Kültür ve Sanat

Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2018)

Bu hafta vizyona yedi film giriyor. 2 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren filmler oldukça iddialı.

2 Şubat 2018 Vizyona Giren Filmler

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2018)

Yönetmen: Martin McDonagh

Oyunular: Frances McDormand, Sam Rockwll, Woody Harrelson

Tür: Suç, Dram, Komedi

Kara mizah tarzındaki film Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, kızının cinayetini aydınlatmak isteyen bir anneyi konu edinmekte. Kızının cinayet davasında bir suçlu bulunmadan aylar geçtikten sonra, Mildred Hayes cesur bir hamle yapar. Kentin saygıdeğer polis şefi William Willoughby’ye yönetilen tartışmalı bir mesaj ile kentin ücra bir yolunda üç tane bilboard kiralar. Şiddet eğilimli, çocuksu bir annenin çocuğu olan, şefin sağ kolu Dixon’ın adı olay karıştığı zaman acılı anne ile güvenlik güçleri arasında olan savaş daha fazla şiddetlenecektir.

Paramparça

Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2018)

Yönetmen: Fatih Akin

Oyuncular: Diane Kruger, Numan Acar, Denis Moschitto

Tür: Gerilim, Dram

Katja, eşi Nuri ve altı yaşındaki oğlunu bir patlama sonucunda kaybetmiştir. Yaşamış olduğu acıda sonra yıkılan Katja’nın tek istemiş olduğu, terör saldırısının kimler tarafından neden yapılmış olduğunu öğrenmektir ve bunun adına mahkemeye başvurur. Saldırı ile ortaya çıkan deliller Neo-Nazi bağlantılarına işaret etmektedir. Ancak mahkeme delilleri yetersiz bulur zanlılara ceza vermez. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak için iş başa der.

Foxtrot

Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2018)

Yönetmen: Samuel Maoz

Oyuncular: Lior Ashkenazi, Yonaton Shiray, Sarah Adler

Tür: Savaş, Dram

Micheal Feldmann ve Daphna Feldmann sorunlarını içlerine gömmüş fakat pek fazla işlevsel olmayan bir ilişkiye sahip bir çifttir. Küçük kızları Alma ve büyük oğulları Jonathan da bu ailenin işlevsizliğinin sessiz tanıkları haline bürünmüştür. Sorunların üstü kapatılarak sürüp giden bu düzen günün birisinde kaybolur. Jonathan’ın askerlik yapmış olduğu izole bölgede bir sorun olmuştur. İşin içerisinde yardıma koşan akrabalar, olayı sessizce kapatmaya çalışan ordu yetkilileri de karıştığı zaman, çiftin ilişkisinde üstü örtülen bütün sorunlar su yüzüne çıkmaya başlar.

En Karanlık Saat

Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2018)

Yönetmen: Joe Wright

Oyuncular: Gary Oldman, Ben Mendelsoh, Kristin Scott Thomas

Tür: Dram, Tarihi

İkinci Dünya Savaşı’nın ilk senelerinde Winston Churcill’in, Hitler’in ordusuna karşı vermiş olduğu mücadeleyi anlatır. Churcill, yaşamının belki de en büyük sınavlarından geçecektir. Yaşamında zor ve geri dönüşü olmayan ikilemlerden birisini yaşar. Ya Nazi Almanya’sı ile barışçıl bir antlaşma yolu bulmaya çabalamalıdır ya da milletinin bağımsızlığı ve idealleri için Nazilerin karşısında savaşcıl bir tutum sergilemelidir. Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa’da ilerlerken ve istila tehditi bulunuyorken, bir yanda şüpheci bir Kral, bir yanda da kendisi karşıt planlar yapan partisi varken Churcill bu zor zamanlarda ayakta durmalı, dünya tarihinin ilerleyişini değiştirmelidir.

Cin Çeşmesi

Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2018)

Yönetmen: Tuncer Gürbüz

Oyuncular: Yavuz Çetin, İlayda Özdoğan, Mustafa Kaya

Tür: Gerilim, Korku

Kardeş olan Raziye ve Kanber hoca, Kamil ile Şerife’ye aşıktır. Ancak Kamil’in annesi Hatice oğlunu Raziye’den ayırır ve Kanber’in sevgilisi Şerife ile evlendirir. Sevdiklerine kavuşamayan kardeşler köyü lanetler ve bunun için Kulyas cinleri ile anlaşma içine girerler. Aynı dönemde Raziye’de, Şerife’de hamiledir ve ikisini de kızı olur. Kendi kızını korumak isteyen Raziye bebekleri değiştirir. Raziye’nin almış olduğu bebek tahlizsiz bi şekilde ölür. Sonrasında olaylar karma karışık bir hal alır.

Cebimdeki Yabancı

Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2018)

Yönetmen: Serra Yılmaz

Oyuncular: Serkan Altunorak, Buğra Gülsoy, Belçin Bilgin

Tür: Komedi, Gerilim

Yedi eski arkadaş bir akşam yemeğinde bir araya gelmeye karar verir. Herkes sofranın başında oturmuş sohbet etmekte, oldukça mutlu bir şekilde yemek yenmektedir. Yemek esnasında bir oyun oynamaya karar verilir. Oyun oldukça basittir; herkes telefonlarını masaya koyacak, gelen her mesaj ve bildirimi yüksek ses ile okuyacak. Yedi dostun maskelerinin arkasındaki yaşamlarını cep telefonlarını ortaya koymaları ilişki dengelerini bozar. Bunca zaman çok yakın dost olduklarını düşünen grup aslında birbirlerine oldukça yabancıdır.

Babasının Kızı

Vizyona Giren Filmler (2 Şubat 2018)

Yönetmen: Melisa Üneri

Oyuncular: Melisa Üneri, Cengiz Üneri, Edibe Üneri

Tür: Belgesel

Ayrılık üzerine yapılan bu filmde, Finlandiya’da bulunan bir Türk babanın tek başına büyütmüş olduğu kızı Melis’in babasından uzaklara, İstanbul’daki babaannesinin yanına gitmesi konu edinmiştir. Durumları Melis’in bakış açısından izlemiş olduğumuz filmde, kuşaktan kuşağa “dominant, baskıcı ve manipülatif” bir anlayış olduğunu ve bu nedenle ailelerde uzaklaşmalar konu edinir.

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı