Youtube Kanalları ile Nasıl Gelir Elde Edilir?

Çoğu kişi için YouTube’da para kazanmak bir rüyadır. Ne de olsa, YouTuber’ların harika bir hayatları var ve hayranlarının hayranlığını yaşıyor gibi görünüyor. Ve bir YouTube kanalı oluşturmak her zamankinden daha kolay olduğundan, büyük düşünmenin ve yüksekleri hedeflemenin zararı yoktur.

Siz de büyük bir ihtimalle YouTube kanalı ile nasıl para kazanılır diye merak ediyorsunuzdur. Tabii ki, bunu yapan çok kişi var ve bu mantıklı çünkü bu insanların çılgınlar gibi para kazanabilecekleri bir takipçisi var. YouTube ile para kazanmanıza yardımcı olacak çeşitli iş modelleri var. Her şey ne yapmak istediğinize bağlı, ancak bunun bir web sitesi yapıp ona karşı reklam satmaktan çok daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

O halde YouTube kanalı ile para kazanmanın detaylarına geçelim.

İyi Bir Kazanç için Youtube Kanalınızı Nasıl Olmalıdır?

 1. Videolarınız benzersiz olmalıdır.
 2. Kanalınızı çok fazla gereksiz videolar ile boğmayın.
 3. Bildiğiniz bir niş bulmaya çalışın, böylece ona odaklanabilir ve yüksek kaliteli içerik oluşturabilirsiniz. Hakkında video çektiğiniz niş hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuzda, reklam geliri önemli ölçüde artacaktır.
 4. Her zaman değerli içerik sağlayın.
 5. En iyi SEO sonuçları için video başlığınızda, etiketlerinizde ve açıklamanızda ilgili anahtar kelimeleri kullanın ve videolarınıza daha sadık izleyiciler çekin.
 6. Sosyal medya ve diğer yollarla abone listesi oluşturun ve Facebook ve Twitter’da ve ayrıca sizinle aynı nişten hoşlanan insanlardan oluşan toplulukta düzenli olarak güncellemeler yayınlayarak onları meşgul etmeye çalışın, en son haberleri almak için bültenlerine abone olun önce bilgi verin veya katıldıkları bir grup veya foruma katılın.
youtube
youtube

YouTube İş Ortağı Programı’na Katılın.

İş Ortağı Programına katılmak kolaydır ve hiçbir maliyeti yoktur. İş Ortağı Programının pek çok üyesi çok para kazanıyor, hatta bazıları YouTube videoları çekerek tam zamanlı olarak geçimini sağlıyor. Sadece YouTube kanalınızı oluşturmanız gerekiyor ve hazırsınız.

Peki Youtube Kanalı ile Nasıl Para Kazanılır?

YouTube ile birçok şekilde para kazanabilirsiniz:

youtube
youtube
 1. AdSense – YouTube’unuzdan para kazanmanın en popüler yollarından biri Google’ın AdSense platformudur.
 2. Satış Ortaklığı Pazarlaması- YouTube kanalınızdan para kazanmanın harika bir yolu, satış ortaklığı pazarlamasını kullanmak ve Amazon, eBay, ClickBank ve diğer çeşitli platformlardan önerebileceğiniz ürünleri tanıtmaktır.
 3. Mağazacılığı unutmayın- Tişörtler, şapkalar ve üzerlerinde harika resimler bulunan kupalar ve hatta markalı USB flash sürücüler gibi kendi markalı ürünlerinizi satabilirsiniz.
 4. Yeni bir yöntem var! Video oyun reklamcılığı yoluyla Youtube ile para kazanın. Oyunlarını YouTube’da tanıtmak için gerçek para ödeyen en iyi oyun geliştiricileri, belirli bir takipçi kitleniz varsa sizin için iyi bir gelir kaynağı olabilir.
 5. YouTube ile para kazanabilmeniz için özelleştirilmiş bir markalı arama motoru pazarlama kampanyası olan YouTube kanalınızdan para kazanmak için kendi PPC kampanyalarınızı oluşturun.
 6. Youtube kanalınızda dijital ürünler satmak ve birisi bağlantınıza her tıkladığında, videoyu izlediğinde veya PayPal’ın iş ortağı satıcılarından herhangi bir şey satın aldığında ödeme almak için PayPal Dijital Ürünler Ortak Programı’na başvurun.
youtube
youtube

Youtube kanalı açma ile ilgili videolar;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu