Şekilli Yazı Nasıl Yazılır?

Google News

Kendimizi ifade ederken metinlerden sürekli faydalanıyoruz. Bu yazımızla içeriklerimize karakter kazandıran şekilli yazı nasıl yazılır anlatıyoruz.

şekilli yazı yazma

İnternette global platformlar pek çok dili bir arada desteklemektedir. Bu diller arasında alfabeleri bizim dilimiz gibi Latince olmayanlar da var. Dolayısıyla çoğu global ve büyük platformun kullanıcıları, bu yeni medya ortamlarında bu tür şekilli semboller ile konuşma şansına sahip oluyor. Bu özgürlük aynı zamanda bizim gibi kullanıcılar için mesajlarımıza ve diğer metinlerimize karakter kazanma şansı da tanıyabiliyor. Bugün WhatsApp da dâhil olmak üzere pek çok platformda şekilli nick ve semboller kullanabiliyoruz. Peki, nasıl oluyor bu işlem tam olarak?

Şekilli Nick Yazma, Şekilli Yazı Nasıl Yazılır

Bu işlemi istediğimiz gibi oluşturmamız için hazırlanılmış çeşitli yazılımlarla internet sitelerinde karşılaşabiliyoruz. Bu araçlara şekilli yazı haline getirmek istediğimiz sözcükleri yazıyoruz ve altta çıkan örneklerden beğenimizi kazanabilen olursa, kopyalıyor ve metin editörlerine yapıştırıyoruz. Elbette, nerelerde kullanabildiğimiz de önemli olan bir başka konu. Gelin bunları da kısaca listeleyelim.

  • Mesajlaşma uygulamaları
  • Oyunlar
  • Instagram isimleri
  • Sosyal Medya biyografi alanları
  • Forumlar ve metin editörleri

Özellikle çok oyunculu video oyunlarında ve sosyal medyalarda kullanıcılar kendi isimleri ve mahlasları daha göze estetik görünsün diye bu yazılımlardan faydalanabiliyor. Elbette bir mahlasın görsel olarak göze güzel görünmesi gibi, anlamı da ona karakter kazandıran unsurların başında sayılmalıdır. Dilerseniz oyun nickleri yoluyla her ay yenilenen listeden, kendi karakterinizi yansıttığınız ve göze gerçekten güzel görünen bir ismi seçerek kullanabilirsiniz. Listede Latince nickler, film karakterleri ve özgün İngilizce isimler gibi pek çok kategori sürekli olarak güncelleniyor. Bu sayede hem dilediğiniz güzel ismi seçebiliyorsunuz, hem de diğer insanlarla pişti olmuyorsunuz.

Şunu da belirtelim, isimlerinizin estetik görünmesi için çeşitli fontları bir arada kullanmak ve büyük harflerle, küçük harflerden faydalanmak da bir çıkar yol olarak düşünülebilir. Özellikle eğer kullandığınız platform bu tip metinlerin yazılmasıyla alakalı aykırı bir politikaya sahip değilse kalın ve italik yazı fontlarından da faydalanabilirsiniz. Sembollerle içeriklerinizi daha canlı, daha karakterli hallere getirebilirsiniz. Seçtiğiniz isimleri ve sembolleri yorumlarda göstermeyi unutmayın.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir