blank
blank

Web Tasarım Yaptırmak İstiyorum!

Abone olblank

Günümüzün olmazsa olmazı, insanların kişisel veya ticari sanal kimliği haline gelen internet sitelerinin artışı hızlı sürüyor. Bu bağlamda internet sitesinin tasarımından yayınlanmasına kadar hiçbir şekilde bilgisi olmayanlarda buna istinaden paralel olarak büyüyor. Çünkü web tasarımı ve web yazılımını öğrenmek zaman ve merak isteyen bir iştir. Bu yüzden de kimse, zamana bırakmadan işinin hallolmasını istiyor.

Web Tasarım Yaptırmak İstiyorum!

Web tasarımı nasıl yapılır ve gerekli şeyler neler? Web tasarımı ,kurumsal web tasarımı kime yaptırılır? Önerilerimiz neler?  İşte bu sorularınızın cevaplarını bu yazımda sizlere aktaracağım.

Web tasarımı nasıl yapılır ve gerekli şeyler neler?

Web tasarımını kendiniz yapacaksanız CSS,HTML, XHTML, PHP,ASP,ASPX  dillerini öğrenmeniz gerekmektedir. Ardından sitenizin adını belirleyip, domaini ve hosting paketlerini alıyorsunuz. Ardından da az önce bahsettiğim dilleri öğrenerek, yazmak istediğiniz tasarımı oluşturuyorsunuz. Dilleri öğrendikten sonra bile bu çok uzun süren ve en küçük hatada tekrar başa dönmenizi sağlayan küçük kodlardan oluşan meşakkatli bir iştir.

İLGİLİ BİLGİ:   Instagram'da Butik Açmak - Instagram’da Satış Nasıl Yapılır?

Sadece web tasarımını yapmak ve yayınlamakla da iş bitmiyor . Tasarladığınız siteyi yayınladıktan sonra da yapmanız gerekenler var. Google’a tanıtmak ve gerekli SEO ayarlarını optimize etmeniz gerekiyor. Daha sonrasında da sitenizi sürekli yeniliklere göre belirli zamanlarda sitenizin tasarımını güncellemeniz gerekiyor.

Günümüzde bakın bir çok büyük göz önündeki dev siteler kendilerini sürekli güncelliyorlar .Bu durum büyük ya da küçüklükle alakası yoktur. Tamamen kullanıcı memnuniyetiyle ve SEO ile ilgilidir. Tabi görsellikle de ilgili bir durumdur diyebiliriz.

Kurumsal anlamda bir işinizi tanıtmak veya işinizle ilgili e ticaret gibi siteler yaptıracaksanız işiniz daha da katlanıyor demektir. Kurumsal web tasarımı özen isteyen bir iştir. Bilgi deneyim ve tecrübe istemektedir.

Az çok bilgisi olanların bile zar zor büyük çabalar ile yapmaya çalıştıklarını gördüm.Açıkçası eğer bilmiyorsanız ve pek bir ilginiz de yoksa şimdiye kadar ve işiniz düştüyse mutlaka uzmanla çalışın derim.

Web tasarımı kime yaptırılır? Önerilerimiz neler?

Yukarıda az çok temel olarak değindim. Bahsettiğim gibi eğer web tasarımından anlamıyorsanız ya da az çok anlıyor yaparım diyorsanız zamanınızı boşa harcamayın derim. Çünkü örneklerini çevremde çok gördüm . Giden zaman geri gelmiyor. Bu yüzden harekete geçi ve tasarımını ayarlayıp, nasıl istiyorsanız işi uzmanlarına bırakın derim.

İLGİLİ BİLGİ:   YouTube'da Otomatik Video Tekrarı (Replay) Nasıl Yapılır?

Önereceğim bir yazılım ajansı var!  Bu işte oldukça iyiler ve referansları da bolca mevcut. Eğer bir web tasarım,kurumsal web tasarım ajansı arıyorsanız, İlter Web Tasarım , Web Yazılım şirketine bakmanızı önerebilirim.

Web Tasarım Yaptırmak İstiyorum!

blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı