hosting

Vajinismusun Çaresi Doğru Yöntemlerle Tedavidir

”Forex”

Kadınlarda en sık görülen cinsel işlev bozukluğu biri olan Vajinismus İstençsiz kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkinin tamamlanmasıdır. Vajinismus bilinçaltındaki cinsellikle ilgili yanlış bilgilere ve korkulara dayanan, rahatsızlıktır. Çoğu kadında var olan bu rahatsızlık özellikle ilk cinsel birleşmede ağrılı şekilde ortaya çıkar . Vajinismus hastalığında bazı cinsel işlev bozukluklar içinde yer alır ve kişinin cinselliğe olumsuz yaklaşımına neden olur. Kızlık zarı ile ilgili bir sorunlar, Kızlık zarının kapalı olması, Enfeksiyon gibi rahatsızlıkları varsa bunların tedavi edilmesi gerekir.  Geçmişte yaşanan bir cinsel travma varsa cinsel ilişkiye girme korkusu kaçınılmazdır. Vajinismus nedenleri bezen fiziksel nedenler olabilir. Bu nedenle bunları bilmek tedavi süresinin kısaltılması açısından önemlidir. Yine kronik ve akut enfeksiyon ya da kızlık zarı yapısı gibi altta yatan fiziksel sebeplerden olabilir.  Bu tür durumlarda tedavisi ilaç ya da gerekirse cerrahi tedavidir. Bunları ayırt etmek ve tedaviyi belirlemek için bu süreci fazla uzatmadan eşinizle birlikte bir uzmana başvurup, yardım almalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Demirhindi Nedir? Demirhindinin Faydaları Nelerdir?

Vajinismusun Çaresi Doğru Yöntemlerle Tedavidir

Vajinismus Neden Olur? İşte Cevabı

Cinselliğin ilişki anında vajina bölgesinde bir ıslaklık oluşur. Damarlarda proteinden yoksul olan hücreler arası bu sıvı vajinanın ıslanmasını ve cinsel ilişkinin gelişmesini sağlar.  Diğer taraftan vajinal kanalın aynı bir bükümlü bir boru gibi özelliği vardır. Ortalama 9 cm olan vajinal kanal uzama ve esneme özelliği sayesinde 18 cm. kadar genişlemektedir. Hastanın bilinçaltına yerleşmiş korkuları ya da cinsellik konusunda l yanlış bilgilendirmeler sonucunda vajinal kanalın dış kısmındaki pelvik kaslarda oluşan kasılma sorunudur. Cinsel ilişki esnasında vücut kendi iradesi dışında istemsiz olarak kasılır. Cinsel birleşme olanaksız bir duruma gelir.

İLGİLİ İÇERİKLER

Vajinismus Çiftler Doktora  Ne Zaman Gitmelidir ?

Vajinismuslu  çiftlerin çocuk sahibi olma arzusu öne çıkmaktadır. Çiftler böyle bir durumla karşılaştığında bunu en yakınları dâhil hiç kimseyle paylaşmak istemezler. Hatta birçoğu doktora gitmek yerine bunun kendi başlarına çözmeye çalışırlar. Ancak evliliğin cinsel birleşme ile tamamlanması gerçeğini fark ettiklerinde ve çocuk sahibi olmak istediklerinde vajinismusun çözümü için doktora başvurular. Sizde daha fazla zaman kaybetmeden Vajinismus tedavisi Ankara  İlinde vajinismusu tedavi eden birçok merkezlere başvurabilirsiniz.

Tedavi Ne Kadar Sürer ?

Kadın psikolojik olarak sağlıklı ise bilişsel terapi denilen tedavi ile bu sorun saatler içinde çözümlenebilir. Vajinismus tedavisi Ankara ilinde  doğru tedavi merkezinde doğru yöntemlerle tedavisi olan cinsel hastalıktır ve  tekrar etmez. Ortalama 3-4 gün gibi kısa bir süre içinde bu tedavi gerçekleşmektedir.

 

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu