Dekorasyonda Sonbahar Stili – Sonbahar Dekorasyonu İçin Öneriler

instagram takipçi hilesi

Sonbahar dekorasyonu ile birlikte evinizde yaz günlerini yaşatmak ister misiniz ? Yaklaşan soğuk günlerin habercisi olan sonbaharda neşenizi yerinize getirerek sıcacık dekorasyon önerilerimize göz atmanızda fayda var.

sonbahar dekorasyonu

Dekorasyonda renkler her mevsim için seneden seneye değişebilir fakat sonbahar için dekorasyon; yeşil, kahverengi ve turuncu gibi alışılmış renklerden ve doğanın içerisinden çağrışımlar yapmaya neden olan objelerden oluşmaktadır.

Tabii bunların yanında aydınlatmada kullanılan ışın rengi de dekorasyonun ayrılmaz bir parçası olacaktır. Örnek vermek gerekise eğer; sarı ışık gibi dinlendirici ve soft renkler, gittikçe kararan gökyüzünün altında pozitif bir ruh durumunda olmak isteyenler için olması gereken aydınlatma renkleridir.

Fazlalıkları Atın

Dekorasyon değişikliğinde ilk olarak fazlalıklardan kurtulmanız gereklidir. Dekorasyonda karar kılmadan önce yapmanız gereken giyilmeyen kıyafetler, eskimiş mobilyalar, çalışmayan objeler, dekoratif aksesuar gibi gözden çıkarılabilecek ürünleri hiç düşünmeden atın ve yeni bir başlangıca hazır olun.

Bir Duvarı Renklendirin

Sıcak bir yaşama alanı oluşturmanın en önemli ayrıntılarından birisi de, açık renk duvarlar arasında kontrast oluşturabilecek farklı bir renk tonu kullanmak olacaktır. Örneğin; salonunuzda bulunan duvarlarınız vanilya gibi açık renkler ise tatlı bir koyu sarı ya da açık tonlarda bir kahverengi ile tek duvarınıza renk katabilirsiniz.

sonbahar dekorasyonu 3

Sonbaharda Popüler Döşeme Renkleri

Sonbahar dekorasyonunda kullanacağınız yeşil ve kahverengi gibi renkler ile en uyumlu döşeme rengi gri olacaktır. Toprak tonları da en az gri rengi kadar sonbahar dekorasyonunuz da uyumu yakalayabilir. Koltukta gri seçmek, açık renk bir duvar kenarında koyu renkli bir perdeye yer vermek, sarı kırlentler ile kontrast bir renk uyumu yakalamak, sandalyelerde dal ya da yaprak desenli bir döşeme sonbahar mevsiminde rahatlıkta tercih edilebilir.

İlgili İçerikler

Aydınlatmada Sonbahar Renkleri

Evinizin sonbahar dekorasyonunda kesinlikle sarı ışık kullanmalısınız. Dinlendirici bir etkisi olan sarı ışık, sıcak renk olarak bilinir ve genellikle de yatak odalarında ve salonlarda kullanılır.

sonbahar dekorasyonu 2

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu