”HaberGalerisi.com”
”SosyoTurk.com”

Seboreik Dermatit Nedir Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

”Forex”

Sağlık küçümsenebilecek bir konu değildir. Sonuçta ne demiş atalarımız, “her işin başı sağlık”. Saç sağlığı, söylenince ufak bir sorunmuş gibi gözükse de aslında yaşayan için hiç de küçümsenebilecek bir sorun değildir. Saç denilince, kadın- erkek fark etmeksizin herkes biraz titiz davranmaya başlar.

Seboreik Dermatit Nedir Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çeşitli şampuan markaları ve hepsinin hizmet ettiği tek bir ortak amaç vardır, saç sağlığı. Saç sağlığı denince genel olarak akla iki temel sorun gelir, saç dökülmesi ve kepek problemleri. Seboreik dermatit ise kepek probleminin çok daha yoğun olması ve ciltte oluşan kızarıklık, saçta kaşıntı ve kabuklanma durumudur.

Kullanıcılar şunu da okudu:
Şeker Hastalığında Görmezden Gelmemeniz Gereken 11 Belirti!

Seboreik Dermatit Neden Olur?

Seboreik dermatit, nedeni tam olarak bilinmeyen ama temelinde birçok faktörün yer aldığı çok faktörlü bir hastalık türüdür. Depresyon, yorgunluk, duygusal ve bedensel stres, havanın nem oranındaki değişiklikler, beslenme alışkanlıkları ve yiyecek alerjileri, alınan bazı ilaçlar ve biotin eksikliği gibi birçok faktör bu duruma yol açabilir ve bütün bu faktörler farklı oranlarda seboreik dermatit şiddetini etkilemektedir.

Hassas kafa derisi ve kafa derisinde bulunan sebumun içerdiği yağlar, seboreik dermatitin oluşum sebepleri olarak görülebilir. Kış aylarında daha çok görünen seboreik dermatit hastalığı, yoğun stres durumuna göre artış gösterbilir.

Kullanıcılar şunu da okudu:
Periodontitis Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Seboreik Dermatit Nasıl Tedavi Edilir?

Seboreik Dermatit Nedir Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikli olarak bir doktor tarafından incelenmeli tabii ki, herhangi bir besin ya da vitamin eksikliği veya farklı hormonel bir sorun olmadığı takdirde, bizim kendi imkânlarımızla yapabileceğimiz birkaç çözüm odaklı tedavi mevcut. Çeşitli şampuan markaları içeriklerinden dolayı alerjik ciltlerde bu tarz hastalıklara sebebiyet verebilir.

Öncelikli olarak kullandığımız şampuanın içeriğini bilmemiz, doğallık oranını kontrol etmemiz gerekmektedir. Şampuan seçimi basit bir olay olarak görülmemelidir. Mesela şampuan seçimlerimizde sebum oranını düzene sokan şampuan seçimleri yaparsak bu tarz kepeklenme ve kabuklanma durumları kontrol altına alınabilir. Bioxcin gibi keratolotik etkiyi arttıran kozmetik ürünleri kullanılabilir.

Kullanıcılar şunu da okudu:
Diş Ağrısı Sorunu İçin Etkili Çözümler

İçerğinde Çinko ve ketokonazol bulunan kepek karşıtı şampuanların düzenli kullanımıyla birlikte seboreik dermatit bulgularını ortadan kaldırmış oluruz. Bioxcin içeriği sayesinde en hassas ciltler için bile tercih edilebilecek bir kepek karşıtı şampuan olup, düzenli kullanımı sayesinde bu tür dermatolojik sorunların önüne geçebilecek bir şampuan markasıdır. Hastalığın alevlenme döneminde ise mutlaka bir dermatolog hekime danışılmalı ve vereceği ilaçları düzenli olarak kullanmalıyız.

”SendePaylaş”

BUNLARA DA GÖZ ATIN

avatar
  Abone ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı