Sinema ve Tiyatro

Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Bu hafta ülkemizin sinema salonlarında yedi film gösterime giriyor. 15 Aralık’da vizyona giren filmler oldukça iddialı.

Bu hafta vizyona giren filmler;

Star Wars: Son Jedi

 Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Yönetmen: Rian Johnson

Oyuncular: Daisy Ridley, Jon Boyega, Oscar Isaac

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu, Fantastik, Macera

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Rey, efsane serinin ikinci bölümünde de Finn, Luke Skywalker ve Poe ile beraber destansı yoluculuğa devam ediyor. Star Wars severler bir kere daha aksiyona doyacaklar.

Poyraz Karayel: Küresel Sermaye

 Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Yönetmen: Osman Taşcı

Oyuncular: Musa Uzunlar, Ali İl, Celil Nalçakan

Tür: Aksiyon

Yasemin, mayfa babalarından olan Kulaksız Adnan’ın kızıdır ve kirli işler ile uğraşan Makber2in oğlu Semih ile ilişkisi vardır. Ancak babası bu ilişkiyi onaylamaz. Kulaksız Adnan, kızını Semih’ten ayırması adına Bahri Umman’dan yardım almak ister. Bahri Umman ise bu görevi Sadrettin ve adamlarına verir. Sadrettin ve adamlrı Semih ve Yasemin’i ayırmak adına tehlikeli ve komik bir maceranın içerisine gireceklerdir.

Yeni Yıl Tehlikede

 Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Yönetmen: Alain Chabat

Oyuncular: Alain Chabat, Pio Marmai, Golshifteh Farahani

Tür: Komedi

Ülke: Fransa

Yene sene öncesi herkes bir heyecan içerisine bürünmüştür. Çocuklar alacakları hediyelerin hayalini kuratlar. Ancak hiçbir zaman beklemenmeyen biröşey meydana gelir. Noel Baba’nın yardımcısı olan tüm elfler aynı zamanda hastalanır. Bu ağır olay karşısında Noel Baba ne yapacak olduğuna şaşışır. Çocuklara hediyelerini hazırlamanın bir yolunu bulmak zorundadır. Yapabileceği tek şey ise geyikleri ile beraber dünyaya gelerek elflerini iyileştirebilecek bir tedavi bulmak olacaktır. Fakat bu düşünmüş olduğu kadar kolay bir iş olmayacaktır. Üç yaş ve üzeri çocuklar adına uygun bir filmdir.

Benzer Bir Bilgi:   Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (1 Eylül 2017)

Somali Korsanları

 Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Yönetmen: Bryan Buckley

Oyuncular: Al Pacino, Melanie Griffith, Evan Peters

Tür: Biyografi, Dram

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Gazetecilikte kendisini göstermek adına tercih yapmak zorundalığunda kalan Jay, kendi ailesinin yanında yaşamış olduğu bodrum katını dünyanın en tehlikeli suçluları arasında bir yaşam için terk eder. Tüm olanaksızlıklara rağmen, saflığı ve doğal caziesi sayesinde yaşamını tehlikeye sokan tüm durumlardan kaçmayı başarmış dünyaya tüm gerçekleri aktarabilen ilk gazeteci olabilecek midir?

New York Times’in en fazla satanlar listesindeki bir anıdan uyarlanmış ve Somali korsan çetelerinin arkasında bulun gerçek insanları ve siyaseti aydınlığa çıkan ilk ve tek batılı gazeteci olan yirmi dört yaşındaki Jay Bahadur’un gerçek yaşam hikayesidir.

Godard ve Ben

 Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Yönetmen: Michel Hazanavicius

Oyuncular: Louis Garrel, Berenice Bejo, Stacy Martin

Tür: Biyografi, Komedi

Ülke: Fransa

1967 senesinde döneminin en büyük yönetmenlerinden birisi olan Jean Luc Godard, “Çinli Kız” isimli filmi çekmektedir. Godard, film çekimleri esnasında kendisinden yirmi yaş küçük olan filmin başrol oyuncusu Anne Wiazemsky isimli kadın ile birlikte büyük bir aşk yaşamaya başlarlar. Aşıklar bu mutluluklarını kısa bir süre içerisinde evlilik ile taçlandırır. Her şeyin yolunda gitmiş olduğu sırada filmin yaratmış olduğu tepki, kadının kendisini sorgulamasına sebep olur. 1968 olayları bu süreci daha da güçleştirecek ve krize sokacaktır.

Papatya

 Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Yönetmen: Mehmet Doğan

Benzer Bir Bilgi:   Vizyona Giren Filmler (17.11.2017)

Oyuncular: Kenan Acar, Aysun Güven, Mekin Sezer

Tür: Komedi, Dram

Umut, üniversitenin son sınıfında okuyan bir öğrerncidir. Çocuk yaşarında babasını bir kazada kaybetmiş, babaannesi Şükriye hanım ve annesi Zeynep sayesinde yaşantıya tekrardan tutunmuştur. Çocukluğundan bu zamana kadar her zorluğa birlikte göğüs gerdiği yakın arkadaşı Nuri ise onun hayat arkadaşıdır. Tekdüze bir hayatı olan Umut’un yaşantısı televizyonda izlemiş olduğu bir röportaj ile değişir. Röportajda konuşan kız ilgisini çekmiş ve uzun bir süredir hissetmemiş olduğu duygulara kapılmıtşır. Üstelik okula gittiği zaman röportajda görmüş olduğu kız ile karşılaşır.

https://www.youtube.com/watch?v=ap6efinKb9Y

The Party

 Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Yönetmen: Sally Potter

Oyuncular: Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timthy Spall

Tür: Komedi, Dram

Ülke: İngiltere

Janet, yaşandığı ülkenin yani İngiltere’nin gölge kabinesinde bir bakan olarak atanarak politik kariyerinin zirvesine çıkmıştır. Kocası Bill ile beraber yakın arkadaşlarını çağıracakları bir parti hazırlığı yaparlar. Davetliler yavaş yavaş gelirken, bu partinin az sonra Bill’in yapacak olduğu şok açıklamalar ile başka bir boyuta gireceğinden kimse farkında değildir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı