ise astral seyahat gerçek mi? Sorusudur.

Astral Seyahat Nedir?

Astral seyahat, ruhun bedenden ayrılarak farklı bir boyuta geçmesine denir. Bu geçiş anında kişinin bilinci açıktır ve yapmış olduğu her şeyin farkındadır. Kişi fiziksel bedeni dışında ve başka mekanlarda zaman geçirir. Böylelikle tüm fiziksel engeller ortadan kalkar ve kişi ülkeler arasında ya da gezegenler arasında seyahat gerçekleştirebilir.

astral seyahat nedir 2

Kapalı camlar, kapılar, camlar gibi fiziksel unsurlar ve mesafeler astral beden adına sorun değildir. Birçok kişi astral seyahat deneyimini tehlikeli bulur. Bu durumun diğer beden dışı deyimler arasında farklı bir yeri bulunması, insanın bunu iradesi olanağında gerçekleştirmek gibi iddiası ve deneyim esnasında bilincin açık olmasından kaynaklıdır.

İlginizi çekebilir: Psikolojisi Bozuk İnsanların 6 Özelliği!

Bazı insanlar ise doğuştan bu yeteneğe sahiptir ve istem dışı astral seyahat deneyimleri yaşayabilirler. Bazı insanlar ise bu astral seyahati gerçekleştirmek için bazı teknikler uygulaması gereklidir. Astral seyahatin mantığı uykunun bilinçli olarak yapılmış halidir. Yani uyumaktan pek fazla bir farkı yoktur.

astral seyahat nedir

Bu yüzden uykudan kalkamama ya da geri dönememe gibi bir şey söz konusu olabilir de olmayabilir de. Aslında her gece astral seyahat ediyor olabilirsiniz ancak bilinçsiz olduğunuz için hatırlamıyor olabilirsiniz. Astral seyahatin amacı bilinçli yapmak ve yaşamış olduğumuz şeyleri hatırlamak adınadır.

Astral Seyahat Zararları Nelerdir?

Astral seyahat esnasında oluşabilecek tedirginlik, korku ya da şüphe kişinin arada kalmasına sebep olur ve bilincin yeri sabit kalarak fiziksel beden ile iletişim kesilir.

astral seyahat nedir 4

Astral seyahat zararları arasında en önemli olan ise bedenin kalp krizi geçirerek seyahatin sonlanmasıdır. Bunun sebebi, geçiş sırasında fiziksel bedenin aşırı gürültü, başka bir kişi tarafından uyandırılmaya çalışılması ya da sarsıntı seyahat eden kişinin fiziksel bedenine zarar vererek kalp krizi geçirmesine neden olur.

Astral seyahatin en büyük zararı ise astral seyahatte kalmak olacaktır. Kişi geri dönüş yapamayabilir. Bunun örnekleri ise Amerika, Florida ve İtalya’da astral seyahat yaparken bitkisel hayata geçiş yapan birçok kişinin bulunmasıdır.

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Zararları ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu