Keşfet

Sanayi Tipi Ocak Modelleri ve Fiyatları

Sanayi tipi ocaklar, kafeler,pastaneler, oteller ve barlar için en çok kullanılan ürünlerdir. Çünkü bu ürünler, kısa süre içerisinde çok sayıda kişi için yemek pişirilebilmesini sağlamaktadır. endüstriyel ocak çeşitlerini gazlı ocaklar, elektrikli ocaklar, set üstü ocaklar, yer ocakları, fırınlı ocaklar olarak 5 sınıfa ayrılmaktadır.  Endüstriyel ocak modelleri arasında yer almakta olan gazlı ocaklar, elektrikli ocaklara göre daha kısa zamanda daha fazla enerji verebilmektedir. Elektrikli ocaklarda enerji verimlliği daha yüksektir ve gazlı ocaklara göre pişirme süresi daha uzundur. Bu ocaklar, gazın bulunmadığı alanlar için idealdir. Ayrıca bu tip ocaklar alev olmadığı için kaza riski düşük seviyedededir. Eğer mutfağınız iş yoğunluğunun fazla olmadığı bir mutfak ise, elektrikli ocakları tercih edebilirsiniz.  Profesyonel bir endüstriyel mutfak için en uygun pişirme ekipmanıdır..

Sanayi Tipi Ocak Modelleri ve Fiyatları

Sanayi Tipi Ocaklar

endüstriyel olarak ve yüksek kalitede malzemelerden üretilen ocaklar için sanayi tipi ocak denilmektedir. Otel, cafe, lokanta, restoran, kafeterya, catering vb. işletmeler için pişirme grubu ürünlerin en temel parçasını oluşturmaktadır. gazla ve elektrikle çalışabilir olarak üretilebilmektedir, doğalgazlı modellerde lpg dönüşümüde sağlanabilmektedir. Paslanmaz çelikten üretilen ocaklar uzun ömürlü yapılara sahiptir.

Yer Ocakları

Açık alevli veya kapalı olabilir. Genellikle setüstü veya fırın üstüne monte edilerek kullanılırlar. üstü açık alevli ocaklarda pişirme işlemini yapılabilirken, kapalı olan modeller ağırlıklı olarak bekletme veya dinlendirme ocağı olarakta kullnıma uygundur. Açık alevli ocaklar en az bir adet ve  en fazla sekiz adet bekten oluşabilirler. Popüler olanlar dört adet bekli olanlardır.Bekler uzun ömürlü olması iiçindökümden imal edilirler. Beklerin (bundan sonra brülör olarak adlandırılacaktır.) güçleri yüksektir. Bir brülör 4 kW’tan 14 kW’a kadar üretilebilir. Brülörlerin tamamı atmosferik tiptir. Brülörün ateşleme işlemleri manuel yada bir çakmak vasıtası ile yapıılır.Çakmaklar elektrikli yada piezzo tip olabilir.Bir brülörde birden fazla yanma halkası bulunabilir. Bu gibi durumlarda farklı tencere çapları kullanıldığında verimin artması için bir avantaj sağlar. Ancak ne olursa olsun bir açık alevli ocak brülörünün verimi %50’den daha az olmamalıdır. Gaz giriş bağlantı çapları genellikle R1/2” yada R3/4”’dir.  baca tipine göre A sınıfı olarak tasarımı yapılmaktadır.

Set Üstü Ocaklar

Set üstü ocaklar genelde  60 cm derinliğindedir. Setüstü ocak modellerini tüplü, elektrikli, ve doğalgazlı şeklinde sınıflandırmamız olanaklıdır. Doğalgazlıa çalışan set üstü ocakların, çabuk ısınma, ve soğuma özelliklerinin bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Set üstü ocak çeşitleri arasında yer alan elektrikli set üstü ocakların ise üretiminde, cam ya da seramik kullanımının yaygın olarak gerçekleştirilmesi dolayısı ile temizliklerinin kolay yapılabildiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bize Ulaşın

Sanayi tipi kullanıma en uygun olara dizy edilmiş tek gözlü, 2 gözlü, 4 gözlü, set üstü ve yer ocaklarının tüm modellerini en uygun fiyatlara sitemiz sitemiz üzerinden sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim yapıyoruz. Detaylı bilgi için www.sanayitipi.com sitesinden bize ulaşabilirsiniz

İLGİLİ BİLGİ:   Birbirinden Farklı Yüzlerce Lezzetli Tatlı Tarifleri Bir Arada!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı