Keşfet

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle araba almak için öncelikle bu işi yapan galericileri bulmalısınız. 10 galericiden 5’i kesinlikle senetle araç satışı yapmaktadır. Aynı zamanda senetle araba satışı için satıcıları bir araya getiren sitelerde bulunmaktadır. Google’de arama yaparak bu sitelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Satıcıya ulaşmanızın ardından beğendiğiniz bir arabanın senetli ve vadeli tutarını öğrenirsiniz. Tutarı öğrendikten sonra eğer ödeyeceğinizi düşünüyorsanız aracı senede bağlarsanız. İsterseniz tek senet yaptırır, parayı bir seferde ödersiniz. İsterseniz de aylık takside böldürürsünüz. Aylık takside böldürmeniz çok yüksek faiz oranlarıyla karşılaşacağınız anlamına gelmektedir. Çünkü senetle satış yapanlar bankalardan çok daha yüksek faiz uygulamaktadırlar.

Aylık takside böldürdüğünüzü varsayalım. Aylık olarak 600 TL ödeyerek bir araç aldınız. Her ödediğiniz taksitte satıcıdan  o ayın senedini alıp imha etmeniz ve ödediğinize dair bir delil barındırmanız gerekiyor. Çünkü senedi almazsanız, satıcı borcunu ödemedi diyerek hukuki yollardan sizden bu parayı bir kez daha tahsil edebilir. Bunlara çok dikkat etmelisiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
HD Duvar Kâğıtları

Senetle Araba Satan Yerler

Senetle araba satan yerler İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerde çok fazladır. Fakat diğer şehirlerde de galericiler sitelerinde çok sayıda senetle araç satan yer bulabilirsiniz. Detaylı bir inceleme sonucunda elinize geçecek satıcı sayısı minimum 50’dir.

Sahibinden.com tarzındaki birçok senetle araç satışı dönen site bulunmaktadır. Bu sitelerden satış yapan bireyleri ve yerleri bulabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı