blank
blank

Yeni Kimlik Parasını İnternetten Yatırma

Abone olblank
blank

Yeni kimlikler yürürlüğe geçtiğinden beri aşırı bir yoğunluk olmasa da bir rağbet var. Yıl sonuna kadar bu yoğunluk artacaktır. Ancak nüfus daireleri de önlemlerini almış durumda . Buna göre sözleşmeli personel alımıyla işlem yapacak personel sayısını arttırdı. İlgili işlemlerin daha hızlı olması ve nüfus dairelerinin de gerekli personel ihtiyacını da karşılaması, eskisi gibi büyük yoğunluklar olmayacaktır. Yeni kimlik parası yatırma işlemleri ise eskisine göre daha hızlı ve daha kolay!

Yeni Kimlik Parasını İnternetten Yatırma

Yeni Kimlik Kartını İnternetten Para Yatırma Yolları

Malum yeni kimlik kartlarını çıkartmak için ilk önce randevu alıyor ve bu randevuya kadar mutlaka harcını / ödemesini yapmanız gerekiyor. Daha sonra nüfus dairesine gidiyorsunuz. Buna göre sizler için derlediğim internetten ödeme kanallarını aktaracağım.

İnternet Bankacılığından Yatırarak

Yeni kimlik parası yatırma işlemlerini artık bankaların internet bankacılığı hizmetleri kanalıyla yatırabiliyorsunuz. Her bankanın internet şubesi farklı. Genel anlamda harç ödemesi alanından TC numaranızla, yeni kimlik harcı ödemesini yapabiliyorsunuz.

İLGİLİ BİLGİ:   Sosyal Medya Hesaplarımızı Nasıl Güvende Tutarız?

Vergi Dairesi İnteraktif İşlemlerden

Bu kanaldan yapılan işlemler, internet bankacılığına göre daha az. Ama bazı vatandaşlar bu uygulamayı tercih edebiliyor. Vergi dairesinin interaktif işlemlerinden de harç ödemesi bölümünden tanımladığınız veya verdiğiniz kredi kartı işlemleriyle 3D security ile ödeme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

ATM ‘den Ödeme

Yine yeni kimlik parası yatırma işlemlerini ATM kanalları yoluyla ödeyebilirsiniz. Bankaların ATM’lerinde farklı olsa da aşağı yukarı harç ödemelerinden yeni kimlik ödemesi gibi ibarelerden girerek TC numaranızla ödeme yapabilirsiniz.

Yukarıdaki inetrnet ve ATM kanalı yoluyla yapılan ödemelerde mutlaka dekont almayı unutmayınız.

PTT ve Banka Şubelerinden

Yukarıdaki işlemlerde internetten ve vatandaşların kendisi tarafından yapabileceği işlemler. Daha hızlı ve bilenler için ki bilmeyenlerin de hemen öğrenebileceği kolay yöntemlerdir. Bunları tercih etmeyen veya bilmeyen kişiler ise banka ve PTT şubelerinden ödeme yapabilir.  Tabi bu şubelerden ödeme yapmak biraz daha zahmetli olabilir.

Daha Fazlası ve bilgi için

Yeni kimlik parası yatırma ve yeni kimliklerle ilgili daha fazla detay ve bilgi için bu yazımızda da bize destek olan krediyolu.com’dan ulaşabilirsiniz. Ayrıca finansal bilgiler de içeren kaynağımız bir çok bilgiyi size kolayca ulaştırıyor.

İLGİLİ BİLGİ:   Linkedin Arka Plan Görseli Hazırlama
blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı