Ekonomi

Türkiye’nin İlk Komünist Belediye başkanından,Tarım Devrimi!

Türkiye’nin ilk ve tek komünist belediyesi olan Ovacık Belediyesi’nde komünist başkanla tarım devrimi

Fatih-Macaoglu-ilk-komunist-belediye-baskani Türkiye'nin İlk Komünist Belediye başkanından,Tarım Devrimi!

Komünist başkan Fatih Maçoğlu yönetimindeki Ovacık belediyesi, organik tarım çalışması başlattı. Ulaşım, su ve eğitim hizmetlerindeki halkçı uygulamaların ardından sosyalist belediye, ilçedeki tarımsal üretimde radikal bir artış için düğmeye bastı.

Toprakta söküm çalışması bugün başlarken, Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu hedeflerini İleri Haber’e anlattı.

İLK YILIN GELİRİYLE BELEDİYE TOHUM BANKASI KURACAK

İlk yıl için toplamda yaklaşık 450 dönümlük arazide organik nohut ve kuru fasulye üretimini hedeflediklerini belirten Maçoğlu, söküm çalışmalarına başladıklarını, kısa bir süre sonra da tohum atacaklarını söyledi.

İlk yıl üretimi belediyenin yapacağını ve toprağını kullandıkları köylü ile çalışan emekçilere paylarını verdikten sonra geri kalanla tohum bankası kuracaklarını belirten komünist başkan, gelecek yıl üretimi belediyenin öncülüğünde kurulacak kooperatife devredeceklerini söyledi. Belediye olarak bu kooperatife tohum sağlayacaklarını belirten Maçoğlu, “Belediyenin üretimi dışında anlaştığımız köylüler organik patates üretimine başladı” dedi.

İLGİLİ BİLGİ:
Kripto Para Dünyası

ÜRETİM VE SATIŞ DAYANIŞMAYLA YAPILACAK

Üretim için Dersim içinden ve dışından birçok kişi ve kurumdan destek aldıklarını belirten Maçoğlu, hem üretim hem hasat hem de satışı ülke çapında dayanışmayla yapacaklarını dile getirdi.

Gelecek yıl tohum bankası kurduktan sonra kooperatif eliyle üretimi ikiye katlamayı hedeflediklerini söyleyen belediye başkanı Maçoğlu, ilçede ürünün paketlenmesi için de tesis kuracaklarını ifade etti.

30 Mart 2014’te Ovacık’ta iş başına gelen sosyalist yönetim, makam aracının ödeneğini toplu ulaşıma aktarması, su ve ulaşım ücretlerini sembolik rakamlara indirmesi ve daha birçok halkçı uygulamasıyla dikkat çekiyor.

Kaynak: Sosyalist Aforizmalar

Kullanıcılar Şunları da Baktı

Bu içerimizi Değerlendirin

Etiketler

Benzer Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı