Kültür ve Sanat

Vizyona Giren Filmler (19 Ocak 2018)

Bu hafta ülkemiz sinema salonlarına altı adet film vizyona giriyor. Oldukça iddialı filmlerin bulunduğu bu hafta kesinlikle izlenmeye değer.

19 Ocak Vizyona Giren Filmler

Coco

Vizyona Giren Filmler (19 Ocak 2018)

Yönetmen: Adrian Molina, Lee Unkrich

Oyuncular: Anthony Gozalez, Gael Garcia Bernal, Benjamin Bratt

Tür: Fantastik, Animasyon

On iki yaşında olan Miguel’in ülüler diyarına macerasını anlatan animasyon filminin konusu kısaca; Miguel’in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Fakat Cruz yaşamını yitirmiştir ve Miguel’in onun ile tanışma fırsatı yoktur. Her gün onun şarkılarını dinleyen Miguel günün birinde Ernesto’nun gitarını bulur. Fakat gitarı çalması ile birlikte kendisini Ölüler Diyarı’nda bulur.

Aman Doktor

Vizyona Giren Filmler (19 Ocak 2018)

Yönetmen: Tony Gatlif

Oyuncular: Daphne Patakia, Maryne Cayon, Simon Abkarian

Tür: Dram

Kakourgos, Yunanistan’da yaşayan eski bir denizcidir. Tekneleri adına yedek parça almak için yeğeni Djam’ı İstanbul’a gönderir. Djam İstanbul’da Avril ile tanışır. Avril, insanı yardım görevilisi olarak çalışan, kimsesiz ve parasız on sekiz yaşında bir gençtir. Djam, Avril’i alarak birlikte Midilli adasına doğru müzik ve umut ile dolu bir yolculuğa çıkar.

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?

Vizyona Giren Filmler (19 Ocak 2018)

Yönetmen: Kemal Çetin

Oyuncular: Ceyda Düvenci, Enes Batur, Duru Önver

Tür: Komedi, Biyografi

Enes Batur içerisine kapalı bir çocuktur. Polis olan babası ve hemşire olan annesi ile neredeyse hiç zaman geçirmez. Altı yaşındayken babası Enes Batur’a bilgisayar alır ve tüm hayatı o bilgisayar olur. Enes Batur, okulda da her zaman dışlanan bir çocuk olmuştur. Çocukluğundan beri çevresindeki herkes tarafından sevilmenin düşünü kuran Enes’in artık başka bir hayali daha vardır; Youtube yayıncısı olmak. Ancak bu hayali tarafından desteklenmez, üniversite sınavına hazırlanması adına onu zorlarlar. Enes, zor bir karar vermek zorunda kalır; ya hayallerinden peşinden koşup Youtube yayıncısı olacaktır ya da üniversite sınavına çalışmak zorunda kalacaktır.

Hakaret

Vizyona Giren Filmler (19 Ocak 2018)

Yönetmen: Ziad Doueiri

Oyuncular: Adel Karam, Kamel El Basha, Rita Hayek

Tür: Dram

Araba tamircisi olan Tony’nin eşi Shirine ile sadece bir yaşam sürdürmektedir. Mutlu çift doğacak oldukları bebekleri için gün saymaktadırlar. Yaşamış oldukları sokakta uzun bir süreden beri altyapı çalışması yapılmaktadır. Lübnan’dan Filistin’e göç eden, çalışmalardan sorumlu markanın ustabşı olan Yasser, Tony’nin balkonundaki giderin akmış olduğu fark eder. Tony’nin evinde giderek gideri tamir etmek isteyen Yasser, Tony’nin sert tavrı ile karşılaşınca gideri dışarından onarır. Yasser ve Tony’in tamirat yüzünden aralarında başlamış olan sürtüşme daha şiddetli bir duruma girer ve ikili kavga eder.

Rüzgar

Vizyona Giren Filmler (19 Ocak 2018)

Yönetmen: Serkan Acar

Oyuncular: Belçim Bilgin, Ataberk Mutlu, Halil Sezai Paracıkoğlu

Tür: Aile, Dramtik, Komedi

Otuz beş yaşında olan Ece, çocuk bezi üreten bir şirkette müdür yardımcılığı yapmaktadır. Sevgilisi Alper ile birlikte mutlu bir ilişkisi vardır ve iki senelik ilişkilerini evlilik ile süslemenin zamanı gelmiştir. Fakat Alper’in çocuk isteğine karşı çıkan Ece yüzünden evlenmezler. Tam da bu an da beklenmedik bir biçimde hayatlarına giren bir kapkaç çetesi olan on yaşındaki Rüzgar bütün her şeyi değiştirecektir.

Umut Avcıları

Vizyona Giren Filmler (19 Ocak 2018)

Yönetmen: İlker Çavga

Oyuncular: Furkan Tezcan, Haydar Zeytünlü

Tür: Komedi

Cafer, Ahmet, Baki ve Doğan, Afyon’nun Anıtkaya kasabasında yaşan dört arkadaştır. Gündüzleri kendi işleri ile uğraşan gençler, gece saatlerinde ise zengin olma umudu ile define ararlar. Afyonlu genç bir iş adamı olan Ali ise avcılık ile uğraşmaktadır. Av için Paris’ten Afyon’a gelen Ali, yaşamı pahasına mücadele etmek zorunda kalacağı bir durum ile karşılaşır.

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı