Keşfet

Thermowood Nedir?

Thermowood Nedir?

ThermoWood terimi, kısaca ahşabın termal modifiye edilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Yüksek derecede ısı ve hiçbir kimyasal eklenmeden su buharı kullanımı yoluyla yapılan bu işlem, ahşabın dayanıklılığının artmasını ve kendisine özgü özelliklerinin kaybolmamasını, olumlu yönde gelişmesini sağlayan bir işlemdir. Özel olarak dizayn edilen fırınlarda uygulanan bir işlemdir.

Thermowood Nedir?

Anlatılan işlemin uygulandığı ahşabın kullanıldığı malzemeler, açık alanlarda doğal hava şartlarına uyum sağlayan, sorunsuz bir şekilde açık alanlarda kullanılabilen malzemeler durumuna gelmektedirler. Dolayısıyla ahşap cephe uygulamaları gibi uygulamaların gönül rahatlığıyla yapılmasını, olumsuz sonuçlarla karşılaşılmadan uzun süre kullanılmasını sağlayan malzemeler olarak kabul edilirler. Darbelere ve neme dayanıklı olan thermowood ahşap cepheler gibi ürünler, zaman içinde ortaya çıkması beklenen geri atma, esneme veya kırılma gibi problemlerle karşılaşılmasını engelleyen ürünlerdir.

İLGİLİ BİLGİ:
Güvenlik Kamerası Sistemleri

Thermowood Ahşap Cephe Modelleri

Açık alanlarda kullanılmasını sağlayan Thermowood işleminden geçirilen ahşap malzemeler, cephe uygulamalarında büyük avantajlar sağlayan malzemelerdir. Özellikle iş yerlerinin tercih ettiği ve iş yerine prestijli bir görünüm kazandıran ahşap cepheler, restoranlar, barlar, açık büfeler gibi iş yerlerine doğa ile barışık olduklarını kanıtlayan, sağlıklı ürünlerin satışının yapıldığını gösteren bir hava kazandıran yapı malzemeleridir.

Thermowood Nedir?

Yapılan işlem sayesinde uzun yıllar boyunca sorunsuz bicinde kullanılabilen ahşap cepheler, otel projelerinde, özel villalarda ya da butik sitelerde de kullanılabilen, kullanıldıkları mekâna seçkin ve prestijli bir görünüm kazandıran yapı/dekorasyon elemanlarıdır.

Thermowood ahşap cephe uygulamalarının örneklerini, THERMOWOOD İROKO CEPHE uygulamalarını daha yakından incelemek isterseniz, www.opusyapi.com /thermowood-iroko-cephe/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Thermowood Ahşap Malzemelerin Sağladıkları Avantajlar

Islağa, neme ve açık hava koşullarına dayanıklı olmalarını sağlayan işlemden geçirilen Thermowood Ahşap yapı malzemeleri, iş yerlerinde ve yaşam alanlarında cephelerin yerleştirilmesi için kullanıldıklarında, mekâna ve sahibine prestij, saygınlık kazandıran ürünlerdir.

İLGİLİ BİLGİ:
Mersin Abidin Tantuni

Yangına karşı %30 dayanıklılığı olan Thermowood ahşap cephe uygulamaları, özellikle iş yerlerinin dikkat çeken mekânlar olmalarını sağlayan, zarafetinden ötürü insanları kendisine çeken uygulamalardır.

Thermowood Nedir?

Cephe modellerinin yanı sıra havuz kenarlarında, yürüme geçiş alanlarında, barların ve açık büfelerin tamamında kullanılabilen Thermowood ahşap ürünler, mekâna prestijli bir görünüm kazandırmasının yanında, doğayla barışık ve doğal ürünlerin satışını yapan bir mekân olduğunu vurgulayan ürünlerdir.

Alt zemin dayanıklı ve sabit olduğu sürece her ortama uygulanabilen bu ürünler, çardakların üst tavanlarına spotlar eşliğinde uygulanabilen, balkon altlarına döşenebilen, sadece cam kenarlarında kullanılabilen, bahçelerde özel bölmeler hazırlamak amacıyla kullanılabilen malzemelerdir.

Neme dayanıklı olan ve esneme oranları %90’a çıkarılabilen Thermowood ahşap ürünler ve onlarla yapılan uygulamalar, rahatlığı ve konforu seven, dış görünüşe önem veren ve doğayla barışık olduğunu göstermek isteyen kişiler tarafından tercih edilmesi gereken ürünlerdir, yapı malzemeleridir. Yeni projelerde kullanılabilen bu malzemeler, imajını yenilemek isteyen ve mekânlarının havasını değiştirmek isteyen kişiler tarafından kullanılan, eski mekânlara yeni görünümler kazandıran yapı malzemeleri de olabilirler

İLGİLİ BİLGİ:
Sporium Spor Salonu ( Muğla / Merkez )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı