Yatak Odası İçin Halı Tercihi

Yatak odasına daha yumuşak yapıda olan halı modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Çünkü uyandığımızda ayağımızı ilk bastığımız alan halılardır. Modern halı çeşitlerine bakıp yumuşak yapıda olan pelüş, kadife ve ipek gibi yumuşak dokuya sahip olan halılar, yatak odanıza oldukça yakışacaktır. Çünkü bu halı türü oldukça kalın ve yumuşaktır. Ancak sadece yapısına değil yatak odanızdaki duvar ve dekorlara da uyum sağlayan tonlarda ve boyutlarda bir halı seçimi yapmanız gerekmektedir.

yatak odasi halisi

Zeminler Boş Kalmamalıdır

Seçtiğiniz alanın zemininde boşluk kalmamasına özen göstermelisiniz. Zeminin tamamını kaplayacak boyutlarda halı seçimi yapmalısınız. Çünkü zeminin soğukluğunu kapatabilmek için küçük ebatlara sahip olan halıları yerleştirmek yanlış bir tercih olmaktadır. Yatağın alt ve yanları çoğunlukla kirli ve tozlu olacağından seçilen halılar tek parça değil temizlemesi kolay olan birden fazla parçalı kumaş halılar kullanılmalıdır.

Pratik ve Rahat Temizlenebilen Halılar Tercih Edilmelidir

Birden fazla parçalı halinde olan halılardan kullanabilirsiniz. Çünkü yatağın altının ve kirli olan yerleri temizlenebilmesi oldukça zordur. Halınızın hijyen bakımından bakteri ve kir tutmayan özelliğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Açık tonlardaki halı modelleri temiz ve aydınlık bir görüntü yansıttıkları için yatak odası için oldukça uygun bir tercih olmaktadır. Yatak odası ile perdelerin renk kombinasyonuna göre seçeceğiniz halıların uyumu, dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

Renk İle Seçilen Halılar Bir Ahenk Oluşturmalıdır

Halı ile perdeleri koordine ettikten sonra diğer mobilyaların renk kombinasyonuna odaklanabilirsiniz. Yatak odanızda kullanacağınız halının anti bakteriyel özelliğe sahip kendi kendini temizleyebilen modellerden seçilmesi yatak odası halısı seçerken dekorasyon ile uyumunun olduğu kadar hijyen açısından da sizi rahatlatacaktır. Halı ve perde uyumunun olmadığı bir odanın görüntüsü yatak odasında bir eksiklik varmış gibi izlenim vermektedir.

Yatak odanıza bakarken dekorlar, perdeler ve duvar renklerinin uyumunun yanı sıra temizlemesi rahat olan yapıya sahip yumuşak halılar tercih edilmelidir. Halılar, dekore edilmedikleri zaman evlerde bir bütün sağlanamamış olmaktadır. Bu nedenle ev tekstili için olmazsa olmaz parçalarından biridir. Zevkine uygun olan çeşitli renk ve desenlere sahip olan halı modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yatak odası halı modellerimiz için https://www.hali.net/ ziyaret edebilirsiniz.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu