İnternetTeknoloji

Wifi bağlantısı(ağı) yavaşsa neler yapılmalıdır?

wifi Wifi bağlantısı(ağı) yavaşsa neler yapılmalıdır?

 

 

 

 

 

Bir çok arkadaşımızın başı wifi ağlarıyla başları dertte.Biz maksatbilgi.com olarak bu sorunları bir nebze de olsa giderebilmeniz için sizlere yardımcı olacağız.Ülkemizde wifi bağlanamama gibi sorunlar ve ya yavaş bağlantı sorunları bulunmaktadır.Bu sorunları aşabilmeniz için sizlere 5 küçük ip ucu vereceğiz…

1. Doğru kanal ve frekansı seçin. Özellikle çok sayıda Wi-Fi sinyalinin bulunduğu bir apartmanda yaşıyorsanız, kalabalık kanallar hızınızı düşürebilir. En yeni Wi-Fi router’ları, 2.4GHz ile 5GHz frekansları arasında seçim yapmanıza da izin veriyor. Genel olarak 2.4GHz’in büyük, çok odalı evler için ideal olduğunu, 5GHz’in ise düşük menzilde daha yüksek hız sunduğunu söyleyebiliriz.

2. Router’ınızı ideal konuma taşıyın. Yüksek ve merkezi bir yer, örneğin evinizin ortasındaki bir odada kitaplığın üstü, iyi bir yer olabilir. Duvarların, su ve pencerelerin sinyali zayıflattığını unutmayın.

İLGİLİ BİLGİ:
Linux mu Windows mu?

3. Router’ınızın güvenliğine dikkat edin. Ağınıza başka cihazların girmemesi için tahmin edilmesi güç bir Wi-Fi parolası seçin.

4. Yeni bir router alın. Yeni router’lar daha fazla frekansı ve daha yüksek hızları desteklemekteler.

5. Bir ağ genişletici satın alın. Router’lardan daha hesaplı olan bu cihazlar, Wi-Fi sinyalini evinizin kuytu köşelerine ulaştırabilirler. Eski bir router’ınız varsa onu genişletici olarak kullanabilirsiniz.

kaynak: hurriyet.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı