Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çiftler için öne çıkan cinsel sorunlardan biri olan vajinismus, tedavisi mümkün bir problemdir. Günümüzde her 10 çiftten birinin yaşadığı problemlerden biri olarak dikkat çeken Vajinismus, tedavi edilmediği taktirde ilişkinize zarar verebilir. Bir çok kadın, Vajinismus tedavisi olmadığı için cinsel ilişkiye girerken çekinmekte ve ağrılı bir ilişki yaşamakta. Bu sorun, günümüzde uzman doktorlar tarafından kolayca aşılabilmektedir.

Vajinismus Nedir?

Vajinismus, çiftlerin ilişki sırasında karşılaştıkları. Ağrılı cinsel ilişki anlamına gelen, birleşme sırasında kasların istem dışı olarak kasılması, ağrı duyulması ya da cinsel ilişkinin başarılı olamamasıdır. Cinsel olarak bailayan bu problem, tedavi edilmediği şartlarda kişilerin ilişkisine de olumsuz olarak yansımaktadır.

Vajinismus Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cinsel ilişki ile ilgili sorunlarınızı doktorunuzla çekinceleriniz olmadan paylaşabilirsiniz. Derin korku ve kaygıya bağlı olarak gerçekleşen Vajinismus, tek başınıza çözümleyemeyeceğiniz bir rahatsızlık olsa da uzmanlar tarafından kolayca kesin çözüm sunulabilmektedir. Günümüzde vajinismus tedavisi İzmir , Ankara, İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere bir çok şehirde tedavisi yapılabilmektedir.

Vajinismus tedavisi, kadın hastalıkları ve uzmanı, Kadın Doğum Doktoru tarafından yapılmaktadır. Vajinismus tedavisi yapılmadığı zaman cinsel isteksizlik olmamakla birlikte ağrıya dayalı olarak isteksizlik ortaya çıkabilir. Bu problem aynı zamanda bir çok kişi için psikolojik sorunlara da sebep olabilir. Bir çok Vajinismus hastası, kendi içine kapanarak bu sorunu sadece kendi yaşadığını düşünmekte. Oysa bir çok kadın, bu problemi yaşamakta ve tedavi ile sadece birkaç gün içerisinde çözmektedir.

Bir cevap yazın

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Başa dön tuşu