takipçi satın al

2018 Senesinin Rengi Ultra Mor Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Pantone’nin 2018 rengi olarak belirlemiş olduğu ultra mor ile evinize yapacağınız dekorasyon taptaze, canlı bir hava katmak istemez misiniz?

ultra mor dekorasyonda nasil kullanilir 3

Pantone’nin 2018 senesi için belirlemiş olduğu renk; ultra mor. Ultra mor evinizde nasıl kullanacağınızı, nasıl dekorasyon yapabileceğinizi detayları ile birlikte anlatıyoruz.

Ultra Mor Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Mor Kanepe

ultra mor dekorasyonda nasil kullanilir 2

İşe şık bir mor bir kanepe edinerek başlayın. 2018 sezonunda hem kadife hem de mor kadife oldukça moda. Pantone’nin 2018 senesi için belirlemiş olduğu ultra mor rengi kanepe ile sezonun en trend dekorasyonuna girmiş olacaksınız.

Sıradanlıktan Uzaklaşın; Mor Tavan

Ultra mor rengini duvarlda boya ya da duvar kağıdı olarak uygulayabilmeniz mümkün. Rengin oldukça iddialı olması sizi korkutmayın. Bu ultra mor renginin insan psikolojisi üzerinde oldukça olumlu etkilere sahip.

Mobilyalarınızda da parça parça bu renge yer vererek duvarlar ile bir etkileşim kurmalarını sağlayabilirsiniz. Sadece tavana uygulayarak sıradanlıktan uzaklaşabilirsiniz.

Mor İle Canlanır; Halılar

ultra mor dekorasyonda nasil kullanilir 6

İçerisinde sezonun rengini taşıyan, geleneksel motifli bir halı edinin. Ultra mor özellikle Fas ve Anadolu kültüründen gelme halılar içerisinde sıkça kullanılan bir renktir. Halınıza eşlik edecek figürleri, koltuk şalı ve yastık kullanabilirsiniz.

Uzun Perdeler

ultra mor dekorasyonda nasil kullanilir 4

Yüksek tavanlı büyük pencerelere oldukça yakışacak olan ultra mor renkte ki perdeleri kullanmalısınız. Kadife ya da keten, hem ışığı istemediğiniz an yoğun bir biçimde engelleyebilir hem de oldukça tarz sahibi pencerelere sahip olabilirsiniz.

Mor ve Malzemelerin Bütünlüğü

ultra mor dekorasyonda nasil kullanilir 7

Ultra mor renginin ahşap malzemeler ile ya da brüt beton ile etkileşimi oldukça başarılı. Parlak kırmızı ve gri oldukça etkileyici bir başarı yakalayabiliyor ultra mor ile birlikte. Yine antika parçalar, eskitme ve vintage ürünlerde kullanabilirsiniz.

Uzanma Koltuğu

ultra mor dekorasyonda nasil kullanilir

Bir uzanma koltuğuna sahip olmak evde birçok şeyi değiştirebilir. Hem rengi hem de stili ile sezonun gözde rengini kullanarak farklılık yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir