Kültür ve Sanat
Trend

Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2018)

Bu hafta vizyona giren sekiz film var. 23 Şubat vizyona giren filmler ise oldukça iddialı.

23 Şubat Vizyona Giren Filmler

Alemi-i Cin

Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2018)

Yönetmen: Özgür Bkar

Oyuncular: Kadriye Çetinkaya, Ayçin Tuyun, Zeynep Turpçu

Tür: Korku

Oldukça genç bir kadın olan Yeliz, 25. doğum gününden sonra kabus görmeye başlar. Başlarda durumu pek önemseme de kabus görmeye devam ettikçe korkuya kapılır. Durumu daha da ciddileşmeye başladığı zaman gördüğü kabular ile ilgili araştırmalara başlayan Yeliz, ailesi ile ilgili gizli kalmış korkutucu gerçekleri öğrenir. Ne yapacağını hakkında bilgisi olmayan ve gittikçe daha büyük kabusların içerisine çekilen Yeliz, eski bir aile dostundan yardım ister.

Beni Adınla Çağır

Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2018)

Yönetmen: Luca Guadagnino

Oyuncular: Armie Hammer, Timothee Chalamet, Michael Stuhlbarg

Tür: Romantik, Dram

1983 senesi yazı sırasında on yedi yaşındaki İtalyan Amerikalı Elio Perlman günlerini ailesinin İtalya’nın kuzeyinde bulunan 1600’lü senelerden kalma villasında klasik müzik yaparak, okuyarak ve arkadaşı Marzia ile flört ederek geçirmektedir. Elio, Greko- Roma kültüründe uzmanlaşmış seçkin bir profesör olan babası ve onu elit kesim meyveleri ile doğal lezzetler ile şımartan, çevirmen annesi Annella ile birlikte olmaktan ziyadesi ile memnundur. Elio’nun olgunluğu ve entelektüel birikimi, onu tam teşekküllü bir yetişkin gibi gösteriyor olsa bile özellikle kalpteki konulalrda onun hakkında hala masun ve biçimlenmemiş olan pek çok şey var.

Dünyanın Bütün Parası

Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2018)

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Michelle Williams, Mark Wahlberg, Christopher Plummer

Tür: Dram, Gerilim

Amerika’nın elit kesiminden olan John Paul Getty’nin on altı yaşında olan torunu kaçırılır. Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. John Paul Getty Jr.’nın annesi Gail, fidye için milyarder kayınpederine gider fakat John Paul Getty cimriliği ile ünlenmiş birisidir ve fidyeyi oldukça fazla bulur. Oğlunun yaşamını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün olan fabrikatör dede ve fiye isteyen suçlular arasındaki ortak noktayı bulabilmek oldukça zor olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=IcBGiBMjHfc

Görevimiz Tatil

Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2018)

Yönetmen: Murat Şeker

Oyuncular: Zafer Algöz, Demet Akbağ, Enis Arıkan

Tür: Komedi

Dört ferdi olan Mutlu ailesinin babası Sıtkı, cimriliği ile bilinmekte olan bir adamdır. Eşi Türkan ise yaşamış olduğu yaşantıdan bıkmış, kocasının aileye olan ilgisizliğindnen şikayetçidir. Senelerdir tatile gitmemiş olan çift terapistlerinin de ikna çabalarının sonuç vermesi ile beraber bir karavan kiralarlar. Antalya’ya doğru yola çıkan çifti bu yolda bazı aksilikler beklemektedir.

Kırlangıçlar Susamışsa

Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2018)

Yönetmen: Muhammet Çakıral

Oyuncular: Hamit Demir, Murat Sarı, Burak Sarı

Tür: Dram

Murat, Karadeniz’in yeşil ile iç içe geçmiş bir dağ köyünde kendi halinde yaşamında devam eden bir fotoğrafçıdır, aynı zamanda da bölgede belgesel filmler çekerek yaşar. Köye sakin yaşam sürerkek yeğeni Burak’a da dağlardaki kırlangıçların gizemli hikayelerini anlatır. Dinlediği öykülerden etkilenen Burak, kendi düş dünyasında kırlangıçlar için yuvalar yapar. Murat bunları sevse bile gitmek ile kalmak arasında bir seçim yapma sıkıntısı yaşar. Bir gün yaylaya, köyünden uzun zamandır uzak olan Harun bir anda gelir. Harun’un gelişi Murat’ı umutlandırırken bir gün HES inşaatı için ekiplerin jandarma ile beraber vadiye geldiği duyulur. Köylüler ve Murat HES görevlilerini durdurmak için eyleme geçer.

Samson

Yönetmen: Bruce MacDonald, Gabriel Sabloff

Oyuncular: Billy Zane, Taylor James, Jackson Rathbone

Tür: Macera

Eski Ahit’in akıllara kazınmış olan kahramanı Samson, insanüstü güçlere sahip olan bir insandır. Silah olarak kullanmış olduğu oyma kemik ile düşmanlarını darmaduman etmektedir ve kimse onu durduramamaktadır. Alışılmadık bu Tanrı vergisi armağanı, halkını köleleştirilmekten kurtarmak için kullanması gereken Samson’ın gençlik hırsı sonucu yaşamış olduğu trajik bir evlilik, onu intikam amacı ile Filistin ordusu ile karşı karşıya getirir.

https://www.youtube.com/watch?v=mSolF3QBVBY

Tavşan Peter

Yönetmen: Will Gluck

Oyuncular:. James Corden, Domhnall Gleeson, Rose Byrne

Tür: Aile, Macera, Komedi

Yaramaz tavşan Peter ve dostu, boş bir kır evini sahiplenmişlerdir. Eve yerleşen kahramanlar günlerini gün etmekte ve sakin bir yaşam sürmektedir. Fakat bu durum, suratsız bay McGregor’un ortaya çıkması ile değişir.

The Florida Project

Vizyona Giren Filmler (23 Şubat 2018)

 

Yönetmen: Sean Baker

Oyuncular: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Bria Vinaite

Tür: Dram

Altı yaşındaki Moone ve ekibi, yetişkinlerin zorlu dünyasından tamamen uzak kendilerine ait bir yaşam yaratmışlardır. Okulların tatil olması ile beraber bu afacan grubun tek dertleri, istemiş oldukları gibi koşup oynamak, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yemektedir Oysa yetişkinler adına durum oldukça farklıdır. Artık çocuk olma lüksleri kalmamış yetişkinler için Florida yazı, acı, gözyaşı ve zorluk demektir.

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı