Tinder Uygulaması Kullanmak için 5 Önemli Neden!

Google News

Tinder uygulaması, kullanıcılara Facebook’tan yerel insanların fotoğraflarının gösterildiği bir mobil buluşma uygulamasıdır. Kullanıcı, resimler üzerinde sola (reddetmek için) ve sağa (kabul etmek için) kaydırır.

İki kişi birbirinden hoşlanırsa, uygulama aracılığıyla birbirleriyle mesajlaşmaya başlayabilir ve daha sonra buluşma ayarlayabilirler. Tinder’ın merkezi Los Angeles, California’da bulunuyor. Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Uygulama şu anda hem Android hem de Apple cihazlarda kullanılabilir.

Tinder uygulaması, konum tabanlı bir flört uygulamasıdır. Telefon numaralarını veya e-posta adreslerini arayarak tanıdığınız kişileri de arayabilirsiniz. Birine yalnızca yakınlardaysa mesaj gönderebilirsiniz. Geç kalırsanız veya gelmezseniz, onları Facebook’ta tekrar görmenizi engelleyebilirler.

tinder
tinder

Tinder’ı Kullanmak için Neye İhtiyacınız Var?

Tinder’ı kullanmak için bir mobil cihazınız ve aktif bir Facebook hesabınız olmalıdır. Bir hesap oluşturmak için ülkenizde reşit olmanız ve cinsiyet alanını kadın veya erkek seçenekleriyle doldurmanız gerekir. Ayrıca bir kullanıcı adı seçmeniz gerekecek. Kullanıcı, cinsiyet tercihinden bağımsız olarak cinsiyetini istediği gibi ayarlama olanağına sahiptir.

Tinder Uygulaması Nasıl Çalışır?

Tinder,uygulaması “sola kaydırma” teknolojisine dayanır; profil resmi ilk gösterilen kişi, kimi göreceğini kontrol eder. İki kişi birbirlerinin resimlerini kaydırdıysa veya birbirlerinin fotoğraflarını beğendiyse, uygulama aracılığıyla birbirleriyle mesajlaşmaya başlayabilir ve daha sonra buluşmayı ayarlayabilirler.

Tinder’da Yeni İnsanlarla Nasıl Tanışılır?

Tinder uygulaması, konum tabanlı bir flört uygulamasıdır. Telefon numaralarını veya e-posta adreslerini arayarak tanıdığınız kişileri de arayabilirsiniz. Birine yalnızca yakınlardaysa mesaj gönderebilirsiniz. Geç kalırsanız veya gelmezseniz, onları Facebook’ta tekrar görmenizi engelleyebilirler.

Tinder Güvenli mi?

Tinder uygulaması güvenlidir ve bölgenizdeki insanlarla tanışmak için harika bir yoldur. Tarayıcı üzerinden Tinder’ın emniyeti ve güvenliğine ilişkin ayrıntılı bir incelemeyi okuyabilir veya veri toplama politikaları ve kullanıcı bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için uygulamanın gizlilik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

tinder
tinder

Tinder Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

Tinder uygulaması, kullanıcıları hakkında şu bilgileri yayınlar:

 • Cinsiyet,
 • Yaş,
 • Ilişki durumu,
 • Eğitim düzeyi,
 • ırk/etnik köken,
 • Din;
 • Siyasi bağlantı;
 • Iş durumu;
 • Medeni hal;
 • Cinsel yönelim;
 • Boy kilo;
 • Saç rengi;
 • Sakal durumu;
 • Vücut tipi (erkek veya kadın);
 • Posta kodu (genel konum);
 • LinkedIn profil bağlantısı.

Tinder, telefon numaranızı şu anda çıktığınız kişiye ve bulunduğunuz yere de verebilir.

Tinder Uygulaması Kullanmak İçin En Önemli 5 Neden

 • Ücretsiz!
 • Buluşmadan önce konuşmanız veya birbirinizle tanışmanız gerekmez. Sadece belirtilen yerde görünebilir ve orada kimin olduğunu görebilirsiniz!
 • Tinder’ı yalnızca dikkatli olabiliyorsanız kullanın ve kişisel bilgilerinizi kendinize saklayın (yani yaş, cinsiyet, medeni durum, ilişki durumu).
 • Bölgedeki uygun ortakları bulmanın kolay yolu. Bir tarih, saat ve yer seçin. Randevunun seninle buluşmak isteyip istemediğini öğrenmen sadece yarım saat sürecek! Bu bir flört uygulaması olduğundan, güvenlik amacıyla kullanırken doğru ve sorumlu bir şekilde kullanırsanız Tinder’ın sizi takip etmesi zor olacaktır.
 • İlgilendiğiniz kişilere tam konumunuzu sağlar ve bunun tersi de geçerlidir.
 • Hem sizinle hem de yaşam tarzınızla uyumlu olacak doğru partneri bulmayı kolaylaştıran ücretsiz bir flört uygulamasıdır.

Tinder Kullanmamak İçin En Önemli 5 Neden

 1. Uygulamada görünürlüğü artırmak ve potansiyel olarak bölgenizde daha fazla insanla tanışmak/normalde göreceğinizden daha fazla kişiyle eşleşmek için Takviyeler, Süper Beğeniler vb. satın almak çok pahalı olabilir. Bu aynı zamanda, kullanıcının profilini kimin “beğendiği” üzerinde hiçbir kontrolü olmadığı göz önüne alındığında, mutlaka garanti edilmeyen bir hizmet için amaçlanandan daha fazla para harcamanın kaygan bir eğimine yol açabilir.
 2. Tinder, yalnızca gönderdiğiniz resimler ve girdiğiniz bilgiler kadar iyidir. Gönderdiğiniz ve eklediğiniz şeylerde dürüst değilseniz, kendilerine ve uygulamada etkileşim kurmayı seçtikleri kişilere karşı dürüst olan daha az insanı çekeceksiniz.
 3. Uygunsuz davranışlar nedeniyle (yani uygunsuz veya cinsel içerik yüklemek, kimliğiniz veya konumunuz hakkında yalan söylemek, olası eşleşmeleri spam göndermek vb.) Tinder’dan yasaklanabilirsiniz. Bu uygulamayı diğer herhangi bir sosyal medya uygulaması gibi ele almak ve kullanırken aşırı hevesli olmamaya dikkat etmek en iyisidir, tıpkı diğer çevrimiçi arkadaşlık platformlarını veya uygulamalarını kullanırken dikkatli olmanız gerektiği gibi.
 4. Uygulama konum tabanlı olduğundan, Tinder uygulaması tanıdığınız insanlarla karşılaşmanız olasıdır. Tinder’ı gerçek hayatta tanıdıkları kişilerle bağlantı kurmak için kullanan bazı kişiler tanıyorum (ör. birlikte çalıştıkları biri, bir arkadaşının yakın arkadaşı vb.). Bu, diğer insanlar neler olduğunu anladığında garip durumlara ve istenmeyen maruz kalmaya yol açabilir.
 5. Tinder, ciddi bir şey arıyorsanız veya uygulamaya sahip insanların çoğunun henüz kurmadığı küçük bir bölgede/kasabada yaşıyorsanız, o kadar etkili ve verimli değildir.

Tinder’ı Güvenle Kullanmak İçin 7 İpucu

 1. Sahte fotoğraflar ve isimler kullanın.
 2. Gerçek konumunuzu mümkün olduğunca gizleyin.
 3. Tinder’ı yalnızca dikkatli olabiliyorsanız kullanın ve kişisel bilgilerinizi kendinize saklayın (yani yaş, cinsiyet, medeni durum, ilişki durumu).
 4. Gerçek bir buluşma noktasında (yani, potansiyel eşleşme tarafından şahsen sağlanan yer veya ayarlanmış bir toplantı olması durumunda, eşleşmenin sizinle buluştuğu yer) onlarla tanışmadan önce potansiyel ortakların fotoğraflarını görüntüleyin. Geç gelirlerse veya hiç gelmezlerse, gerçek yüzlerini göstermişler ve kim olduklarına/nerede yaşadıklarına/vs. kadar dürüst değillerdir.
 5. Tinder’da tanıştığınız kişilerle, gerçek hayattaki arkadaşlarınız ve ailenizden memnun değillerse iletişim kurmayın.
tinder
tinder
 1. Eğer kabataslak biriyle yüz yüze görüşmekten korkuyorsanız, amaçlarına göre daha spesifik olan diğer uygulamaları kullanmayı düşünebilirsiniz.
 2. Buluştuğunuz kişilerin (yani, Tinder için potansiyel eşleşmeler) gerçekten de flört etmekle ilgilendiğinden veya en azından romantizmi ve hayattaki/kişiliğinizin sizi ayakta tutan “romantik” şeylerini beğendiğinden/takdir ettiğinden emin olun.
 3. Tinder güvenlidir ve bölgenizdeki insanlarla tanışmak için harika bir yoldur. Tarayıcı üzerinden Tinder’ın emniyeti ve güvenliğine ilişkin ayrıntılı bir incelemeyi okuyabilir veya veri toplama politikaları ve kullanıcı bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için uygulamanın gizlilik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tinder uygulaması ile ilgili videolar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir