hosting

SD Karta Uygulama Nasıl Taşınır?

Gelişen Android işletim sistemleriyle sayesinde uygulama ve oyunları SD karta taşıma işlemi artık rootsuz ve çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Hatta Android Marshmallow ve sonraki Android sürümlerde SD Kart, dahili depolama alanı olarak da kullanılabiliyor. Uygulamaları sd karta taşıma işlemini hem rootsuz hem de rootlu cihazlar için anlatacağız.

 

Akıllı telefonlara yüklü gelen uygulamalar, çektiğimiz video ve fotoğraflar, yüklediğimiz oyun ve uygulamalar sonrasında telefonun depolama alanını tüketebiliyoruz. Neyse ki artık birçok telefon mikroSD kart desteğiyle geliyor. Fotoğraf ve videoları SD karta taşıyabildiğimiz gibi oyun ve uygulamaları da SD karta taşıyabiliriz. Hatta SD kartı dahili depolama alanı olarak kullanabiliriz.

Uygulamaları SD karta taşıma işlemine geçmeden önce, sd kartı dahili depolama alanı olarak nasıl kullanabiliriz bu değinelim. Android Marshmallow veya üstü bir sürüm kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek SD kartı dahili depolama alanıyla birleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Oppo Reno 3 Teknik Özellikleri ve Fiyatı
İLGİLİ İÇERİKLER

SD Kartı Dahili Depolama Alanı Olarak Kullanma

  1. MikroSD kartı telefonunuza takın.
  2. Yeni SD Kart Algılandı bildirimi çıkacaktır. Bildirime dokunun ve Ayarlarseçeneğini seçin.
  3. Dahili Depolama Alanı Olarak Kullan seçeneğini seçin. Android Pie’de Telefon Hafızası seçeneğini seçin.
  4. Alternatif olarak bu işlemleri telefonun Ayarlar bölümünden de yapabilirsiniz. Ayarlar > Depolama yolunu izleyin ve SD Kart seçeneğini seçin. Menü düğmesinden Depolama Ayarları‘nı seçin. Dahili depolama olarak formatla üzerine dokunun. Bir sonraki ekranda SD Kartı Formatla üzerine dokunun.

Uygulamaları SD Karta Taşıma

SD Karta Uygulama Nasıl Taşınır?

Aslında telefonunuzda mikroSD kart varsa, tüm Android sürümlerinde uygulamaları sd karta taşıyabilirsiniz. Ancak her yeni Android sürümünde bu işlem için daha iyi destek sunulmuştur. Android 4.x ve önceki sürümlerde, SD kart desteği sunulmasa da birçok marka telefonlarında bu desteği vermiştir. Veya bu sürümü kullanan kişiler cihazlarını rootlayarak sd karta uygulama taşıma işlemini yapmışlardır.

Android Pie, Android Oreo, Android Nougat, Android Marshmallow, Android Lollipop ve önceki android sürümlerinde uygulamaları sd karta taşıma işlemini teloji.com sitesi tarafından detaylı olarak anlatılmıştır. Aşağıdaki kaynak bağlantısına tıklayarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://teloji.com/android-uygulamalari-sd-karta-tasima-nasil-yapilir/

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu