Sosyal MedyaTeknoloji

Yeni Instagram Anket Özelliği

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya aracı haline gelen Instagram, yeniliklerine devam ediyor. Instagram’ın yeni Anket özelliği kullanıcılarına duyrulduğundan beri çok tutulmaya başladı bile.

 Yeni Instagram Anket Özelliği

Instagram Anket

Instagram Anket ile kullanıcılar, hikayeler üzerinden anket gerçekleştirebilecek. Peki nasıl mı olacak? Hem detaylı bir anlatım hem de bunu video ile bu yazıda sizlere cevap sunmaya çalışacağız:

Instagram Hikayeleri ile anket dönemi!

Hikayeler için sunulan etkileşimli anket çıkartması ile artık yarın için kıyafeti giyeceğinize ya da yemeğe nereye gideceğiniz takipçilerinizden gelen oylama sonuçlarına göre karar ermeniz daha kolay olacak. Fotoğraf veya video çektikten sonra hikaye paylaşımınıza iki seçenekli anket ekleyerek hızlı bir etkileşim alacak ve kararsızlığınıza son verecek. Bu çıkartmaya kendi sorunuzu ve anket seçeneklerinizi de ekleyerek düzenleme yapabiliyorsunuz.

 Yeni Instagram Anket Özelliği

Anketinizin sonuçlarına gerçek zamanlı olarak erişebiliyor olmanız da kesinlikle bir başka güzellik. Her bir seçeneğin kaç oy aldığını ve kimlerin ne oy verdiğini anında görmenizde mümkün. Hikayelerde olduğu gibi anket ve sonuçların 24 saat sonra yok olduğunun da hatırlatalım.

 Yeni Instagram Anket Özelliği

Metin ve fırçalar için yeni renk seçici aracı da birçok kullanıcıyı tatmin edici bir özellik gibi görünüyor. Metin veya çizim aracı için renk seçerken sol tarafta yeni bir damlalık ikonu görüyor olacaksınız. Bunu kullanarak fotoğraf veya videonuzdan herhangi bir renk seçebilecek ve kullanabileceksiniz.

Tüm bu yeni özellikler için App Store veya Google Play üzerinden Instagram’ın 17. Sürümüne güncelleme yapmanız gerekiyor.

İnstagram Anket Nasıl Yapılır? İnstagram Yeni Özellik! (Video)

Kaynak

 

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı