Kültür ve Sanat

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Her hafta olduğu gibi bu hafta ülkemiz sinema salonlarında sekiz film vizyona giriyor. 29 Aralık’da vizyona giren filmler oldukça etkileyici;

Bu hafta vizyona giren filmler;

Muhteşem Showman

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Yönetmen: Micheal Gracey

Oyuncular: Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams

Tür: Dram, Müzikal

On iki yaşında askerler için atıştırmalık ve kiraz rumu satarak ticarete atılan doğuştan iş adamı Barnum, 1841 senesinde dünyanın daha önce hiç duymadığı bir hayal ile yola çıkar; evrenin en muhteşem gösterisini sunmak. Eşinin desteği ile tarihin ilk sirkini kurmak adına işe başlayan Barnum, dünyanın farklı bölgerinde, genç yetenekleri ve azimli girişimcileri toplar.

Jumanji: Vahşi Orman

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Yönetmen: Jake Kasdan

Oyuncular: Kevivn Hart, Dwayne Johnson, Jack Black

Tür: Aksiyon, Fantastik

4 sıra dışı arkadaş bir adet video konsol oyunu bulur. Daha önce kimse bu video oyununun ismini duymamıştır. Heyecanla oyunu incelemeye başalayan ve oynamaya konulan dört genç kendilerini vahşi bir ormdan oyun karakterlerinin bedenlerinin içerisinde bulurlar. Kısa bür süre içerisinde Jumanji ile oynadıklarını düşünen çocuklar kendilerini de bu oyunun içeirisnde olduğunu keşfederler.

Parayı Bulduk

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Yönetmen: İhsan Taş

Oyuncular: Afrikalı Ali, Alay Cihan, Ersin Korkut

Tür: Komedi

Oldukça akıllı bir kadın olan Nermin kumarhanenin müdürlüğünü yapmaktadır; ancak kumar oynatmak yasaktır. Yakalanmamak adına birkaç önlem alan Nermin kumarhaneye film seti havası verir. Ancak bu hiç de iyi bir fikir olmayacaktır. Figüranlık yapan Artist Kemal, kurmarheneyi gerçek bir film seti zanneder ve işe başlar. Sette çalışmış olduğunu düşünen Kemal oldukça mutludur fakat bu mutluluk kısa bir süre boyunca devam edecektir.

Karabasan

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Yönetmen: Jonathan Hopkings

Oyuncular: Sylvester McCoy, Will Kemp, Maggie Q

Tür: Gerilim, Korku

Alice Arnol uyku dokturudur. Erkek kardeşinin gizemler ile dolu ölümü onda büyük bir travma durumu yaratmıştır. Uyku sorunları yaşayan bir hastasını muayne ederken hastanın babası tarafından saldırıya uğrar. Ailenin uyku sorunlarının kaynağı olarak görülen baba yapmış olduğu saldırı sonucunda tutuklarınır ve haps olur. Ancak bu her şeyin daha kötü olmasına sebep olur. Alice, yavaş yavaş bilimsel gerçeklerden uzaklaşmaya başlar.

Lovin Vincent

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Yönetmen: Hugh Walchman, Dorota Kobiela

Oyuncular: Saoirse Ronan, Chris O’Dowd, Douglas Booth

Tür: Biyografik, Anismasyon

Film, ünlü ressam Van Gogh’un on yedi yaşındayken tablosunu yapmış olduğu Armand Roulin üzerinden ilerlemekte. Van Gogh’un Fransa’da öldüğü habri, eskiden yaşamış olduğu Arles kasabasına ulaşır. Van Gogh ile yakın arkadaş olan Armand, babasının ısrarları sonucunda taziye mektbunu ressamın ağabeyi Theo’ya götürmeyi kabul eder. Bu yolculukta ünlü ressamın son günleri ve ölümünün esrar perdesi aralanmayı başlayacaktır.

Kalp Atışı Dakikada 120

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Yönetmen: Robin Campillo

Oyuncular: Nahuel Perez Biscayart, Adele Haenel, Arnaud Valois

Tür: Dram

1990 senesinin başlarıdır. AIDS seneler boyunca öldürmektedir. Act Up- Paris ise hastalık ile mücadele etmek için kurulan sivil örgütlerden birisidir. Nathan’da toplumun bilgisizliği ve duyarsızlığı ila mücadele veren, ilaç şirketlerinin çıkarcılığına karşı savaşan bu gruba katılmıştır. Şiddetli tartışmalar, çoşkulu partiler ve eylemlerin kedisinde yeni yer edinen Nathan, grubun radikal gücü olan Sean’a aşık olur. Yaşamış olduğu aşk hastalığa karşı verdiği mücadele kendisini yeniden inşa etmesine sebep olacaktır.

Anons

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Yönetmen: Mahmut Fazıl Çoşkun

Oyuncular: Murat Kılıç, Hayrullah Tarhan Karagöz, Ali Seçkiner Alıcı

Tür: Dram

1963 senesinin Mayıs ayında başlayacak olan bir darbenin hazırlık çalışmları vardır. Binbaşı Kemal, Teğmen Şinasi ve Albay Reha darbenin İstanbul ayağında görevlidirler. Etkili bir bildirinin darbenin başarısında önemli olacağını, halkı bu durumda yanlarını çekeceklerini düşünen dört asker, darbe gecesi Ankara’da radyolarda okunacak darbe bildirisinin bir benzerini ise İstanbul’da okumayı planlar.

Fragman videosu yok.

Asya

Vizyona Girmiş Filmler (29.12.2017)

Yönetmen: Murat Aslan

Oyuncular: Marie-Ange Gontara, Philippe Ohrel

Tür: Dram

70 yaşında olan Pier’in beyninde tümör bulunmaktadır. Her geçen gün gittikçe büyüyen tümör Pier’in yaşamını derinden etkiler. Acıları arttıkça hayattan kopmak ister. Bu sırada Pier için Asya isminde bir bakıcı tutulur. Asya, Pier’in son dönemlerinde onun yanında kalacak ve hayatını değiştirecektir.

Fragman videosu yok.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı