Sıra Bulucu ve SERP SEO Araçları

Günümüzde marka kavramı bir işin başarısında olmazsa olmazlardan biri haline geldi çünkü ticaret hacmini artırmada bilinirlik önemli bir rol oynar. Ve konu ne olursa olsun alanında marka olan biri, izleyici veya müşteri tarafından ilk tercih edilendir. Durum böyle olunca da markalaşma çalışmalarında en önemli faktörlerden biri interneti hakkıyla kullanmak şart hale geldi. Web sitenizin bilinirliğini artırmak, markalaşma çalışmalarınızı daha başarılı hale getirerek, süreçten hızlı sonuçlar almayı sağlar. Sıra takip programları kullanarak bu sürece katkıda bulanabilir, kullandığınız anahtar kelimelerin sizi Google aramalarında ilk sıralarda taşımasını sağlayabilirsiniz.

 Sıra Bulucu ve SERP SEO Araçları

Markalaşmada Sıra Takip Önemlidir

Diyelim ki; çocuğunuzun eğitimi için en iyi eğitimi veren okulu seçeceksiniz. Önce ne yaparsınız? Günümüzde her yaştan insan alacağı hizmet, ürün veya merak ettiği bir şeyi ararken ilk önce internet üzerinde tarama yapmaktadır. Dünyada en çok kullanılan arama motorlarında arasında birinci sırada olan Google ’dur. Ve burada çıkan arama sonuçlarındaki ilk beş web sitesi, ziyaret edilmesi en yüksek şansa sahiptir.

 Sıra Bulucu ve SERP SEO Araçları

Genellikle aramalarında bulduğu sonuçlarda ilk sıralardaki web sitelerine öncelik verilmesi tesadüf değildir, çünkü marka bilinirlikleri yüksektir. Yani marka olmak için gerekli olan kalite, fiyat, hizmet ve müşteri memnuniyet gibi kriterleri yerine getirmişlerdir. Sıra takip araçları da hizmet veya ürün satanlar için bu beş sırada yer alma fırsat sunan bir ölçüm aracıdır.

Sitem Kaçıncı Diye Merak Ediyor musunuz?

 Sıra Bulucu ve SERP SEO Araçları

Eğer sizde sitem kaçıncı diye merak ediyorsanız, doğru yoldasınız. Çünkü sitenizin Google arama motorlarındaki konumu bilmek size çok şey kazandıracak bir durumdur. Birçok kriteri analiz ederek, bir web sitesinin arama motorlarındaki konumu belirleyen bu algoritmalar öncelikle nerede olduğunuzu ve kimlere karşı rekabet edeceğinizi bilmenizi sağlar.

 Sıra Bulucu ve SERP SEO Araçları

Site bulucu araçları kullanmak kullandığınız anahtar kelimelerin verimli olup olmadığını göstermekle kalmaz, aynı zamanda rakiplerinizin kullandığı anahtar sözcükleri de tespit etmenizi yarar. Bunun yanında lokasyon seçimi ile yerel pazarlardaki konumuzu belirlemeye olanak tanır. Otomatik takip sistemini kurarak, web sitenizin takibini unutmanıza engel olur, sizin adınıza takip eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu