Sinema ve Tiyatro

Vizyona Giren Filmler (24.11.2014)

Bu hafta ülkemiz sinema salonlarında 5 film gösterime giriyor. 24 Kasım’da vizyona giren filmlerin 2’si yabancı 3’ü ise yerli yapımcılar tarafından çekilmiş.

İddialı yapımların olduğu bu hafta vizyonda;

Ayı Paddington 2

 Vizyona Giren Filmler (24.11.2014)

Yönetmen: Paul King

Oyuncular: Sally Hawking, Hugh Bonneville, Hugh Grant

Tür: Komedi, Animasyon

Artık Brown ailesi ile hayatını sürdürmekte olan Paddington yerlilerin de sevilen ve fenomen bir üyesi olmuştur. Teyzesi Lucy’nin yüzüncü doğum günü için mükemmel hediyeyi almak için bir dizi farklı ve garip iş bulup çalışmaktadır. Nihayet hediyeyi almayı başarır, fakat hediye bir anda başka kişiler tarafından çalınır. Paddington hediyeyi geri almak adına elinden gelen her şeyi yapacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=Fp92uq1aJR0

Buğday

 Vizyona Giren Filmler (24.11.2014)

Yönetmen: Semih Kaplanoğlu

Oyuncular: Jean Marc Barr, Grigoriy Dobrygin, Ermin Bravo

Tür: Dram, Bilimkurgu

Cemil, parlak kariyerini bırakarak yorucu kent yaşantısını terk ederek modern dünyaya küsmüş bir bilim insandır. Ölü Topraklar bölgesin yapmış olduğu yolculukta yolu tohum genetik alanında uzman Profesör Erol Erin ile kesişir. Yola yeşertecekleri tohumları aramak adına çıkan ikilinin hayatı farklı bir duruma gelecek. Erol’un öğrenmiş olduğu her şey değişecektir.

Kardeşim Benim 2

 Vizyona Giren Filmler (24.11.2014)

Yönetmen: Mert Baykal

Oyuncular: Murat Boz, Ferdi Sancar, Burak Özçivit

Tür: Komedi, Romantik

İki ünlü kardeş olan Ozan ve Hakan’ın arkadaşları Tato ölmüştür. İki gün sonra Hakan’ın düğünü vardır ancak arkadaşlarına son vazifelerini yerine getirmek adına köye gitmişlerdir. Hakan, Rize’nin önde gelen çay satıcılarından Muzaffer’in kızı olan Didem ile evlenecektir. Muzaffer, Hakan’ın ünlü bir şarkıcı olması yüzünden bu evliliğe tepki ile bakmaktadır. Diğer bir yandan Didem’i sıkıştırırken diğer yandan da Hakan’nın ensesindedir. Cenaze de olsa ortalık yine karışır. Kendilerini Ege’den İç Anadolu’ya, bir de hiç yetmezmiş gibi sınır ötesine, sürprizler ile dolu seyahat sonunda kendilerini Karadeniz’de bulurlar.

Morg

 Vizyona Giren Filmler (24.11.2014)

Yönetmen: Tuncer Gürbüz

Oyuncular: Emin Gümüş, Gamze Pelin Gökçe, Cengiz Demir Öztürk

Tür: Korku,Gerilim

Zuhal, evlilik dışı bir ilişkiden gebe kalmıştır. Bunu sadece annesi bilmektedir ve babası Emin’den saklamaktadır. Ancak bir gün işten eve erken saatlerde gelen Emin, kızı ve eşinin sohbetini duyar ve Zuhal’ın hamile olduğunu öğrenir. Duyduklarından sonra cinnet geçiren Emin, karısını ve hamile olan kızı bıçak kullanarak öldürür. Emin, cesetlerden kurtulmaya çalışır ve gizlice bir ormanın içerisine gömer. Fakat Zehra’nın ruhu ev içerisinde yaşamaya devam eder. Zehra’nın ruhu yaşanan tüm olaylardan intikam alacaktır.

Mucize

 Vizyona Giren Filmler (24.11.2014)

Yönetmen: Stephen Chbosky

Oyuncular: Julia Roberts, Jacob Tremblay, Owen Wilson

Tür: Aile, Dram

Auggie Pullman diğer çocuklara oranla biraz farklıdır. Çünkü yüzünde ciddi bir derecede deformasyon bulunmaktadır. Auggie diğer çocuklar ile sıradan bir okula giderek, normal bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışır. Çünkü esas güzellik yüz derisinin altında, içerisinde saklıdır.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Close