Kültür ve SanatSinema ve Tiyatro

Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Film sezonun açılması ile birlikte yeni filmler her hafta vizyona girmekte. Bu hafta sinemalarda 10 film gösterime giriyor. 17 Kasım’da vizyona giren filmlerin 5’i yabancı 5’i ise yerli yapımcılar tarafından çekilmiş.

Birbirinden güzel filmler bu hafta vizyonda:

Seni Gidi Seni

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Sibel Tunç

Oyuncular : Ahmet Kayakesen, İlay Erkök, Serdar Sezgin Güvenç

Tür: Komedi

İstanbul’un Bayrampaşa semtinde geçen film, Bayrampaşa’nın kendine özgü lugatı, vefası ve dostluğunu hissettiriyor. Bayrampaşa’da doğan taksici Bülent ve döşemeci Sedat, mahalle kültürü ile büyümüş olan iki delikanlıdır. Çocuklarından beri kendilerine hem abilim hem de babalık yapan Tarık abilerinin dolandırılmış olduğunu öğrenen ikili, onu kurtarmak adına işe koyulurlar e bol aksiyonlu bir serüvene kapılarını açarlar.

Ayaz

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Dersu Yavuz Altun

Oyuncular: Deniz Telek, Özlem Aktaş, Çğlar Tüfekçi

Tür: Dram, Gerilim

Hasan, başka bir adam ile kaçan yengesini çevresinin baskısı yüzünden öldürür. Cezaevinde geçirdiği zaman boyunca yapmış olduğundan pişmanlık duyarak aklını yitirme noktasına gelir. Tek çıkış yolu vardır; cezaevinden çıktıktan sonra annesini öldürmüş olduğu için kimsesiz kalan Ayaz’ı yanına alarak onun yüzünü güldürmek. Kamyon şoförü olan Hasan, Ayaz ile berabar yolculuklara çıkmaya başlar.

Beginner

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Burçak Açık Üzen

Oyuncular: Güven Kıraç, Cengiz Okuyucu, Birsen Dürülü

Tür: Dram

60 yaşlarında olan Faruk emekli olmuş ancak hala çalışmakta olan bir taksi şoförüdür. Eşini yaklaşık on sene önce kaybeden Faruk’un hayatı tek düze ve birbirinin aynı geçen günlerden oluşmaktadır. Uğraşmış olduğu tek bir şey bulunmaktadır; o da İngilizce öğrenmektedir. İngilizceye olan merakından dolayı bazen alay konusu olur bazen de takdir edilir. Fakat o dışarıdan gelen bütün her şeye kulaklarını tıkamıştır. Bu zorlu sürerç içerisinde karşısına çıkan insanlar, yaşamış olduğu olaylar ve yeni bir dilin kültürel boyuttan getirmiş oldukları ile birlikte yaşantısı fazlası ile değişecektir.

Bizim Küçük Günahlarımız

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Mehmet Kütük

Oyuncular: Savaş Özkul, Bahadır Dokur, Oğuzcan Ulu

Tür: Dram

Filmde birbilerinden uzak gibi duran fakat iç içe geçmiş yaşamların, akıl almaz rastlantılar ile bir araya gelişinin yaratmış olduğu maceralar işleniyor.

İçimdeki Güneş

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Claire Denis

Oyuncular: Juliette Binoche, Xavier Beauvois, Philippe Katerine

Tür: Romatik, Komedi

Ülke: Belçika, Fransa

Isabele, Paris’te yaşamakta olan bir ressamdır. Sanatçı olmanın yanı sıra aynı zamanda da bışanmış bir anne olan Isabelle, duygularının hayatını yönlendirmesine izin veren, mutsuz ve kararsız bir kaındır. Dünyanın en romantik kentine bile aşkı bulamaz. Aşk hikayesindeki aktörler değişse bile sonuçlar Isabelle için hep aynıdır: hayal kırıklığı ve yalnızlık… Isabelle, aramış olduğu mutluluğu bulabilmesi adına yanlış yerlere baktığımı fark eder ve tekrardan aşkı aramaya başlar…

Justice League: Adalet Birliği

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

DC öykü evrenini en kapsamlı bir şekilde perdeye yansıtma projesinin en önemli çalışmalardan birisi olan Justice League, çizgi seride bulunan en önemli kahramanları bir araya toluyor. Batman, Superman, Wonder Woman, Aquaman ve Flash gibi DC dünyasının süper kahramanların bir araya gelmesi dünyayı kurtarmak için yeterli olacak mıdır?

Kardan Adam

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Tomas Alfredson

Oyuncular: Micheal Fassbender, Charlotte Gainsbourg, Rebecca Ferguson

Tür: Polisisye, Gerilim

Ülke: İngiltere, İsveç, ABD

Oslo’da Kasım ayı başlamış ve ilk kar yağmıştır. Birte Becker adlı işinden eve dönen bir kadın, eve döndüğü zaman eşi ve oğlunun yaptığı kardan adamı görebilmek adına sabırsızlanmaktaddır. Fakat bir hayal kırıklığı yaşamıştır; kardan adam yoktur. Fakat kısa bir süre sonra pencereden baktığı zaman karşılaştıkları görüntü ise oldukça tuhaftır. Dışarıda kendilerine bakmakta olan bir kardan adam bulunmaktadır!

Küçük Vampir 3D

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Richard Claus, Karsten Kiilerich

Oyuncular: Jim Carter, Rasmus Hardiker, Alice Krige devamı

Tür: Animasyon, Fantastik

Ülke: Almanya, Hollanda, Danimarka, İngiltere

Angela Sommer-Bodenburg’un en fazla satan roman serisinden uyarlanmış olan film, on üç yaşındaki vampir Rudolph’un maceralarını konu alıyor. Rudolph’un bağlı olduğu vampir birliği, avcılar tarafından tehdit edilmektedir. Endişeli olan Rudolph, bir gün kendisi ile aynı yaşta olan insan Tony ile tanışır. Tony başta vampirler olmak üzere, mezarlıklar, şatolar gibi fantastik unsurlara hayran birisidir!

Kutsal Geyiğin Ölümü

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Yórgos Lánthimos

Oyuncular: Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan devamı

Tür: Dram, Fantastik

Ülke: İngiltere, İrlanda

Tanınmış bir kardiyovasküler cerrah olan Dr. Steven Murphy, oftalmolog eşi Anna, iki örnek niteliğinde olan çoocukları Bov ve Kim ile kusursuza yakın bir yaşam yaşamaktadır. Steve’ın kanatları altına aldığı yetim bir genç olan Martin ise bu dengeyi bozmak üzeredir. Martin kendini ailenin yaşamına sokmak adına rahatsız edici bir direniş göstermeye başladığı zaman ailenin huzuru bozulmaya başlar.

Sen Kiminle Dans Ediyorsun?

 Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Yönetmen: Burak Aksak

Oyuncular: Uraz Kaygıroğlu, Binnur Kaya, Demet Özdemir

Tür: Komedi

Annesi ile babasının ölümünden sonra toparlanamayan, yaşama dair sorunları olan Aysel, yaşamış olduğu bunalımlı günlerden kurtulmak adına kendi dansa verir. Dans ile yaşama geri tutunan Aysel, Şengül Dans Okulu’na katılarak yeni bir hayata merhaba der.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Close