Keşfet

ZEBRA PERDE ve STOR PERDE ARASINDAKİ FARKLAR

Günümüzde bakıldığı zaman tüllerin ve aynı zamanda perdelerin amaçları genelde mahremiyet olarak kabul edilir. Bu durum eski zamandan günümüze dek uzanmış olan bir duygudur ve bilinen bir gerçektir. Ancak özellikle son yıllarda perdelerin bir yandan da harika birer dekorasyon ürünleri olduğunun önemi de kavranmaya başlanmıştır. Bu yüzden de başta zebra perde olmak üzere amaçlarının, öneminin değeri de artmaya başlamıştır. Artık günümüz koşullarında tül veya kumaş türünde olan perdelerin sadece örtü değil, aynı zamanda da yaşanılan evlerin adeta giysisi olduğu fikri benimsenmiştir. İşte bunların arasında bulunan zebra perdeler de genelde bakıldığı zaman stil yaratmak, ortama bir hava ve konfor katmak için kullanılan perde türleri arasındaki yerini almıştır. Farklı modelleri ve oldukça farklı renk seçenekleri ile de oldukça geniş bir seçim yelpazesi ortaya çıkmıştır.

İLGİLİ BİLGİ:
Sporium Spor Salonu ( Muğla / Merkez )

zebra perde | stor perde | perde modelleri | perde fiyatları ZEBRA PERDE ve STOR PERDE ARASINDAKİ FARKLARBilinen ve genel olarak tercih edilen stor perde modelleri arasında tül ile birlikte yapılmış olan modeller vardır. Normal bir tül perde ile de son derece şık ve harika tasarıma sahip bir stor perde oluşturmak mümkün olmaya başlamıştır. Stor perdelerin aynı zamanda kullanıldıktan sonra yıkanmasının da basit olması önemli bir durumdur. Yıkama konusunda ise saten kumaştan imal edildiği için sadece 30 derecelik bir sıcaklıkta ve hassas türünde yıkanması tavsiye edilir.

Önceden bilindiği gibi kanat ile panel olarak tercih edilen kumaşların kadife yada ipekten olması tercih edilirdi. Tekstil dünyasında oluşan gelişme ile birlikte son derece farklı ve harika şekilde dokunmuş perdelerin ortaya çıktığını görebiliriz. Bunlar genelde zebra perdelerde de tercih edilir. Zebra perdelerin üretimlerinde veya kumaş çeşitlerinde de son derece farklı dokuma türleri ve kumaş çeşitleri tercih ediliyor. Buda hemen her bütçe için son derece uygun bir alım gücü ortaya çıkarıyor. Bunların arasında hint ipeği, kadife, jakarlı ve şönil olarak bilinen modellerdir. Bayanlarında evlerinde dekorasyon amacı ile daha çok bu tip olan modelleri tercih ettiğini görebiliriz. Bunlara da ek olarak her yıl çok daha farklı zebra perde modelleri ortaya çıkmaktadır.

İLGİLİ BİLGİ:
Almanca Özel Ders Alarak Almanca Öğren : Almanca Öğretmeni Eviniz de

Günümüzde bu anlamda farklı modeller olmasına rağmen, saten kumaştan imal edilmiş zebra perdeler özellikle de konfor, tasarım ve şıklık olarak her zaman bir adım öndedir. Evlerde ve hatta birçok lüks ofiste de zebra perde modellerinin giderek yaygın hale geldiğini görebiliyoruz. Bunun en büyük nedeni ise zebra perdenin olduğu mekana son derece ayrı bir hava katmasıdır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı