Alışveriş Rehberi

Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

 Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

Okumayı çok seven ve çok sayıda kitabı bulunanlar için en önemli mobilya elbette kitaplıklardır. Kitaplıklar, kitapların evin çeşitli bölümlerinde dağınık bir şekilde durmasını engellemesinin yanı sıra aradığımız kitabı kolayca bulabilmemize de yardımcıdır. Ayrıca kitapların daha kolay bulunmasını sağlamaktadır. Genelde evlerin oturma odalarında konumlanan bu mobilya ürünü kimi zaman bir iki metre genişliğinde olabilirken kimi zaman da bir duvarı kaplayabilmekte.

 Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

Kitaplıklar, önceki zamanlarda klasik düz raflar şeklinde üretilmekteydi. Fakat değişen zamanla ve insanların değişen zevkleri ile birlikte farklı kitaplık modelleri üretilmeye başlandı. Öyle ki alışılmışın dışında tasarımlara sahip olan bu kitaplık modelleri insanları şaşırtabilmekte. Bunlara örnek olarak kutu harf içindeki rafları olan kitaplıkları, ağaç şeklindeki modelleri veya gizli raflı olanları örnek gösterebiliriz. Bu modeller arasından seçim yapmak elbette oldukça zor. Çünkü modellerin hepsi birbirinden güzel ve şık görünmektedir. Kitaplık seçimi yaparken kararsız kalmamak ya da yanlış tercih yapmamak için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmesi ile doğru tercih yapılabilmektedir.

 Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

Kitaplık Modelleri Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

 Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

Kütüphane modelleri seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar kısaca şunlardır:

  • Öncelikle ihtiyaçların tam olarak belirlenmesi gerekmektedir. İhtiyaçtan küçük kitaplığın tercih edilmesi halinde kitapların bir kısmı kitaplığa sığmayacaktır. İhtiyaçtan büyük bir kitaplığın seçilmesi durumunda ise kitaplığın bulunduğu odadaki alan gereksiz yere daralacaktır.
  • Kitaplık alırken raf aralıklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü kitapların boyutları farklı olabilmektedir. Bu durum dikkate alınmadan yapılacak olan seçim yanlış olacaktır.
  • Raf ayarlama sistemi bulunan modeller tercih edilerek kitapların boyutlarının büyüklüğüne göre raf aralıkları ayarlanabilmektedir. Böylelikle kitapların sığmaması gibi bir durum yaşanmamaktadır.
  • Kitaplığı almadan önce kitaplığın konulacağı alanın ölçülerinin dikkate alınması gerekmektedir.
  • Bütçenize göre malzeme de belirlemelisiniz. Mdf veya doğal ahşap olan kitaplıkların duruşları birbirinden farklıdır.

 Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

Peki Ya Kitaplık Fiyatları?

 Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

Kitaplık modelleri seçerken kullanılan malzeme kalitesi de çok önemli husustur.  Kullanılan malzeme, kitaplık fiyatları ile doğrudan ilgilidir. Malzeme kalitesi arttıkça kullanım süresi de artmaktadır. Bütçe sınırları içerisinde kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Kitaplık almadan önce bütün detayların belirlenerek dikkate alınması gerekmektedir. Böylelikle daha doğru bir seçim yapılma olasılığı daha da artacaktır. Öncelikle nasıl bir kitaplık istendiği belirlenmelidir.

 Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

Klasik bir model mi yoksa farklı tasarımı olan, biblolarla da şıklık katılabilen bir model istediği belirlenmelidir. Daha sonra bu modeller arasından istenen diğer özellikler aranmalıdır. Burada bulunamazsa diğer tarzdaki kitaplıklara bakılmalıdır. Kitaplar önemli olduğu gibi saklama koşulları da çok önemlidir. Bundan dolayı öncelik kitaplarındır. Size özel ölçü, tasarım ve renklerde farklı kitaplıklara sahip olabilmek için Plato Mobilya’nın sitesine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 Ev Dekorunun Vazgeçilmezi Kitaplık Modelleri

Bir Cevap Yazın

Close