Türkiye’de En Popüler 10 Sosyal Medya Sitesi ve Sosyal İçerik Platformu

Google Haberler'de MaksatBilgi'yi Takip Edin!

Sosyal medya siteleri hayatımızda oldukça değerli, resimler ve videolar paylaşmak veya yayınlanan resim ve videolar ile vakit geçirmek zamanımızı daha akıcı kılıyor. Son zamanlarda pandemi nedeniyle sosyal medya sitelerinin önemi daha da çok arttı. Bu sebepten öütürü güncel olarak Türkiye’nin en büyük sosyal medya siteleri listesini derledik. Lafı uzatmadan bu sosyal içerik platformu siteleri hangileriymiş bakalım isterseniz.

 Türkiye'de En Popüler 10 Sosyal Medya Sitesi ve Sosyal İçerik Platformu

1. Twitter

Twitter uzun zamandır hayatımızda ve her geçen gün Twitter’da vakit geçirme süremiz git gide uzuyor. Gündemim önemli başlıklarını öğrenmek, insanlarla iletişim kurmak hatta fikirlerimizi özgün bir biçimde insanlarla paylaşmak için oldukça yaygın bir biçimde kullanıyor.

2. Youtube

Youtube muhteşem videolar izlemek, merak ettiğiniz konularda aydınlanmak birde boş zamanlarınızda saçma sapan videolar ile vakit geçirmek için güzel bir platform. Youtube video paylaşım platfomunun en çok sevilen özelliklerinden bahsedecek olursak zannediyorum para kazanmak dememiz yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
YouTube’u Kim Kurdu?
İLGİLİ İÇERİKLER

3. Instagram

Sosyal medya diyince tam anlamıyla ilk akla gelen platformlardan birisi de Instagram. Instagram’ın en yaygın kullanım biçimi resim ve videolar paylaşmak gibi geliyor olsa da aslında durum tam olarak öyle değil. Daha çok mizah paylaşımları ve alışveriş üzerine oldukça yoğun ilgi var.

4. Pinterest

İlham alınası şeyleri keşfetmek ve ilham vermek için kullanabileceğiniz bu sosyal paylaşım platformu oldukça büyük ilgi görüyor. diğer sosyal medya sitelerinin aksine düzenli olarak kullanılmıyor ancak kullanmaya başladığınızda aklınıza takılan bir çok konuda fikir sahibi olabilir ve çok yaratıcı şeylerle karşılaşabilirsiniz.

5. Facebook

En eski ve en büyük kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook artık eskisi kadar kullanılmıyor ve daha büyük yaş kitlelerine hitap ediyor desek yanlış olmaz. Bu platformun özellik / işlev çöplüğü olduğunu düşünen büyük bir kitle var her geçen gün biraz daha büyüyen. Tabi yine de kullanılıyor ve zamanında herkes gibi bizlerde kullandık.

6. Blog Aracı

Blog Aracı benzersiz sosyal içerik platformu 2017 yılından beri eğlenceli ve bilgilendirici listeler ile hayatımızı şenlendiriyor. Oldukça popüler olan bu yerli sosyal içerik platformunda saatlerce sıkılmadan vakit geçirebilmeniz münkün. Ayrıca, para kazanmak gibi mühim konularda da makaleler yayımlanıyor. “Hesap ödedip kaçan kızların peşine düşen” genco temalı yazılarını kesinlikle okumalısınız.

7. Onedio

Sosyal içerik platformlarından bahsedip, onedio gibi güzel bir sosyal içerik platfomundan bahsetmezsek bize darılırlar. Bu sosyal içerik platformunda ise magazin haberlerinden tutun da sosyal medyadaki komik listelere kadar bir çok konuda içerik karşınıza çıkabilir. Oldukça keyifli bir site.

8. Ekşi Sözlük

Ekşi sözlük genel olarak hayatımızın sözlüğü niteliğindeki yerdir. İçerisinde saçma sapan bir kelimeyi aratsanız dahi karşınıza oldukça keyifli içerikler çıkabilir ancak asıl vizyonları bilgi kaynağı olmak ki bu konuda başarısız olduklarını iddia edecek kimseyi tanımıyorum.

9. TikTok

TikTok ilk çıktığı andan beri itibarını korumayı sürdürüyor, hemen hemen dünyanın her yerinden yayıncıları bir araya getiren Bu sosyal paylaşım sitesi Türkiye’de de oldukça popüler. Şuan için Amerika’da yasaklanma gibi bir durumu olsa da popülerliğini her geçen gün biraz daha arttırmaya devam ediyor.

10. WhatsApp

Mesajlaşma veya başka bir değişle sosyalleşme uygulaması diyebileceğimiz WhatsApp dünyada (Çin hariç) olduğu gibi Türkiye’de de her telefonda var desek yanlış olmaz. Bu sosyal medya uygulamasına son eklenen en önemli özelliklerinden biri, artık Web’de de kullanabiliyor olmanızdır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu