Yeşil Çay Pudrası Nedir?

Tarihi çok eski yıllara dayanan çay, Türkiye’de de en çok tüketilen içecekler arasında yer alıyor. Dost sohbetlerinden misafirliklere kadar her yerde kendine yer bulan çay için son dönemlerde yeşil çay pudrası da oldukça dikkat çekici durumda. Sağlıklı bir çay tüketmek isteyenlerin tercihi olan yeşil çay pudrası nedir ya da yeşil çay pudrası nasıl yapılır gibi pek çok araştırmalar yapılarak çay hakkında bilgi almak isteyenler, bu mucize ile tanıştıktan sonra favori bir içeceğe de sahip oluyor.

yesil cay pudrasi

Yeşil Çay Pudrası Nedir?

Türkiye’de 2004 yılı itibariyle yeşil çay üretimi artarken, üretim ile birlikte farklı yeşil çay ürünleri de piyasada yer bulmaya başladı. İnsanların öncelikle sağlık için tercih ettiği bu çaylarda, lezzetin de arttırılması ve farklı yeşil çay pudrası gibi çeşitlerin ortaya çıkarılması, daha fazla kişinin de bu ürünleri tüketmesini sağladı. Bu doğrultuda ortaya çıkan ve kökeni Japonya’ya dayanan yeşil çay pudrası ise farklı formu sayesinde çaylardan gıdalara kadar çok geniş bir alanda kullanılabiliyor.  Standart çaylardan daha farklı bir kıvamı olan yeşil çay pudrası çayı, çorba kadar koyu olduğu gibi hem besleyici hem de son derece sağlıklıdır.

Yeşil Çay Pudrası Nasıl Yapılır?

Yeşil çay pudrası kullananlar için en pratik yol kaselerdir. 3 kaşık yeşil çay pudrası kaseye eklenerek sıcak su ile karıştırılır. Macun kıvamı alan karışıma su ile edilerek çorba gibi bir kıvam alması sağlanır. Karıştırarak çay ile suyun bir birine karışması sağlanır ve ardından tüketilir. Yeşil çay pudrası zayıflatır mı gibi pek çok soru, bu çayı tüketmek isteyenler için ön plana çıkarken, yeşil çay pudrası sadece zayıflama konusunda değil, sağlık açısından da çok yararlı bileşenleri barındırmaktadır. B1, B2 ve C vitamini gibi farklı vitaminleri ve mineralleri barındıran yeşil çay pudrası, düzenli bir şekilde tüketilmesi halinde vücudun kalori yakımını arttırdığından dolayı zayıflama konusunda da yardımcı olmaktadır.

Farklı lezzetler Köyde.com’da

Çay konusunda doğal ve farklı köy ürünleri tatmak isteyenler için Köyde.com’da alternatifler oldukça fazla. Hemen çay çeşitleri incelebilir ve yeni favori çayınız için siparişinizi verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Başa dön tuşu