Cilt Bakımı

Selülit Nedir?tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Selülit Nedir?

 

Tüm kadınların kabusu olan selülit, deri altında aşırı ve düzensiz yağ birikimi nedeni ile oluşan, bacak, kol ve kalça bölgelerinde yer edinen, portakal kabuğu görünümündeki dolaşım bozukluğudur. İster zayıf olsun, ister kilolu olsun, günümüzde birçok kadın selülitten şikayetçi olmaktadır. Erkeklerde de düşük oranda selülit görülmektedir. Kadınlarda daha sık görülmesinin nedeni, östrojen seviyesinin yüksek olmasıdır.

 

Selülit Neden Olur?

 

Selülit birçok nedene bağlı olarak oluşmaktadır. Kan dolaşımının yavaşladığı bölgelerde selülit oluşmaktadır. Beslenmeye bağlı olarak da selülit oluşmaktadır. Genetik nedenler, sigara kullanımı, sindirim rahatsızlıkları, kabızlık, asitli içecekleri çok tüketmek, aşırı yağ ve karbonhidrat tüketimi, hareketsizlik, stres, az su tüketimi, alkol kullanımı selülit oluşmasının nedenleri arasında sayılabilmektedir. Bazı selülitler dışarıdan belli olmaz, elle sıkıldığında portakal görünümü oluşur. Bazıları da çok belirgindir ve ağrı yapabilmektedir. Günümüzde yeni teknolojiler sayesinde çeşitli selülit tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. Dr. Mustafa Karataş’ın estetik merkezini arayarak bu yöntemler hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

 

Selülit Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 

Yeni nesil teknolojiler sayesinde, selülit tedavisi ile portakal kabuğu görünümünden kurtularak, pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dr. Mustafa Karataş estetik merkezinde selülit tedavisi için teknolojik çözümler bulabilirsiniz. Selülit probleminin tedavisinde kullanılan en etkili çözümlerden birisi VelaShape’dir. Radyo frekansı, kızılötesi ışın enerjisi, mekanik masaj teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bu etkili yöntemle, cildin üstünde ve derinin altındaki tabakalarda görülen portakal kabuğu görünümünün düzelmesine yardımcı oluyor.

 

Selülit problemine göre, 4 ile 6 seans arasında tedavi ile pürüzsüz bir görünüme kavuşmak artık çok kolay. Bir diğer teknolojik çözüm de, Thermage teknolojisidir. Radyo frekans enerjisi ile daha sıkı ve daha elastik bir cilt için, tek seansta cilt kalitesini arttıran bir teknolojidir. Bir diğer selülit tedavi yöntemi ise, Vshape’dir. Radyo frekans enerjisi ile ultrason teknolojisinin bir arada kullanıldığı, yenilikçi bir tedavi yöntemidir. Portakal kabuğu görünümünü hafifletme, bölgesel incelme, sıkılaşma için kullanılan bir yöntemdir. Selülit problemine göre, 20 ile 30 dakika süren 4 ya da 6 seanslık tedavi ile pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/selulit.html

Sizin İçin Önerilen

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı