Kültür ve Sanat

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018

Bu hafta ülkemiz sinema salonlarına sekiz film vizyona giriyor. 16 Şubat 2018 vizyona giren filmler oldukça iddialı.

16 Şubat Vizyona Giren Filmler

Antep Fıstığı

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018

Yönetmen: Oğuz Yalçın

Oyuncular: Ivana Sert, İlker Kurt, Orhan Uslu

Tür: Komedi

Almanya’da doğup büyümüş olan Simge’nin desi, oğlu Gaziantepli birisi ile evlenmediği için tüm bağlarını koparmıştır. Babası ve annesini bir kaza sonucunda kaybeden Simge ise Almanya’da bir başınadır. Seneler boyunca tek başına yaşayan genç kadının yaşamı, hasta olan dedesinin tüm malını Gaziantepli biri ile evlenme şartı ile Simge’ye bırakmaya karar verdiğini duyunca değişiverir. İçerisinde büyük bir korku ile hiç bilmediği kente gelen Simge’yi dedesinin hizmetçisi Ümmühan’ın oğlu Hayri ve ailesi misafir eder.

Ben Tonya

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018

Yönetmen: Craig Gillespie

Oyuncular: Margot Robbie, Sebastian Stan, Allison Janney

Tür: Komedi, Dram, Biyografik

Tonya Harding buz pateni yapmaya gönül vermiş bir sporcudur. Buz pateni sporunda zaman geçtikçe yükselen Tonya, memnun edilmesi zor annesi, eski eşi Jeff Gallooly ile dengesiz ilişkileri ve hem daha iyi olmak için kendini zorlaması gibi gerekçeler ile stres içerisindedir. İki defa Olimpiyat ve iki defa da Skate America Champion ödülü kazanan Tonya, eski eşinin yardımı ile 1994 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Şampiyonası öncesinde aynı dalda yarıştığı sporcu Nancy Kerrigan’ı sakatlanması için birisini tutar.

Black Panther

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018
null

Yönetmen: Ryan Coogler

Oyuncular: Micheal B. Jordan, Lupita Nyong’o, Chadwick Boseman

Tür: Fantastik, Aksiyon, Bilimkurgu, Macera

Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak adına izole yaşayan fakat teknolojik bakımdan ileri düzeyde olan halkına geri döner. Fakat güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığı zaman, T’Challa’nın yeterliliği, Wakanda’nın ve tüm evrenin kadrini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır.

Hadi Be Oğlum

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018

Yönetmen: Bora Egemen

Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi, Feridun Düzağaç, Alihan Türkdemir

Tür: Dram

Balıkçı olan Ali, yaşamını küçük oğlu Efe’ye adamıştır. Ali’nin bu yaşamda tutunmuş olduğu tek dal oğlu Efe olsa da, Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunları olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Oğlu ile bağ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hissetmeye başlayan Ali’nin en büyük isteği ise, oğlunun onu anlamış olduğunu bilmektir.

Kapıdaki Sır

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018

Yönetmen: Mehmet Ali Zaim

Oyuncular: Şiar Zaim, Melek Orhanoğlu, Natali Kayova

Tür: Gerilim, Korku

İki yüz sene önce bir kadının kocası tehlikeli bir tarikat ile anlaşma yapar. Fakat bir süre sonra yaptığı anlaşmaya bağlı kalkmayarak tarikatın kurallarını çiğler. Adam bunun bedelini yaşantısı ile öderken, suçsuz karısı ise çocuğu elinden alınarak korkunç bir kuyuya hapseder. Bu süreçte kadının bedenine korkunç bir iblisin ruhu girer. Olayın üzerinden seneler geçse bile kadının intikam isteği azalmaz. Oğlunu görmediği her yıl laneti kulaktan kulağa yayılır. Bu lanetlenmiş kasabaya yeni yaşam kurmak için taşınan Aslı ve psikolojik problemleri olan eşi Murat lanetten etkilenmeye başladığı zaman kasabadaki herkes için cehennem kapıları yavaş yavaş açılmaya başlar.

Mutlu Canavar Ailesi

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018

Yönetmen: Holger Tappe

Oyuncular: Ethan Rouse, Nick Frost, Emily Watson

Tür: Aile, Animasyon

Wishbone ailesi mutlu olmaktan çok uzakta olan bir ailedir. Bir aile olarak yeniden bağlanma girişimi ailenin annesi Emma’dan gelir. Emma aileyi toplamak adına eğlenceli bir gece planlar. Fakat planı, kötü bir büyücünün lanetlemesi ile geri teper. Aile gececisin mahvolması yetmezmiş gibi artık bütün aile üyeleri birer canavara bürünmüştür.

Sofra Sırları

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018

Yönetmen: Ümit Ünal

Oyuncular: Alican Yücesoy, Fatih Al, Demet Evgar

Tür: Dramatik komedi

Yaşamını kocası ve eşine adamış olan Neslihan, dışarıdan bakıldığı zaman sevimli ve utangaç bir ev hanımıdır. Eşinin işi nedeni ile uzun senelerdir Anadolu kasabalarında yaşayan Neslihan, iyi bir aşçıdır ve tüm çevresi onun yemeklerine bayılır. Gayet sıradan görünen bu aile yaşamında, Neslihan’ın yakında çevresindekiler bir bir ölmeye başlayınca tüm gözler ona çevrilir. Mükemmel bir aşı, eşine ve evine düşkün kısacası ev hanımı olan Neslihan, aslında bir seri katildir. Kente yeni atanmış, oldukça zeki, Amerika’da eğitim görmüş, genç ve hırslı bir komiser bu işin peşini bırakmamaya kararlıdır.

Suyun Sesi

Vizyona Giren Filmler 16 Şubat 2018

Yönetmen: Guillermo del Toro

Oyuncular: Sally Hawkins, Richard Jenkins, Michael Shannon

Tür: Romantik, Fantastik, Dram

Soğuk savaş zamanının Amerika’sında yaşayan Elisa yalnız bir kızdır. Sessiz, rutin bir yaşamı olan Elisa, yüksek ve gizli bir devlet laboratuvarında temizli olarak çalışmakta. Fakat günün birinde Elisa’nın yaşamı, iş arkadaşı Zelda ile devletin yaptığı gizli bir deneyi keşfetmesi ile değişir. Suda hapsedilen insana benzeyen yaratığın acımazsız bir deneyde kullanıldığı fark eden Elisa, onun ile iletişim kurmaya başlar.

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı