blank
blank

Yağ Aldırma Hakkında Önemli Bilgiler

Abone olblank
blank

Yağ aldırma , genel itibariyle zayıflama şekli olarak bilinir ama yağ aldırma yani liposuction işlemi vücuttaki istenmeyen yağların özel kanuller aracıyla vücuttan vakumlanması işlemidir.

Yağ Aldırma Hakkında Önemli BilgilerBu işlemi uzman plastik cerrahlar yapmalıdır , herhangi bir ucuz tip merkezi veya buna benzer merdiven altı dediğimiz yerleri lütfen tercih etmeyin sağlığın ucuzu olmaz!

“Liposuction tedavisi zayıflamak için değil , lokal olarak bazı bölgelerin (göbek, basenler, kalça…) incelmesini sağlamak ve vücut hatlarının düzelmesi amacıyla yapılır.

Hasta yağ aldırma işleminden önce zayıflamayı düşünüyor ise ameliyat bir süre ertelenmelidir. Çünkü zayıflamadan sonra vucutta bazı bölgelerde lokal yağ birikmeleri olabilir …

Ameliyat sonrasında hızlıca kilo alınıp verilmesi, ameliyat bölgesinde pürtüklü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olabilir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında yapılması tercih edilmektedir ancak bazı hastalarda spinal veya epidural anestezi dediğimiz, sezeryanla yapılan doğumlarda da kullanılan, karın ve bacak bölgesinin uyuşturulması yeterli olabilmektedir.

Liposuction (liposakşın) gereken bölge sayısı (karın,bel ve basen gibi) ve yağ birikim miktarına göre ameliyatın süresi değişkenlik göstermektedir.”

Bunun yaınında lipomatik denilen bir cihaz daha vardır bununu hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayın

İLGİLİ BİLGİ:   Neden Erken Kalkmalıyız?
blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı