Cilt SağlığıKişisel Bakım

4 Adımda Cildinizi Kışa Hazırlayın ! Kış İçin Cilt Bakımı

instagram takipçi hilesi

Kuru soğuk havalarda cildin ihtiyaç duymuş olduğu nem oranın azalması sonucunda ciltte kızarma, kuruluk ve tahriş gibi problemler artar ve bu durum, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Kış aylarında meydana gelebilecek cilt kusurlarının önüne geçebilmek adına yapabileceklerinizi adım adım liste haline getirdik.

ciltler icin kis hazirligi 3

Cilt İçin Kış Hazırlığı

Cilt Temizliği

Soğuk kış günlerinde cildinizi temizledikten sonra yüzünüzü kuru ve aşırı gergin hissediyorsanız eğer cilt temizleme alışkanlığınızı değiştirme vakti geldi. Alkol ya da sabun içerikli cilt temizleme jeli yerine makyaj temizleme sütü ya da köpük formunda olan ürünleri kullanabilirsiniz.

Yağlı ve karma ciltler bu sorunlar ile çok fazla karşılaşmıyor olsa da kış kuruluğuna önlem olarak gikolik ve salisilik asit içerek ürünleri fazla kullanması gerekmektedir. Bu tür ürünler cildi daha fazla kuruttuğu için soğuk ile birleştiği zaman tahrişe sebep olabilir.

Nemlendirin

Özellikle günlük makyajda fondöten kullanmaktan vazgeçmeyenlerin cilt nemlendirici kullanmaya özen göstermesi gerekmektedir. Cilt yapınıza uygun nemlendiriciyi seçerek kuru soğuklarda cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz.

Makyaj öncesi ya da dışarı çıkmadan hemen öncesinde yoğun nemlendirme özelliğine sahip bir ürün kullanmak makyajınızda meydana gelebilecek çatlaklara karşı etkili bir koruma faktörü görevi görecektir. Hassas cilt yapısı bulunan kişiler, gül yağı gibi organik nemlendiricileri kullanmalıdır.

ciltler icin kis hazirligi 2 1

Soğuktan Kızaran Ciltlere Önlemler

Açık tenli kişilerin kışın en fazla rahatsız oldukları durum kızaran yanak ve burun çevresidir. Kızarıklar küçük bir bölgede bulunuyor ise yeşil pigmentli renk eşitleyiciler kullanmak , kapatıcıdan önce kızarıklığı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Geniş bir bölgede bulunan kızarıklık problemi ise yatıştırıcı ürünler kullanılarak kızarıklık en az seviyeye indirilebilir.

Dudakları Unutmayın

Soğuk ve karlı havalarda yüzünüzün en fazla etkilenen kısım dudaklar olacaktır. Dudakları nemlendirerek çatlak görünümü engelleyebilirsiniz.

ciltler icin kis hazirligi 2

İlgili İçerikler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu