Keşfet

Yapılarda Su Kaçağı ve Tespiti

Yapılarda Su Kaçağı ve Tespiti

Yapılarda Su Kaçağı ve Tespiti

Su kaçağı ev ve yaşam alanlarımızda karşılaşabileceğimiz sorunlardandır. Bakımı yapılmamış, yanlış tesisat montajı ve özellikle de eski yapılarda sıkça karşılaşmaktayız. Borulara giren suyun ani basıncından dolayı yada kalitesiz tesisat malzeme tercihinden kaynaklı borunun patlaması ve sızma oluşturması karşılaşılan bir durumdur.


Su tesisatlarının herhangi bir neden bağlı olarak arıza göstermesi, maddi ve manevi anlamda pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Su kaçağının neden olduğu maddi ve manevi zararların önüne geçebilmek için su kaçağı fark edildiğinde zaman kaybetmeden güvenilir ve işinde uzman bir su tesisat firması ile iletişime geçmeniz gerekir. İstanbul başta olmak üzere ülkemizde Su Kaçağı tespiti konusunda bir çok profesyonel firma bulunup özel teknik cihazları ile bu hizmeti vermektedir.

İLGİLİ BİLGİ:
Tavan Hoparlörü Çeşitleri ve Fiyatlar

Su Kaçağı Neden Oluşur?

Bir yaşam alanına taşınırken daire özellikleri kadarda altyapıya da önem verilmesi gerekmektedir. Pis su kaçağı, temiz su kaçağı ve sıcak su kaçağı da bina duvarlarının kabarması sorununa sebep olabilir. Herhangi bir daireden kaynaklanabileceği gibi binanın ana boru hatlarındaki kaçaklardan da kaynaklanabilir. Şayet bu kaçaklardan en belirgini pis su kaçağı olmaktadır. Pis su kaçağı diğer su kaçakları gibi belirtiler vermekle beraberinde kendine özgü belirtilerde vermektedir.

Su kaçağı olduğunu düşünülen bölgede yaygın olarak sızıntı ve damlama olabileceği gibi sadece rutubette olabilir. Su kaçaklarının bulunması kadar da tamir edilmesi önemlidir. Bu nedenle su kaçağı tespit cihazı sadece kaçağı bulacağından Su kaçağı tamirinin doğru yapılması ve bu sorunun tekrarlanmaması adına su kaçağı ustasının da yeterlilik düzeyi olması gerekmektedir. Ancak yinede hizmet almayı düşünüyorsanız Cihazla su kaçağı bulma hizmeti verenlerden destek almanız daha doğru olacaktır.

İLGİLİ BİLGİ:
Trafik Kazası Avukatı

Su Kaçağının Belirtileri Nelerdir?

Daimi yaşam alanımız olan evimizi bir damar ağı gibi saran borulardan oluşan sisteme sıhhi tesisat sistemi denir. Bu sistem su ve kanalizasyon ağlarına bağlanarak dolum ve boşaltım işlemleri yapmaktadır. Sistemi oluşturan malzemenin kullanım şekli ve o malzemenin kullanım ömrü de vardır.

  • Su faturanız çok yüksek geliyorsa
  • Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa
  • Alt katınıza su damlıyorsa büyük ihtimalle sizin daireden sızıntı oluyordur.

Eski usül su kaçağı tespit işlemlerinde, duvarlardaki ve yerlerdeki fayanslar, su tesisatı boyunca kırılırdı. Bu nedenle, evler harabeye döner ve daire sahibine ciddi masraflar çıkardı. Fakat Günümüz teknolojisiyle, su tesisatları, tesisat boyunca kırılıp dökülmüyor. Son model cihazlarla, kaçağın noktası tam bulunduğu için, sadece kaçağın olduğu bölgeye müdahale ediliyor.

İLGİLİ BİLGİ:
OSYM Sınavları ve Tarihleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı