”hosting”
”Roket

Yapay Zeka’nın Yeni Kullanım Alanı Olarak Minecraft

”Forex”

Son yıllarda önemi gittikçe artan ve çalışma alanını da her geçen gün arttırma yolundan olan yapay zekanın bu yeni çalışma alanlarından birinin de Minecraft olduğu açıklandı. Minecraft son 10 yıldır hayatımızda olan ve en popüler bilgisayar oyunlarından biri olarak kabul edilmektedir. Oyun mantalitesi olarak oyuncularına sonsuz inşa etme ve yaratma özgürlüğü sunduğunu söyleyen Minecraft’ın yapay zekâ çalışmaları için kullanılmasına da şaşırılmamaktadır.

Yapay Zeka’nın Yeni Kullanım Alanı Olarak Minecraft

Minecraft oyun piyasasında yer alan birçok oyuna göre daha basit ve ilerleme aşamaları özgünlüğe dayalı olan bir oyundur. Bu konuda yapay zeka asistanlığının neden Minecraft’ı seçtiği de açıktır. Ekipten yapılan açıklamalar da insanüstü bir programlama üzerinden çalışmak yerine insanlar tarafından belirlenen çoklu görevlerle ilgilenmeyi amaçladıklarından dolayı Minecraft’ı seçtikleri yönündedir. Burada amaçlanan yapay zeka asistanlığıyla verilen her komutun doğru algılanması ve çoklu görevlerin yerine getirilmesidir. Oyuncular, Minecraft Evo gibi firmalardan premium satın alarak anında bu eğlenceye katılabilir. Yapılan son çalışmalar doğrultusunda yapay zeka asistanlığının Minecraft oyununda rahatlıkla kullanılabildiğini ve yapay zekanın bazı şeyleri yönlendirme ihtiyacı duyulmadan bulabildiğini ortaya koymuştur.

İşkur Kayıt Belgesi Alma

Yapay zekanın oyunlarda kullanılıyor olması yeni bir şey değil. İnsanlar yıllardır yapay zekanın yer aldığı oyunları oynuyor ancak bu oyunlarda genelde yapay zeka asistanlığı önceden oyunun algoritmasına kodlanmış ve ne zaman neyin yapılması gerektiği bilinen uygulamadı. Ancak şu an Minecraft oyunundaki yapay zeka asistanlığı ile yapılmaya çalışan daha çok oyuna sonradan dahil olunan ve insanlar gibi öğrenme aşamalarından geçerek ilerlemeyi öngörmektedir. Yani kısacası yapay zekanın oyunun bir parçası olmasından ziyade insanlar gibi oyunu sonradan öğrenmeleri hedeflenmektedir. Oyuna dışardan bakarak ne görüyorsa o şekilde komut alması ve yapay zekayla iş birliği sağlanarak ilerlemesi hedeflenenler arasındadır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Facebook’da yapay zeka alanında en çok çalışma yapan şirketler arasında yer alıyor ve Minecraft’daki yapay zeka asistanlığını yakından takip edenler arasında. Özellikle Minecraft’ın çoklu görev yapısı ve interaktif bir oyun oluşu, Facebook’un ilgisini çeken özelliklerden biri. Facebook’da kullanıcılarına çok daha iyi ve hızlı bir hizmet verebilmek adına yapay zeka asistanlığını kullanmak isteyen şirketler arasında yer alıyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu