Yangın Merdiveni İmalatı

Google News

Bir binada yangın çıkması durumunda kaçış seçenekleri önemlidir. Önlem almak, olası bir yangın halinde can kaybını önlemektedir. İşte bu aşamada, devreye yangın merdiveni girer. Peki, ‘’yangın merdiveni nedir?’’

yangin merdiveni

Yangın Merdiveni ile Sevdiklerinizi Güvenceye Alın

Yangından korunmak ve sevdiklerimizi güvenceye almak için yangın merdivenleri çok önemlidir. Bu nedenle tüm çok katlı binalarda yangın merdivenlerinin olması gerekmektedir. Yangın merdivenli çeşitli stil ve boyutlarda üretilir. ‘’Z tipi yangın merdiveni’’ de bunlardan biridir. Binanızın tarzı ve büyüklüğü ile uyumlu olan bir merdiven, üst düzey güvenlik sunacaktır.

Yangın merdivenleri, çok aileli konutlarda ve ofis binalarında bir yangın çıktığında üst katlarda bulunanlara hızlı ve pratik bir çıkış sağlarlar. Bu merdivenler, binanın tasarımını ve boyutunu tamamlamak için özel olarak üretilebilir. Yüksekliği üç veya daha az olan binalarda konut veya iş yeri kullanımı için tasarlanmış, pencerelerin altına eklenen özel yangın merdivenleri de bulunmaktadır. Bunlar, az yer kaplarlar, ancak bir yangın çıkarsa ek bir kaçış yolu sunarlar.

Çok katlı bir binada yangın çıkmasının en tehlikeli yönlerinden biri, alt katta çıkan bir yangının, üst katlarda mahsur kalanlar için kaçış yollarını kapatma potansiyelidir. Bu korkunç bir durumdur. Çünkü ısı ve duman binanın olağan çıkış yollarını kapatabilir. Yangın merdivenleri, binanın dışında, ısı ve dumandan uzakta oldukları için kaçış için harika bir seçenek sunar. Aynı zamanda, yangın merdivenindeki dış yol açık kalır, böylece üst katlardaki insanlar kaçabilir.

Siz de ev ve iş yeriniz için bir yangın merdiveni arıyorsanız; firmamızla iletişim kurabilirsiniz. ‘Yangın merdiveni imalatı’’ yapan firmamız, ekonomik ‘’yangın merdiveni fiyatları’’ ve kaliteli ürünleri ile daima hizmetinizdedir!

Yangın Merdiveni Fiyatları ve Yangın Merdiveni Çeşitleri

Yangın merdiveni nedir” sorusunun cevabını tam olarak bilemeyebilirsiniz. Yangın merdiveni deprem, yangın, patlama ve buna benzer her türlü acil durum anında binadan çıkmanızı sağlayan merdivene verilen isimdir. İş yerlerinde muhakkak olması gerekmektedir. İnsan hayatını kurtardığı ve zorunluğu olduğu için kişiler yangın merdiveni yaptırmayı kesinlikle ihmal etmemelidir.

Ayrıca yapılan merdivenin mevzuata da uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Mevzuata uygun yapılmayan, sağlam olmayan ya da yanlış yapılan merdivenler insan hayatını çok büyük tehlikeler ile karşı karşıya bırakmaktadır. “Yangın merdiveni imalatı” yapan yerlerden “yangın merdiveni fiyatları” hakkında bilgi alabilir, binanıza ve ihtiyacınıza göre yangın merdiveninizi yaptırabilirsiniz. En çok karşılaştığımız merdiven türleri arasında “z tipi yangın merdiveni” ve dairesel yangın merdivenleri bulunmaktadır. Z tipi yangın merdiveninin diğer adı da çift kollu yangın merdivenidir.

Z harfi görünümünde olduğu için bu ismi almıştır. Dairesel yangın merdiveni de adından da anlaşılacağı üzere daire şeklindedir. Bunların dışında küçük alana sahip yerlerde kullanılabilecek diğer bir yangın merdiveni tipi ise makaralı yangın merdivenidir. Bir kol ya da halat ile açılabilen bu merdivenler alandan tasarruf etmenizi sağlayarak estetik bir görünüm kazanmanıza da yardımcı olur.

Yangın merdiveni yaptırmayı düşünüyorsanız, yönetmeliğe uygun, kaliteli bir şekilde imal edilmiş malzemelerin kullanıldığı, işçiliğin de doğru şekilde yapıldığı güvenilir bir firma bulmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir