blank

Sosyal Medya’da Popüler Olmak

Abone olblank
blank

Günümüzün gelişen teknolojisinin bize kattığı birçok yenilik ile birlikte hepimizi içine çektiği farklı bir dünya oluştu. En büyük ve hızlı gelişmeyi sanıyorum ki 7’den 70’e kimsenin elinden düşmeyen cep telefonları aldı. Önceden iletişim kurmak çok zahmetli ve zor bir işlemken şimdi cep telefonlarını iletişim dışında birçok şey için kullanmaya başladık. Öyle ki son dönemlerde hayatlarımıza giren artık neredeyse hayatlarımızın olmazsa olmazı haline gelen akıllı telefonlar deyim yerindeyse yeni bir çağ başlattı. Sürümlerin, modellerin ve internet hizmetlerinin her geçen gün katlanarak artmasıyla kulaktan kulağa yayılmaya başlayan “sosyal medya” şuan hepimizin çok yakından takip ettiği bir sisteme dönüştü.

Kendisiyle birlikte bir çok yeni iş alanı ortaya çıkardı bunlardan biri de sosyal medya hizmetleri.

Sosyal Medya Hizmetleri

Kullandığımız sosyal medya için gerekli düzenleme ve takip işleri yapan sizin için sosyal medya hesaplarınızı yöneten ve daha iyi bir etkileşim profili sağlayan hizmetlerdir. Sosyal medya hizmetleri sizlerin takipçi sayılarını fotoğraf beğenileriniz paylaşım sayılarınızı arttırarak daha fazla etkileşim almanızı sağlayacaktır.

Peki nedir bu sosyal medya?

Sosyal Medya’da Popüler Olmak

Sosyal medya günlük hayatta yaşadığımız olayları anlatabildiğimiz gittiğimiz, gördüğümüz yerlerin hatta yediğimiz yemekten beğendiğimiz ayakkabının fotoğraflarını çekip paylaştığımız, videolarla etrafımızdaki insanlara seslendiğimiz yani kısacası; çevremizdeki tanıdığımız tanımadığımız uzaktaki eşimiz dostumuzla paylaşıp merak ettiğimiz her konuyla etkileşime girmemizi sağlayan aracı birer uygulama. Facebook ile başlayan bu serüven, Twitter, Instagram, Youtube, Tumblr, Pinterest gibi daha birçok farklı kategoride sayabileceğimiz onlarcasına ulaşmış durumda.

Kullanıcı sayıları oldukça fazla olan sosyal medya kendi içinde bir rekabet durumu bile ortaya koymuş durumda öyle ki “Sosyal Medya’da Popüler Olmak” gibi önemli bir sorun çıkmaya başladı. Birçok kullanıcı belli başlı isimler veya gördükleri birçok ünlü gibi sosyal medyadan duyulmak onlarca insanla etkileşime girmek ve adından bahsettirmek derdinde.

Özellikle Instagram bu popülerlik kavgasında en başta gelen uygulamalardan biri. Kullanıcı sayısı milyonları geçmiş olan Instagram sizin takip ettiğiniz insanların paylaşımlarını görebileceğiniz, 24 saatlik kısa video ve fotoğraf hikayeleri koyabileceğiniz ve aynı şekilde sizi takip eden insanlara paylaşım yapabileceğiniz görsel ağırlıklı bir sosyal medya.

Instagram’da popüler olmak için ilk sahip olmanız gereken şey yüksek takipçi sayısı çünkü ne kadar takipçiniz varsa koyduğunuz paylaşımların görülmesi ve beğenilmesi böylece duyulmanız oldukça yüksek olur. Eğer şuan ki takipçi sayınız size istediğiniz etkileşimi vermiyorsa hiç merak etmeyin artık sizler için gerekli tüm düzenlemeleri ve sayfanızın ihtiyaçlarını karşılayacak Instagram hizmetleri veren dijital ajanslar ve internet sitesi mevcut.

Gündemi ve gündemdeki birçok isimin açıklamaları ilk ağızdan duyabildiğimiz ve etkileşime birebir geçtiğimiz daha çok fikir ve düşünlerimizi paylaştığımız başka bir sosyal medya platformu olan Twitter.

Sosyal Medya’da Popüler Olmak

Twitter ülkemizde kullanılmaya başladığı andan itibaren büyük bir kitle etkileşim aracına dönüştü. Aynı fikirde olan bir çok insanı, eleştirileri ve olan biten şeylerin insanların araştırması ve o konu hakkında konuşmasıyla #gündemdekiler etiketi altında toplayan bu uygulama tabi ki sadece bilim, siyaset , eğitim , dünya değil kullanıcıların kendi yaşantılarından bahsettikleri olaylar hissettikleri duygular ve yaptıkları gibi günlük hayatları da okumamız için önümüze sundu.

Twitter’ın yaygınlaşmasıyla bir çok insanın severek takip ettiği kullanıcılar Twitter Fenomeni olarak hayatlarımızda yerini aldı. Nasıl Twitter fenomeni olacağım diyorsanız bu işte tabi ki bir çok insanın sizi takip etmesinden, okumasından ve etkileşimde bulunmasından geçiyor. Bu da Twitter hizmetleri veren  ajans ve siteler yine size bu konuda yardımcı olacaktır.

avatar
  Abone ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı