Kültür ve Sanat

Vizyona Giren Filmler (12.01.2018)

Ülkemiz sinema salonlarında bu hafta yedi yeni film vizyona giriyor. 12 Ocak vizyona giren filmler arasında oldukça iddialı filmler yer alıyor.

12 Ocak’ta Vizyona Giren Filmler

Aramızdaki Sözler

Vizyona Giren Filmler (12.01.2018)

Yönetmen: Hany Abu-Assad

Oyuncular: Katw Winslet, Idrıs Elba, Beau Bridges

Tür: Macera, Dram, Gerilim

Gazeteci Alex Martin ve beyin cerrahı olan Ben Bass, Idaho’daki kar fırtınası yüzünden diğer birçok insan ile birlikte Boise Havaalann’nda mahsur kalmıştır. Ben’in ertesi güne acil bir ameliyatı vardır. Aynı zamanda da Alex’in ise düğünü. Bu sebeple beraber özel bir uçak kiralayarak yola çıkarlar. Fakat uçak kaza yapar. Alex ve Ben hafif yaralı olarak kurtulmuştur, fakat ıssız karlı bir dağın tepesinde, en yakından insan yerleşkesinden kilemetrelerce uzaklara. Birbirlerini hiç tanımayan bu iki kişinin, zorlu doğa koşullarında uzun bir seyahat yapmak ve yaşamda kalabilmek adına birbirlerine güvenmekten başka bir şansı bulunmamaktadır.

Daha

Vizyona Giren Filmler (12.01.2018)

Yönetmen: Onur Saylak

Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Turgut Tunçalp, Tuba Büyüküstün

Tür: Polisiye, Dram

Gaza, on dört yaşında bir gençtir. Küçük bir sahil kentinde yaşayan Gaza, buradan ayrılmayı, öğrenimine büyük bir kentte devam etmek ister. Ancak babası onu hayallerinden uzak bir dünya ile yüz yüze bırakır. Babası onu insan kaçakçılığı şebekesinin içerisinde dahil eder. Burada göçmenleri gözletmek ile görevlidir. Hayatıını babasının uygulamış olduğu baskıları ve gözletmek zorunda kaldığı göçmenler ile geçirmek zorunda kalan Gaza’nın iki seçeneği bulunmaktadır; ya bu suç dolu dünya üzerine yeni bir yaşam kuracak ya da o da göçmen olacaktır.

Deliha 2

Vizyona Giren Filmler (12.01.2018)

Yönetmen: Gupse Özay

Oyuncular: Gupse Özay, Ali Çelik, Eda Ece

Tür: Komedi

Temiz kalpli ancak bir o kadar da deli dolu olan ve sürekli başını derttan alamayan Zeliha aşk yaşantısını bir kenara bırakarak artık kariyer yapmanın yollarını arar. Düşlerinde aşçı olmak vardır. Gitmiş olduğu birçok iş görüşmesinden hayal kırıklığı ile dönen Zeliha’nın şansı sonunda döner ve şık bir restoranda iş bulur. Artık Zeliha’da iş dünyasında vardır. Büyük umutlar ile çalışmaya başlayan Zeliha, hayalini kurmuş olduğu şeyleri başarabilecek midir?

Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar

Vizyona Giren Filmler (12.01.2018)

Yönetmen: Adam Robitel

Oyuncular: Lin Shaye, Angus Sampson, Leibgh Whannel

Tür: Korku

Telepati, durugörü gibi paranormal, psikokinezi gibi alanlara ilgi duyan parasikolog Dr. Elise Rainier, bir kere daha bir kurtarma görevine girişir. Yanında ona her kurtarma eyleminde yardımcı olan asistanları Tucker ve Specs de bulunmaktadır. Ancak bu, sıradan bir kurtarma opeasyonu olmanın fazlaca ötesidne olacaktır. Doktor Elise Rainier’in hayatı boyunca yaşamış olduğu en korkutucu ve en zorlu savaşa girmesi gereklidir, çünkü bu kez problem kişisel bir problemdir. Doktor Elise Rainier’in bu kez kendi aile evinde bulunan vakayı çözmesi gereklidir.

The Post

Vizyona Giren Filmler (12.01.2018)

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Tom Hanks, Meryl Streep, Sarah Paulson

Tür: Gerilim, Dram

Dram ve gerilim tarzındaki film 1971 senesinde Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu ediniyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee ve yayıncı Katharine Graham ordu analisti Deniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı’nda Amerika askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylemiş olduğu, Nixon yönetiminin gizli bir şekilde savaşı tırmandırmış olduğu ortaya koymaları büyük skandal yaratır.

Yolcu

Vizyona Giren Filmler (12.01.2018)

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Liam Neeson

Tür: Aksiyon, Gerilim

Micheal McCauley her gün evden işe, işten eve bir yaşam süren bir iş adamıdır. Aynı zamanda aile babası olan McCuley’in oldukça sıradan bir yaşantısı vardır. Fakat eşi ile mutlulukla süren evlilik yaşamları bir gün tepetaklak olur. He gün işe giderken kullanmış olduğu tende son durağa gelmeden gizemli bir yabancının kimliğini ortaya çıkarmak zorunda kalır. Bir komplonun içerisinde düşmüş olduğu fark eden McCauley’in kendisini ve diğer yolcuların hayatını kurtarmak için zamanın karşı mücadele etmek zorundadır.

Zirve

Vizyona Giren Filmler (12.01.2018)

Yönetmen. Santiago Mitre

Oyuncular: Ricardo Darin, Erica Rivas, Dolores Fonzi

Tür: Dram

La Cordilera’da düzenlenen üst düzey Latin Amerika siyasi zirvesine katılan kişilerden birisi de Arjantin başkanı Hernan Blanco’dur. Bu zirve sadece Latin Amerika’yı değil tüm dünya ülkelerini etkileyecektir. Kendi ülkesi ve diğer ülke başkalarının Hernan’dan birçok beklentisi bulunmaktadır. Ülkesi adına oldukça önemli kararlar ralması gereken bu dönemde onu bu zord urma sokan birçok etken vardır. Damadı Hernan’a şantaj yapmaktadır. Geçmişi ile ilgili sırlar ortaya çıktığı sürece Hernan’ın huzursuluğu da artar.

https://www.youtube.com/watch?v=eJT5jYkSO24

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı