Alışveriş Rehberi

Yapıştırıcı Ürünleri İnternet Üzerinden Satın Almak

Yapıştırıcı insanoğlunun tarih boyu kullana geldiği bir araçtır. İlk zamanlarda doğanın sunduklarından faydalanarak elde edilenlerin yanında sonraları teknolojinin gelişmesi ile farklılıklar göstermiştir. Kimyasalların devreye girmesi ile de daha etkin ve yetkin çeşitler ortaya çıkmıştır. Hırdavat ailesinin bu aranan bireyleri çok çeşitlilik gösterir. En başta evye montajı olmak üzere kullanım yerleri çok farklılık oluşturur.

Hırdavat ailesinin bu aranan ürünü ilk zamanlarda kemik tutkalı olarak kullanılıyordu. Kazein isimli çeşidi bir sonraki ortaya çıkan hem isim hem de çeşit olmuştur. Dekstrin ve nişasta ise tamamen doğal esaslı olan yapıştırıcılar gurubunda kendilerine yer buldular. Tüm bu yapıştırıcıların ortak özelliği doğal olmalarıdır.

Sonraları sentetik yapının ortaya çıkması ile sentetik ihtiva eden yapıştırıcı kalemleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. Polivinil asetat temel tabanlı yapısı ile çok geniş bir yelpaze oluşturmaktadır. Hem çok geniş bir alana sahip olan hem de çeşitlilik gösteren bu sentetik temel tabanlı yapıştırıcılar hırdavat sektörünün vazgeçemediği ürün hanesinde kendine yer buldu.

Yapıştırıcı; başta ambalaj sektörü olmak üzere, mukavvanın oluklu çeşidinde, kartondan yapılan kutularda, kâğıttan imal edilen torbaların yapımında, oluklu olan mukavvalardan yapılan kutuların yapıştırılması işleminde, metal ve cam başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Su bazlı olan yapıştırıcılar da vardır. Süper olarak adlandırılan “HİGH SOLİD” denilen laminasyon çeşidi de bulunmaktadır. Laminasyonda solventsiz denilen yapıştırıcı çeşidi de bulunmaktadır. Sentetik muhteviyatlı reçineler, protein maddesi kökenli olanlar ile nişasta kökenliler olarak temelde üz başlık altında anlatılabilirler. Hırdavat sektörünün en aranan ürünü olan bu yapıştırıcı çeşitlerini sizlere Eryıldız.net sitesinden sağlamaktayız.

 Yapıştırıcı Ürünleri İnternet Üzerinden Satın Almak

Sentetik reçine ihtiva eden yapıştırıcılar ailesinde; “POLİVİNİL ASETAN İLE KOMOLİMER” esaslı olanlar, lateks yani “TERMOPLASTİK” denilen çeşidi, cam suyu namı diğer “Sodyum Silikatlarçeşidi, eriyik yani “HOLMELT”, çözelti yani “SOLVENT BORNE” çeşidi olarak sıralanabilir.

Nişasta kökenli olanları arasında ise ile akla gelen ve en yaygın olan macunlardır. Peşinden başta boratlı olmak üzere Dekstrinler gelmektedir.  Jelatin sakızlı olan çeşidi de bir sonraki çeşit olarak görünmektedir. Protein Kökenli yapıştırıcılar arasında ise hayvansal zamklar, holmeltler ile kazein sayılır. Tüm çeşit ve yapıları ile hemen her türden yapıştırıcının adresi Eryıldız.net hırdavat sitesidir.

 

Bir Cevap Yazın

Close