Alışveriş Rehberi

Yerden Tasarruf İçin Ranza Modelleri

Ailedeki, çocuk sayısı arttıkça, çocuk odalarının büyüklüğü yetersiz kalmaktadır. Çocuk odasındaki yatak sayısının artması demek odalardaki kullanım alanının azalması demek. Odaların büyüklüğü yeterli olsa dahi bu defada oda sıkışık bir hal almaktadır. Böyle durumlar için en büyük kurtarıcı ranzalardır. Ranzaları iki veya üç yatağı üst üste koyarak alandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Bunlara ikili ranza ve üçlü ranza da denilebilmekte.

 Yerden Tasarruf İçin Ranza Modelleri

Çocuk sayısı fazla olan aileler tarafından sıklıkla tercih edilen ranzalar, çocuk odalarının temel elemanları arasında yerine almaktadır. Aileler tarafından yoğun olarak tercih edilmesinden dolayı, çocuk odası ranza modelleri sayısı sürekli artmakta ve mobilya firmaları yeni çözümler sunmaya çalışmakta. Farklı tasarımlar ya da farklı malzemeden üretilmiş olan ranzalar mobilya mağazalarında yerini almaktadır.

Çocuk Odası Ranzaları Nasıl Olmalı?

 Yerden Tasarruf İçin Ranza Modelleri

Ranza modelleri tasarımları ve üretildikleri malzemelere göre ahşap, mdf ve sunta olabilmekte. Sunta (yonga levha) malzemeler alınmasını asla önermediğimiz sağlıksız ve dayanıksız ranzalardır. Bu ürünler tasarlanırken kullanılışlı olması çok önemlidir. Çocukların kullanacağı bir mobilya olmasından dolayı, tasarlanırken onların da fikirlerinin alınmasına dikkat edilmektedir.

Oku:   Senetle Araba Nasıl Alınır?

 Yerden Tasarruf İçin Ranza Modelleri

Dikkat edilen hususlar kısaca şunlardır:
• Üstte bulunan yatağa çıkmak için kullanışlı bir merdiven kullanılması
• Üstteki yatakta yatağan çocuğun düşmemesi için korumalık eklenmesi
• Üstteki yatağın sallanmaması için gerekli hususlara dikkat edilmesi
• Çalışma masası istenirse buna göre bir tasarım belirlenmesi
• Dolap ve çekmecelerin sayısının belirlenmesi
• Yavru yatak gerekirse bunun kararının verilmesi
Yukarıda belirtilen hususlara ranza üretiminde dikkat edilmektedir. Bu hususlar genel olarak güvenlikle ilgilidir. Bunun dışında tasarımın daha ilgi çekici olması gibi durumlara da dikkat edilmektedir. Ranzaları çocuklar kullandıkları için tasarımlarda da çocukların ilgisini çekebilme önemli bir yere sahiptir.

Ranza Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

 Yerden Tasarruf İçin Ranza Modelleri
Ranza modelleri üretildikleri malzemelerle de dikkat çekmektedir. Bu da aileler için önemlidir. Üretildikleri malzemelerin kaliteli olması, ranzanın uzun süre kullanılması anlamına gelmektedir. Ranza fiyatları belirlenirken bu malzeme ve tasarımın şekli önemli rol oynamaktadır. Dolayısıyla her çocuğa yeni ranza almamak için sağlam malzemelerden üretilen ranzalar tercih edilmektedir. Ranzaların üretiminde genellikle ahşap ya da metal kullanılmaktadır. Seçilecek kaliteli metaller rahatlıkla uzun süre kullanılmaktadır. Ahşaba göre daha dayanıklı olarak kabul edilmektedir. Ahşaplarda ise iki farklı tip malzeme kullanılmaktadır.

Oku:   Resimli Kalp Figürlü Dikdörtgen Aydınlatma Lambası Modelleri

 Yerden Tasarruf İçin Ranza Modelleri

Bir tanesi gerçek ağaç olarak nitelendirilen ahşaptır. Bu ranzaların fiyatları biraz pahalı olsa da kalitelidir. Ve uzun süre rahatlıkla kullanılmaktadır. Diğeri ise suntadır. Suntadan üretilen ranzalar zamanla deforme olabilmektedir.

 Yerden Tasarruf İçin Ranza Modelleri

 Yerden Tasarruf İçin Ranza Modelleri

Ranzalara ağırlık bindikçe gıcırdamalar başlamaktadır. Zamanla da kullanılamaz hale gelebilmektedir. Uzun süreli kullanım için kaliteli malzemelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Plato Mobilya ranza imalatında size özel çözümler sunmakta. Ranzalar için özel açtıkları sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz.
http://www.ranzamodellerim.com/ranza-modelleri-ve-fiyatlari/

İnternet Satışlarınızı Arttıracak 10 Öneri

 Grotesk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı