Keşfet

Sensörlü Armatür | www.elektrikmarket.com.tr

Sensörlü armatür

Sensörlü Armatür | www.elektrikmarket.com.tr

Sensörlü armatür içerisinde gece, gündüz ve zaman ayarı bulunan, hareketi algıladığında sisteme enerji vererek içerisinde yer alan ampullerin yanmasını sağlayan yarı elektrik yarı elektronik bir sistemdir. Sensörlü armatür sistemini daha çok apartman girişlerinde ve merdiven boşluklarında görürüz. Son yıllarda kullanım alanları giderek artan sensörlü armatürler ev ve iş yerlerinin koridor ve wc gibi farklı alanlarında da kullanılmaya başlamıştır. Işığın açık unutulma riskini ortadan kaldıran ve gerektiği kadar aydınlatma sağlayan bu sistem büyük bir elektrik tasarrufu sağlamaktadır. Sensörlü armatür içerisinde iki adet duy bulunur. Bu duylara 25 ile 40 watt arası birer ampul takmalısınız. Yüksek wattlı ampuller elektronik aksama zarar verecektir. Tasarruflu ampuller sensörlü armatür içerisine takmak için uygun değildir. Çünkü sık yanıp sönme olacağından tasarruflu ampul içerisinde gaz tam ısınamadan sönüp tekrar yanma olayı verimli olmayacaktır. Sensörlü armatür içerisine en uygun ampul Led ampuller ya da Akkor Flamanlı normal ampul olacaktır. Elektrik tasarrufu için Led ampul tavsiye edilir. Sensörlü armatür içerisinde bulunan elektronik sistemde bir adet hareket sensörü, bir adet Röle ve 3 adet ayar düğmesi bulunur. Bu ayar düğmeleri gece, gündüz ve zaman ayarı içindir. Harekete odaklı otomatik çalışan bir sistem olan sensörlü armatürler tasarruf için harika bir sistemdir.

İLGİLİ BİLGİ:
Senetle Araba Nasıl Alınır?

Tavan Aydınlatma

Günümüzde evler ve işyerleri çok daha modern ve konforlu olarak inşa edilmektedir. Ve yeni yapılan binaların birçoğunda özellikle salon aydınlatmaları tavan aydınlatma sistemleri şeklinde yapılmaktadır. Eski evlerin tadilatında da birçok binanın tavan aydınlatmaları ile yenilendiğini görüyoruz. Tavan aydınlatma sistemi evlerde, ofislerde, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, hastanelerde, showroomlarda, kamu binalarında ve daha pek çok alanda uygulanmaktadır. Tavan aydınlatma sistemleri alçı tavan, asma tavan veya gergi tavan gibi dekoratif tavan sistemleri içerisine yerleştirilerek yapılmaktadır. Tavan aydınlatmaları ortamın gölgeler olmadan net olarak aydınlatılmasına olanak sağlar. Çok daha ekonomik bir aydınlatma sistemi olan tavan aydınlatmaları içerisine yüksek oranda tasarruf sağlayan Led ampuller yerleştirildiğinde hem orantılı bir aydınlık sağlanacak hem de elektrik sarfiyatı düşürülmüş olacaktır.

İLGİLİ BİLGİ:
Yeni TeknolojiPartiküllü Ağda

Aydınlatmada Yeni Bir Dönem Başlıyor

Günümüzde yeni aydınlatma sistemleri hep enerji tasarrufuna yönelik yeni sistemler olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın enerji kaynaklarının tükenme riski düşünüldüğünde en az elektrik ile iyi bir aydınlanma sağlanabilmesi için teknolojiyi kullanarak yeni aydınlatma sistemleri icat edilmektedir. Bu sistemlerde kullanılan ampullerin ve kurulacak elektronik sistemlerin elektrik tüketiminin azaltılması yönünde kullanılması önerilmektedir. Sensörlü Armatürler ve Tavan Aydınlatma sistemleri gibi daha az elektrikle daha verimli aydınlanma sağlanması için çalışmalar devam etmektedir. Çağımız teknolojisi interneti de kullanarak çok tasarruflu ve verimli aydınlatma sistemlerini inceleyerek elektrik faturalarınızı minimuma indirebilirsiniz. www.elektrikmarket.com.tr internet adresinde farklı aydınlanma sistemleri ve ürünleri uygun fiyatlarla sunulmuştur. Bu siteden inceleyerek size en uygun tasarruflu aydınlatma sistemini bulabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Tek Kullanımlık Önlük , Maske ve Tulum Üretiminde Dünya Devi

İçeriğimizi Değerlendirin!

/5 Oy


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı