MaksatModa

Yaratıcı ve Kolay Etamin Kolye Nasıl Yapılır?

El yapımı takılar, hediye olarak takı satın almaktan çok daha ekonomiktir, aynı zamanda yaratıcılığınızı kullanmanıza ve birisine gerçekten benzersiz, yaratıcı bir hediye vermenize olanak tanır. Bunun için etamin kolye malzemeleri ile popüler bir kolye yapmaya ne dersiniz?

 Yaratıcı ve Kolay Etamin Kolye Nasıl Yapılır?

Kanaviçe delikli bir tür kumaş olan etamin üzerine yapılan bir elişi tekniğidir. Bu geleneksel sanatın küpe, yüzük, kolye gibi takılar üzerindeki giyilebilir hali, son zamanlarda oldukça popüler oldu. Başlangıçta, kanaviçe sanatı biraz zor görünebilir, ancak merak etmeyin aslında bunun için özel bir beceri gerekmiyor. Birkaç basit ilkeyi edindikten sonra, ev yapımı etamin kolye yapmanın ekonomik, tatmin edici ve hatta karlı bir hobi olabileceğini keşfedeceksiniz.

Etamin Kolye Malzemeleri Nelerdir?

Etamin kolye ya da kanaviçe kolye yapmak için öncelikle bir miktar etamin kumaşı, etamin-kanaviçe nakış ipi, kasnak, etamin iğnesi ve kolye ebatları için küçük kanaviçe örneklere ihtiyacınız vardır. Kolye için ise çeşitli kolye malzemelerini ayrı ayarı satın alabilir ya da hobidunya.com adresinde kolaylıkla bulabileceğiniz “Etamin Kanaviçe Kolye Seti” satın alabilirsiniz. Set içerisinde; 5 adet metal kanaviçe etamin takı montörü,  5 adet kanaviçe taşı (takı bisküvisi), 5 adet metal papağan (kolye klipsi), 10 adet metal halka, 1 adet 100 ml sıvı silikon, 5 metre pirinç zincir bulunuyor ve 5 ayrı model etamin kolye yapabiliyorsunuz.

Etamin Kolye Nasıl Yapılır?

Malzemeleriniz hazırsa etamin kolye yapmaya başlayabilirsiniz. Kolyenizde görünmesini istediğiniz şekil için elinizde bir örnek yoksa hobidunya.com’da hazır etamin nakış modelleri de yer alıyor. Dilerseniz yaratıcılığınızı kullanarak kendiniz işleyebilir ya da işlenmiş modelleri kullanabilirsiniz. İşli modeli, ters çevirip, fazla kumaş parçalarını keserek kolye madalyonunun içerisine yerleştirin. Zincirini de taktıktan sonra etamin kolyeniz hazır…

El yapımı bir kolye yapmak için en basit yöntemdir, gerçekten çarpıcı bir etki verebilir ve çok düşük bir maliyetle birine mükemmel bir son dakika hediyesi yapabilirsiniz. El sanatlarına ve hobilere düşkünseniz https://www.hobidunya.com/kanavice-etamin-malzemeleri web adresini mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Burada sizin için harikulade takı, aksesuar yaratma kitleri ve bolca hobi malzemesi bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

Close