Hosting

Solmayan Güller Nedir?

Solmayan gül hediye etmek isteyenler bunları biliyor musunuz? İlk hediye edilen gül her zaman çok değerlidir ve her bayan saklar. Fakat bunun için gülleri kurutmak gerekir. Kurumuş gül hiçbir zaman gerçeği gibi asil durmaz. İşte bu yüzden solmayan güller keşfedildi ve sevdiklerinize iki yıl solmadan ayakta kalabilecek olan her baktıklarında sizleri hatırlayıp kalplerini ısıtacak bir hediye ile karşınızdayız. Online ve yerel mağazalardan solmayan güller siparişi vererek ilk hediyenizin unutulmayacağı garantisini sağlamış olursunuz.

 Solmayan Güller Nedir?

Solmayan gül nedir? Solmayan güller denilince akla ilk gelen güllerin nasıl solmayacağı sorusu olur. Bahçelerde çok sevilen kokulu bir çiçek türü olan güller özel günlerde hediye olarak en çok tercih edilenler arasındadır. Çiçekçilerde her mevsim görülen güller kurutulmuş, buket içerisinde, vazo içerisinde ve solmayan güller olarak satılırlar.  Solmayan güller denilince yapay gül olduğunu zanneder çoğu kişi. Fakat yaklaşık iki sene solmayan güllerden bahsedeceğiz sizlere.

Genellikle teraryum olarak cam prizma kalıpların içerisinde yer alan solmayan güller online ve yerel çiçekçi mağazalarında satılırlar. Hediyelik eşya kategorisinde yer alan ve çok satılan bir ürün olan teraryumlar içerisine yerleştirilen canlı çiçekler ile daha şık bir ortama sahip oldukları için orkide, sukulent gibi türler dışında gül keşfedildi ve çok beğenildi.

Tasarımcıların sanatsal bir şekilde hazırladıkları solmayan gül teraryumlar içerisinde tercih edilirler. Cam fanusların içerisine gömülerek çevresine kum, toprak gibi maddeler eklendikten sonra süslenerek satışa sunulurlar.

Solmayan gül fanus çeşitleri dışında artık kutu içerisinde de satılıyor. Evlenme teklifi için yüzüğü kutu içerisindeki gül ile sunmak ne kadar düşünceli bir hediye olurdu değil mi? Henüz bir teklif almadıysanız müstakbel eşinize birkaç tüyo verebilirsiniz solmayan gül hakkında.

Solmayan Gül Bakımı Nasıl Yapılır?

 Solmayan Güller Nedir?

Eğer birisi size solmayan gül hediye ettiyse ya da kendinizi şımartmak için satın aldıysanız güllerin canlı kalması için endişelenip bakım yapılır mı diye merak edebilirsiniz. Solmayan güller için bakım gerekmez. Sadece onu güneş ışığından korumalısınız. Asla su dökmemelisiniz ve nemli bir ortamda durmamalılar. Son olarak da fanus açık olduğu için gülleri ellememelisiniz. Dokunarak onları zarar verebilir ve solmalarına neden olabilirsiniz.

Kim bakım istemeyen ve iki yıl boyunca solmayan güllere sahip olmak istemez ki? Eğer yaklaşan bir özel güne sahipseniz sizin için harika bir hediye fikri olabilir. Solmayan güllerinize iyi bakarsanız sizinle yıllarca kalabilir.

Evde Solmayan Gül yapılır mı?

Kendi evinizde solmayan gül yapmak için şimdilik bilinen bir yöntem yok. Bu nerdeyse imkansız bir yöntemdir. Bu konuda tecrübeli ve yeterli donanıma sahip profosyonel kişiler solmayan gül üretimi yapabilirler. Ancak size gelen bir gülü güçlü bir irade ile daha uzun süre çürümeden canlı tutabilirsiniz. Solmayan gül uzun süre dayanıklı kalması için özel gül çeşitleri ile üretilir. Hatta bazen en canlı ve en güçlü olanları tercih edilir.

Bir yakınınıza veya sevgilinize bu şekilde bir hediye sunmak istiyorksanız, bu alanda hizmet veren profosyonellerden yardım almak zorunda kalabilirsiniz. Sizin için bir önerimiz var. https://www.kalitecicek.com/ sitesine giderek solmayan gül satın alabilirsiniz.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu