Sağlık

Tüp Bebek Tedavisi

Normal yöntemlerle bebek sahibi olamayan çiftlerin tercihi haline gelen tüp bebek tedavisi kimlere tüp bebek tedavisi uygulanır sorusunu akıllara getirmektedir. Düzenli olarak haftada korunmasız bir şekilde 3 kez cinsel ilişkiye girilmesine rağmen yani doğal koşulların tamamen hazır olmasına rağmen bir yıl içerisinde gebelik elde edilmemişse yardımcı üreme yöntemlerine ihtiyacın olduğu gözlenmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi

Bunlardan en etkili yöntem tüp bebek tedavisi yöntemidir. Bu yöntem ile kadının yaşının ileri olması ya da bilinen bir sorunun var olması halinde gerekli süreyi beklemeden de tedaviye başlanabilmektedir.

Tüp bebek yöntemi kimlere uygulanır diyorsanız;
• Kadında tüpler de ortaya çıkan tek veya çift taraflı tıkanıklıklar da yumurtalık rezervinin azalmış olması yani yumurta sayısını azalmış olması tüp bebek tedavisini düşündürmektedir.
• Erkekte sperm analizi yapıldığında spermin hareket kısıtlılığın bulunması ve kromozom özelliği yönünden doğan sorunların olması tüp bebek tedavisine yönelmenize neden olmaktadır.
• Kadın ve erkekte normal birleşme yoluyla bebek sahibi olmak mümkün olmamış ve belirli bir problem saptanmadığı halde gebelik meydana gelmemiş ise bu durumda da tüp bebek yöntemi uygulanabilmektedir.
• Çiftin ısrarlı bir şekilde bebek sahibi olması ve gerekli olan zamanını kaybetmek istememesi de tüp bebek tedavisi için yeterlidir.

Bu durumlarda tüp bebek tedavisi gerçekleştirilir ve genellikle profesyonel bir hekim tarafından iyi bir klinik de bu işlemi gerçekleştirildiğinde olumlu sonuçlar alınmaktadır. Operatör Dr. Uzay Yıldırım tüp bebek tedavisi ve diğer kadın doğum ve estetik problemleri için sizlere kaliteli hizmet vermekte ve birçok konuda aydınlanmanızı sağlamaktadır. Bugün ülkemizde kaliteli tüp bebek merkezlerinde birçok hasta yıllardır özlemini çektiği evlat sevgisine sahip olabilmiş ve çoğu hasta kucağına bebeğini alarak merkezlerden ayrılmıştır.

Tüp bebek tedavisi için aşılama genellikle birden fazla yapıldığı için bebeklerin ikiz, üçüz hatta daha fazla sayıda oluşabilmesi de mümkün hale gelmektedir. Tüp bebek tedavisinde masrafların fazla olması da çiftlerin olumsuz sonuç almaktan korkmalarına neden olmakta ekonomik kısıtlamalar tüp bebek tedavisinin tercih edilmemesine neden olabilmektedir.

Kaynak :https://www.uzayyildirim.com/tup-bebek

Sizin İçin Önerilen

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı